Vojnik i-ili Pacifista
Strana 1 od 42 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 1030

Tema: Vojnik i-ili Pacifista

Aktivan član SlatkaSestra (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    45

Podrazumevano Vojnik i-ili Pacifista

Da li čovek(danas) može istovremeno da želi da ide u vojsku (dakle ne civilnu ,iako sme i to ) i da bude pacifista...da li je to nespojivo u jednom čoveku? .. tj mor'o bi ( tj moj je utisak da bi )da ima neku filozofiju da želi "samo" da "odbrani" sebe ,državu i sl. ...
    Da li veruješ meeeeni , ili veruješ sopstvenim očima ...

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Vojnik i-ili Pacifista

Može...služio sam vojsku, ne volim oružje...
    Slab sam ti ja patriota...

Supermoderator Nina (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2004.
    Pol
    ženski
    157.408
    Reputaciona moć
    15756

Dloa..kakve to veze ima sa tvojim patriotizmom..to sto ne volis oruzje i ratove..ne znaci da ne volis drzavu u kojoj zivis..uostalom drzave se brane i drugim sredstvima..ne samo oruzjem..to je uvek zadnja opcija.."i " ne postoji ..ili si vojnik spreman da ratujes i ubijas.. ili pacifista..glasam za ovo drugo ..uvek..

Želim vam mnogo ljubavi, sex bez reklamacije i što manje sekiracije u 2018.godini.

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa dobro, tačno...

Primećen član
    Učlanjen
    17.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Nije vojska samo puška i rat, i smatram, kada bi ikako bilo moguće da se živi u svetu bez rata i ubijanja, da bi i dalje slična ustanova imala svoju svrhu. Mišljenje je subjektivno, pre mnogo godina sam sam otišao u armiju (iako nisam ljubitelj iste) jer sam bio pogubljen iz nekih ličnih razloga. I kada sam izašao iz nje i dalje sam bio pogubljen, možda i malo više nego na početku, ali sam barem sagledao neke druge priče i vremenom shvatio da mogu da živim sa svim tim. Ne kažem da do sličnih iskustava ne bih mogao doći an nekom drugom mestu, samo da eto nije sve samo odraz nasilja. Neko izađe iz svog sela, neko se odmori od studija, neko stekne prijatelje ili navikne da oriba za sobom i oljušti krompir... Treba probati, kao i mnoge druge stvari u životu.

Uostalom, znam za mnoge koji se primaju na vojsku i ubijanje, a da nemaju petlju da odsluže istu. Sve to nije toliko začuđujuće, kada zagrebeš ispod površine. Nije vojska loša, loše je kada se igraju vojske.

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Na sve se čovek navikne, pa i na vojsku i način življenja u kasarni... I u rov sa blatom da me stave, brzo bi se naviko... Štaviše, kad odslužiš, život vani, tzv. civilstvo ti jedno vreme bude neobično... Ali to ne znači da je volim... Jedino što poštujem je red koji tamo vlada i to što se zna ko kosi a ko vodu nosi...

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Citat Original postavio DeeLiteOrangeAdvanced Pogledaj poruku
    Na sve se čovek navikne, pa i na vojsku i način življenja u kasarni... I u rov sa blatom da me stave, brzo bi se naviko... Štaviše, kad odslužiš, život vani, tzv. civilstvo ti jedno vreme bude neobično... Ali to ne znači da je volim... Jedino što poštujem je red koji tamo vlada i to što se zna ko kosi a ko vodu nosi...
    Bravo! a gledam momka iz komslka sluzi vojsku u skoli preko puta kao nesto cisti,kao kucka neke letve totalkno bzvz..kad se setim jednom na dezurstvu dalazi mi St Vodnik i kaze ,"Vojnice pomeri sve soske i obrisi pa vrati nazad" Naravno bez pogovora. Onda bi ovi sto sluze bez puske 'ladno mogli da ciste ulice, cepaju drva 12h ,unose ugalj pa da ima neke vajde ovako je sve NI sta!

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja sam još bio srećan kad dođe Dajc sa ugljem da se istovari u kotlarnicu...
    Kad smo već kod Dajca, ovi danas i ne znaju šta je "dajcovanje"...

Buduća legenda cizmice (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    616

Ja sam vojnik i to vrhunski obucen - samo ako mi se DOBRO plati da radim taj posao.
    Po meni, plata profesionalnog i dobro obucenog vojnika u ovim i ovakvim uslovima mora biti cca 3.000 do 5.000 Eura!

Patriotizam nesto ne volim. Gnusam ga se.
    Nekada sam bio uobrazen - sada sam savrsen

Poznat DJM (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    120

Thumbs up Re: Vojnik i-ili Pacifista

Citat Original postavio SlatkaSestra Pogledaj poruku
    Da li čovek(danas) može istovremeno da želi da ide u vojsku (dakle ne civilnu ,iako sme i to ) i da bude pacifista...da li je to nespojivo u jednom čoveku? .. tj mor'o bi ( tj moj je utisak da bi )da ima neku filozofiju da želi "samo" da "odbrani" sebe ,državu i sl. ...
    Наравно да може и не само да није спојиво, већ је обавезно.
    Борба за Мир! Борба за Напредак!
    Доста смо се упознавали.
    Срьбїя Срьбомъ 6897!

Poznat Neva (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    120

Ne volim ratove, volim oruzje...

Ovo sam ja...
    " Мир красотой спасётся ".

Elita gost 36952 (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Razumem da neko ne voli oruzje i vojsku, ali mislim da je licemerno to sto neki pokusavaju da izbegnu sluzenje vojnog roka.

Mnogi bi da izbegnu obavezu da brane, ali se niko ne odrice prava da bude branjen.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5971

Ja uopste ne kapiram sluzenje vojnog roka kao dug drzavi ili da bih za ikoga ratovao..vise kao neku licnu spremnost i sposobnost..fizicku i mentalnu sabranost..zrelost..hebe mi se za oruzje i polupismene politicare
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Poznat >NiNa< (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    292

Moj deda je bio 3 godine u vojsci,ovi danas beze i od 6 meseci.
    Sta im fali,malo da se nauce redu,a ne mame da stalno ciste i spremaju za njima.
    Inace moj brat ide u junu u vojsku
    Zahvaljujuci meni,nije hteo da prima one pozive iz vojske od poste,pre dve nedelje dosao postar opet,pita me "Hoces da uzmes ili da vratim",ja kazem "Daj!"
    Sada nema nazad.

Sto da ne,moze neko da voli oruzije i vojsku a da ne zeli Rat,niti da se bori za svoju zemlju.
    Poslednji put ažurirao/la >NiNa< : 26.03.2009. u 20:25

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Јбт, још испада да је патриотизам нека негативна појава, а да је борба за своју земљу нешто лоше...

Ако се неко не би борио за своју земљу, да ли би се борио за свој град? А за своју кућу? За своју породицу? Или би рекао:''Ево силуј ми децу, спали ми кућу - ја сам пацифиста!''

Buduća legenda
    Učlanjen
    07.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio DeeLiteOrangeAdvanced Pogledaj poruku
    Ovo je diskutabilno. Možda u profesionalnim vojskama toga ima na zavidnom nivou, ali u našoj armiji uglavnom nije bilo tako. Kao podoficir na odsluženju vojnog roka i niži oficir u rezervnom sastavu bio sam suočen sa nefunkcionisanjem lanca komandovanja, čak sam i u ratnim uslovima u većini prilika bio prepušten sam sebi, improvizovao sam, pomagalo mi je oslanjanje na iskustvo veterana kojima sam bio okružen. Disciplina je postojala samo u tragovima. Protivnik sam tako (ne)organizovane vojske.
    Citat Original postavio SlatkaSestra Pogledaj poruku
    To je individualna stvar, možeš samo da nas anketiraš, opšti stav nećeš moći da formiraš.
    Pacifista sa svojim idejama postaje gubitnik ukoliko bude napadnut od strane agresivno orijentisanih faktora. "Filozofija" ili bolje rečeno doktrina odbrambenog rata je opšteprihvaćena, pojedinac lako može da se pronađe u tome, u tako koncipiranom sistemu odbrane. Istorija pruža brojne primere u kojima su vojnici bili najveći protivnici rata, pošto su dobro znali s čim se suočavaju.
    Vojska nam je potrebna. Ratovi nam nisu potrebni, ali moramo biti spremni da se branimo, znamo sa kakvim problemima je naša zemlja suočena, oni će biti prisutni i dalje.

Elita Ванда (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2396

Citat Original postavio Harmony Pogledaj poruku
    Razumem da neko ne voli oruzje i vojsku, ali mislim da je licemerno to sto neki pokusavaju da izbegnu sluzenje vojnog roka.

Mnogi bi da izbegnu obavezu da brane, ali se niko ne odrice prava da bude branjen.

Elita Ванда (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2396

Citat Original postavio Hellen Pogledaj poruku
    Јбт, још испада да је патриотизам нека негативна појава, а да је борба за своју земљу нешто лоше...

Ако се неко не би борио за своју земљу, да ли би се борио за свој град? А за своју кућу? За своју породицу? Или би рекао:''Ево силуј ми децу, спали ми кућу - ја сам пацифиста!''

Интересантно је да многи од тих који су цивилно служили купују оружје ,,на црно'' и хвале се тиме, или чак пуцају по граду!
    Пацифисти?

Elita november child (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1638

..shto rekoshe:
    "boriti se za mir je kao j.ebati se za nevinost"..
    ..think again...

Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Hellen Pogledaj poruku
    Или би рекао:''Ево силуј ми децу, спали ми кућу - ја сам пацифиста!''
    Sacekao bi da to uradi (da brani njega, njegovu porodicu...) umesto njega neko drugi, neko na koga gleda sa visine, nekoga ko nije "pacifista".
    Poslednji put ažurirao/la gost 36952 : 26.03.2009. u 22:38

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Niko ih nije pitao da li zele da budu branjeni... mozda bi te njihovi odgovori iznenadili

Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio muvalo Pogledaj poruku
    Niko ih nije pitao da li zele da budu branjeni... mozda bi te njihovi odgovori iznenadili
    Normalan covek se brani kada je napadnut ili licno, ili dopusta da ga brani neko drugi.

Buduća legenda
    Učlanjen
    07.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Normalan covek se brani kada je napadnut ili licno, ili dopusta da ga brani neko drugi.
    Ako se ne brani ne zaslužuje da bude čovek.

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Htela sam da kazem nesto drugo: i do tog rata treba neko da dovede, a to su obicno oni koji te posle brane (i regrutuju).

Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio muvalo Pogledaj poruku
    Htela sam da kazem nesto drugo: i do tog rata treba neko da dovede, a to su obicno oni koji te posle brane (i regrutuju).
    Koliko sam ja shvatila ovde nije rec o tome da li se neko slaze sa odredjenom politikom ili ne, vec sta uciniti kada do rata ipak dodje.

Slične teme

1. Vojnik po ugovoru
    Autor radar u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 19.08.2011., 21:59
  2. Hrvatski vojnik:Skrivali smo masakrirana tela
    Autor Vanja R. u forumu Politika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 19.04.2008., 14:16
  3. Vojnik o skraćenju...
    Autor Extwisted u forumu Muškarci
    Odgovora: 2