Tuga
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Tuga

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Tuga

Pojavili su se mehurici na povrsini. Kratko je zapenilo i, zatim, prestalo.Odvrnula je slavinu i voda je sprala ostatke kiseline. Gljivice su jos uvek bile tu. Uvukle su se u sitne zareze na dnu kade. Stvorile su se zbog dugogodisnje vlage. No, bezobzira na to kako su postale, bitnije je bilo kako ih se resiti. Tvrda ribaca cetka, sa ostrim, belim cekinjama skupljenim u snopove, nije im mogla nista. Ni sva ona abrazivna sredstva koja se tako izdasno reklamiraju na televiziji. Ni plamen. Ni zilet.
    Sisla je u podrum. Kao i svi drugi podrumi, i ovaj je bio mracan i prasnjav. Gomile kutija, starh stvari, polomljenih delova namestaja i praznih flasa bilo je smesteno unutra. I kutija sa alatom. Bila je teska. Vukla je uz stepenice. I dalje je vukuci, donela je do kade. Hrapavi zvuk metala je odzvanjao dok su se metalne ivice kutije, jedva primetno, urezivale u u krem bele plocice. Sjajne aluminijumske bravice odudarale su od mat crne boje kutije. Tetive na ruci su se zategle. Njen prst se polako ispravio i nacinio dva brza i precizna pokreta. Klik. Klik. Kutija je bila otvorena. Zavukla je obe ruke unutra. Kao i u samom podrumu, i ovde je vladao nered. Ipak, iz nepregledne gomile alata izvukla je dve stvari. Dleto i cekic. Tetive su se ponovo zategle.

Culi su se reski zvukovi struganja. Nestajao je deo po deo sa povrsine. Nije to bio lak posao. Zahtevao je veliku snagu. I umnu i telesnu. Tetive su se naizmenicno zatezale, kao konopci na padobranu. Prsti su se obavijali oko drvene drske i cvrsto je stezali. Ostali su bez krvi. Zbog siline pritiska. Pobeleli su. Kao ploca. Gruba drska je svakim pokretom sake sve vise i vise gulila kozu. Sa belih prstiju odvajali su se tanki slojevi vec odumrle koze. I padali. Znoj je nagrizao ranu. Imao je miris slican mirisu kiselog drveca koje raste na nasim grobljima. Opet zvuk struganja. Na ploci vise nije bilo zemlje. Grobar se uspravio, zametnuo lopatu na rame i blago klimnuo glavom, u znak nekakvog izvinjenja, zaputivsi se drugim poslom. Suprug je stajao pored. Nije bilo suza, kao sto ni godinama pre nije bilo ni smeha. Pored sveze humke stajao je spomenik decjeg groba. U udubljenjima slova nahvatale su se gljivice. Uzeo je dleto i cekic.

Početnik
    Učlanjen
    31.05.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

i ovo je odlichno!!

evo ischitao sam ti sav forumski opus i teshko mi je da odredim shta mi se najvishe svidja... raspored se menjao sve vreme... pretpostavljam da se 'ironija' najvishe svidja drugima zato shto je laksha, kompletnija i razumljivaja na prvo chitanje... ovo ostalo je malo teze, otvorenije i zahteva vecu ulogu chitacha... a ja volim da se malo pomuchim i da mi se da shto veci prostor interpretacije - tako da mi je mozda 'bez naslova' naj naj...

sve u svemu, chitajnje tvojih prichica bi uporedio sa gledanjem u stereogram - neda se prava i skrivena slika lako otkriti... jedina razlika je shto se u stereogramu moze videti samo jedna prava i skrivena slika - a kod tebe svako vidi svoju...

sramota me da ti trazim josh... bolje ti lepo zahebi ovaj forum i kreni sa nechim duzim - bash me zanima kako bi se snasho...

also, dodji na b92 forum - mislim da tamo ima vishe ljudi da te ocene i prokomentarishu...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Citat Original postavio Vechnost
    i ovo je odlichno!!
    sve u svemu, chitajnje tvojih prichica bi uporedio sa gledanjem u stereogram - neda se prava i skrivena slika lako otkriti... jedina razlika je shto se u stereogramu moze videti samo jedna prava i skrivena slika - a kod tebe svako vidi svoju...

Tacno. To si lepo primetio, stavise, to mi je i bila namera. Imam jos jednu ideju, za koju ce trebati malo vise vremena... svidece ti se

sramota me da ti trazim josh...

slobodno..

bolje ti lepo zahebi ovaj forum i kreni sa nechim duzim - bash me zanima kako bi se snasho...

Na sta mislis ?

also, dodji na b92 forum - mislim da tamo ima vishe ljudi da te ocene i prokomentarishu...
    Probao sam 92 ali nece da mi postuje poruke ?? Kada kliknem na post message, izbaci da nemam autorizaiciju ili tako nesto.. a uredno sam se prijavio... ??

Slične teme

1. bes vs. tuga
    Autor DiVljA u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 20.12.2008., 21:53
  2. tuga.....
    Autor janchi u forumu Romantika
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 25.08.2008., 22:38
  3. sta je tuga...
    Autor NovaIsta u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 223