Telenovele

U Panami, Ekvadoru i Urugvaju se uopšte ne snimaju, na Kubi je snimljena jedna, u Čileu i Peruu se snimaju ali se slabo izvoze a glavna produkcija je u Meksiku, Venecueli, Kolumbiji, Argentini i SAD (Majami).
 
Glavne kuce su Telemundo i Televisa...
Imas i ostale ali malo manje bitne.
I uglavnom scenario pisu neki zaposleni po tim kucama...
Npr Karla Estrada je valjda iz Telemunda.
Napisala je pola serija.;)
 
Carla nije pisala nijednu seriju, ona je producent. Zaposlena je u Televisi ;) Tu su i Salvador Mejia, Lucy Orozco, Rosy Ocampo, Jose Alberto Castro i Nicandro Diaz.
Igrom slučaja sam pisala scenario za jednu (Erazmo verovatno sad zna i ko sam pa može da se javi na pp) i dosta sam upućena kako to sve ide.
 
Poslednja izmena:
U Panami, Ekvadoru i Urugvaju se uopšte ne snimaju, na Kubi je snimljena jedna, u Čileu i Peruu se snimaju ali se slabo izvoze a glavna produkcija je u Meksiku, Venecueli, Kolumbiji, Argentini i SAD (Majami).

Nije tacno. Pise i na vikipediji da se snimaju tamo. U Peruu se slabo izvoze, pa kod nas je bilo pet peruanskih telenovela: Fiorela, Luz Maria, Soledad, Milagros, Espejo. Cileanske se izvoze i veoma su popularne, to sto ih nema kod nas ne mora da znaci da se slabo izvoze.
 
Nije tacno. Pise i na vikipediji da se snimaju tamo. U Peruu se slabo izvoze, pa kod nas je bilo pet peruanskih telenovela: Fiorela, Luz Maria, Soledad, Milagros, Espejo. Cileanske se izvoze i veoma su popularne, to sto ih nema kod nas ne mora da znaci da se slabo izvoze.

A što veruješ Vikipediji? Nije ni tamo sve napisano tačno pa ni to što si upravo rekla pa te molim da korisnicima ne daješ informacije koje ne možeš da potkrepiš detaljnim informacijama šta se to snima, ko snima i gde snima :mrgreen: ;)

U Peruu su se telenovele snimale i izvozile dok je radila ta America Producciones koja je snimila telenovele koje si navela (osim Espejo) a kasnije je ta producentska kuća zatvorena, vlasnici su uhapšeni zbog pronevere i korupcije a celokupna produkcija se svela na nacionalne granice. Ima tome par godina, da si se interesovala znala bi ;) Sada njihove telenovele idu samo u Čile i obrnuto i to traje već 7-8 godina :D :) Igrom slučaja radim posao usko vezan za latino serije pa znam da tamo ne cvetaju ruže, sve što je vredelo od glumaca je ili u Telemundu ili u RCTV Kolumbija ili u Venecueli.
 
Carla nije pisala nijednu seriju, ona je producent. Zaposlena je u Televisi ;) Tu su i Salvador Mejia, Lucy Orozco, Rosy Ocampo, Jose Alberto Castro i Nicandro Diaz.
Igrom slučaja sam pisala scenario za jednu (Erazmo verovatno sad zna i ko sam pa može da se javi na pp) i dosta sam upućena kako to sve ide.

Ozbiljno...:eek:
Svaka cast...:super:
Gledam ja serije al svud vidim pise Carla Estrada pa sam mislila da ona pise...:rumenko:
 
Ma cool :mrgreen: :lol: Još da nisam u celoj toj priči i da godinama unazad nisam Televisin saradnik pa i da progutam :zcepanje: Ali lepo je imati snove, ambicije, želje itd. isto koliko nije lepo lagati narod ;) :D

Nervira me kada vidim da na ovom forumu nisu svi poslednji odgovori moji. Nemam sa tobom o cemu da se raspravljam, ali ja sam jedna od retkih koja je radila i sa Televisom i sa Astekom.
 

Back
Top