Neidentificirani zločinac uhvaćen u Keniji!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
više europskih novinskih agencija potvrdile vijest
"OPTUŽENIK za genocid kojeg Haški sud traži zbog ratnih zločina za vrijeme rata u kojem se raspala bivša Jugoslavija uhićen je u kenijskom obalnom gradu Mombasa", javlja njemački n-tv uz napomenu kako ime nije otkriveno ali radi se o Ratku Mladiću ili Goranu Hadžiću!

Gotovo je sigurno da se radi o jednom od dva preostala optuženika za ratne zločine koje Srbija još nije izručila Haškom tribunalu. Podsjetimo, Mladić je optužen za genocid, a Hadžić za zločine protiv čovječnosti. Identitet osumnjičenog bit će objavljen nakon što policija s njim obavi informativni razgovor i uzme otiske prstiju. Policijski glasnogovornik u Keniji kazao je kako su u istragu uključeni operativci Interpola.

Zasad još neidentificirani zločinac uhićen je prilikom racije u hotelu u Mombasi, a policajci su navodno krenuli u akciju nakon što su dobili dojavu da se tamo skriva ratni zločinac. Strani mediji javljaju kako je uhićeni muškarac u Mombasi živio još od 1998. godine, kada je uložio u hotelsku industriju na južnoj obali. "Njegovi otisci prstiju i ostali detalji još se procesuiraju i uskoro očekujemo potvrdu da se radi o traženom ratnom zločincu. Nakon toga ću vas moći obavijestiti radi li se o Mladiću", rekao je policijski glasnogovornik Eric Kiraithe.

Svjedoci su uhićenog muškarca identificirali kao stranca koji u Mombasi živi već niz godina i bavi se turizmom. Serge Brammertz, glavni haški tužitelj koji se trenutno nalazi u Srbiji, potvrdio je uhićenje, ali niti on nije želio izlaziti u javnost s dodatnim informacija. Nizozemska agencija ANP također javlja kako se radi o osobi za kojoj je raspisana tjeralica Haškog tribunala.
 
Kenija: Hapšenje vezano za Hag?
26. mart 2009. | 21:36 | Izvor: Beta
Mombasa -- Policija u Keniji uhapsila je osobu za koju se veruje da je povezana s jednom od istraga koje se vode pred Haškim tribunalom za zločine u bivšoj Jugoslaviji.

"Jedan čovek za koga sumnjamo da ga traži Tribunal u Hagu uhapšen je danas poslepodne i trenutno je na ispitivanju", rekao je Frans presu portparol kenijske policije Erik Kiraite. "Uzeli smo mu otiske prstiju, a sa nama će sarađivati i predstavnici Interpola", dodao je kenijski zvaničnik.

"Osumnjičena osoba se našim istražnim organima predstavila kao strani investitor koji poseduje veliki udeo u hotelijerstvu. Naši inspektori proveravaju njegovu izjavu. Ako je nevin, oslobodićemo ga", rekao je Kiraite, koji je odbio da otkrije bilo identitet, bilo nacionalnost osumnjičenog.

Portparol Tribunala u Hagu Olga Kavran nije želela za Frans pres da komenatriše te informacije.

"Ne možemo ništa da kažemo", rekla je kratko.

Link
 
Krstarica je veceras popila neku casicu vise pa su me imenovali kao postavljaca teme i to teme "Uhicen Ratko Mladic"...Ja u svom zivotu rec "uhicen" nisam izgovorila ni napisala to nije rec iz mog jezika i nikad je nisam upotrebila...
Rodjendan administratoru pa sigurno malo slave uz upotrebu alkohola.

A za vest se nadam da nije istinita...Za razliku od Karadzica Mladica cenim i nadam se da nece zavrsiti tamo.
 
Mladic01.jpg


Само се ви зезајте са Ђенералом!
 
Krstarica je veceras popila neku casicu vise pa su me imenovali kao postavljaca teme i to teme "Uhicen Ratko Mladic"...Ja u svom zivotu rec "uhicen" nisam izgovorila ni napisala to nije rec iz mog jezika i nikad je nisam upotrebila...
Rodjendan administratoru pa sigurno malo slave uz upotrebu alkohola.

A za vest se nadam da nije istinita...Za razliku od Karadzica Mladica cenim i nadam se da nece zavrsiti tamo.

hebiga utjecaj zapada na krsti:mrgreen:
šala. ja sam stavio naslov, a kako smo u isto vijeme postavili teme, moju su prebacili u tvoju, s tim da su tvoj njemački naslov makli, moj stavili... tako nekako... vrag će ga znati. :hahaha:
 
С обзиром да се тврди да је особа која је ухапшена тврдила да је инвеститор и да гради хотеле, пре сам мишљења да се ради о Хаџићу. Но, како год, страшно је што ће се још једна српска глава наћи код оних аждаја у Хагу!
 
Mladic-Clark.jpg


До сада нисам био расиста..али опасно почињем...да размишљам!
-----------------------------------------

Вести

У Кенији ухапшена особа за коју се сумња да је тражи Трибунал

Полиција из главног града Кеније саопштила да је ухапсила особу за коју се сумња да је тражи Трибунал у Хагу. Истрага у току.


kenijac.jpg



Полиција у Кенији саопштила је да је у Момбаси ухапсила особу за коју се верује да је повезана с једном од истрага које се воде пред Трибуналом за ратне злочине почињене у бившој Југославији, јавља агенција Бета.

"Један човек за кога сумњамо да га тражи Трибунал у Хагу ухапшен је данас послеподне и тренутно је на испитивању", рекао је Франс пресу портпарол кенијске полиције Ерик Кираите.

"Узели смо му отиске прстију, а са нама ће сарађивати и представници Интерпола", додао је кенијски званичник.

"Осумњичена особа се нашим истражним органима представила као страни инвеститор који поседује велики удео у хотелијерству. Наши инспектори проверавају његову изјаву. Ако је невин, ослободићемо га" рекао је Кираите, који је одбио да открије било идентитет, било националност осумњиченог.

Портпарол Трибунала у Хагу Олга Кавран није желела за РТС да коменатрише те информације.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/s...ба+за+коју+се+сумња+да+је+тражи+Трибунал.html
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top