outlook ili eudora,norton ili kasperski,zone ili sygate

e neznam za vas ljudi.. ja znam sta je fizika.. i sta znaci budzet, a verujte mi, Symantec je najveca kompanija vezana za sigurnost. Dakle, pod windowsom Xp, Norton AntiVirus2004, po meni vlada i nista drugo ne moze da se meri sa njim, osim, mozda Kaspersky, zato sto ga The Bat nativno podrzava. Sto se tiche slabijih sistema, definitivno NOD32, dnevno se updatuje, i jako je mali, ne kochi rad. Sto se NAV2004, jedino sto zameram jeste da treba da imas jachi komp, ali ako to nije problem onda nema problema.
Manite me Outlooka.. sve sto je Microsoft (ili barem vecina stvari) je tri tacke... e sada
za firewall, ja koristim Zone Alarm i jedino sto se meri sa njim jeste Internet Security (Symantec) Sygate PF je golo g.ovno (!).. ne zelim da nabrajam,,

greetz
 
Pisem iz iskustva... Prvo.. Outlok FUJ... Nikad ama bas nikada ga nisam koristio kod sebe lico. Dosta mojih prijatelja ga koristi i uvijek ima probleme.. Naravno da ih ja nemam.. Ja od kako koristim mail koristim dobru staru EUDORU.. Naravno da nije naj i da nije cudo od softvera li je sigurno mnooooogo bolja od autloka.... Dalje, Norton je Norton. Pozdravljam sve one koji koriste nesto drugo ali zna se ko je Tito. Ipak ni on nije na nekom velikom predstolu ali ja ga gotivim. Dalje. Zone ALarm nije savrsen ali pomaze mnogo u stvarima za koje je napravljen. I na kraju Ad-aware 6 koji je sastavni dio kombinacija za zastitu.. Ne kazem da nema boljih ali ova trojna kombinacija kod mene skoro savrseno funkcionise.. Ipak sve zavisi od ljudi i njihovih zelja i mogucnosti. Gdje idu na web, sa kim se dopisuju, sta zele da vide i tako dalje.. Znaci svak za sebe mora da obezbjedi ono sto mu prija te se tako i ponasa.. KO voli sexi stranice on mora mnogo vise paznje da posveti zastiti mada nikada nije zasticen mada to vazi i za veliki broj sportskih kladionica i sportskih sajtova. Prepuni su virusa i trojanaca.. Zato najbolje je da svak izabere za sebe a stio se tice IE i autloka nikad i niposto.. Poz...
 
outlook je najbolji softwere za e-postu uostalom tako kazu istrucnjaci iz mikro a ie je najrasprostranjeniji samim tim i najvise napadan ali i najlaksi za koriscenje.Sto se tice zone alarm morao sam da ga uninstliram jer su mi se redovno provlacili neki hijc jet broswer spijuni i sygate je to zasad resio ali ja ipak ne znam sta cu da radim kad mi isteknu 24 dana trajal perioda.

Norton 2004 sam platio 50 din, ali bih dao i 250 dan za Kasperskog.Nemam problema sa nortonom ali bih probao i neki drugi
 
uspesno koristim Kasperskog imam verziju 4.5 a instalaciju za verziju 5 i meni totalno odgovara izmedju ostalog svaki dan mozes da osvezis sa novm defnicijama anti virusa a ostale nisam proba
To sot si ti postavio pitanje jako je nezahvalno je svako ce ti reci da je bas taj program koji boristi NAJBOLJi a bas se ne slazem uek sa tom konstatacjom iz nekoliko razloga
 
cesar032:
Ajde strucnja ci izjasnite se 8)

Norton i kaspersky, od manjih nod32, korictim NSWORKS 2004 a fajerval mi je iz XPSP2 adver6 spajbot 1,3 nemam nikakvih problema, posecujem sve moguce veb stranice a posle diskonekta obavezno pustim one button checkup i veb klinom ocistim comp.
Ovaj momak sto kaze da mu je neki AVP nasao 30 virusa mora da je *NEKI VESEO MOMAK* taj avp mu je nasao verovatno nesto sto norton ne smatra opasnim jer da je imao 3 a ne 30 virusa on bi verovatno gledao EKRAN ali od TV-a!!!?
 
Pozdrav svima! :D Imao sam prilike da vidim ponasanje dva najcesce koriscena virus killera Norton Anti virus i Kaspersky. Prijatelj ima oba instalirana. 8) Problem je nastao kad je skenirao sistem prvo sa jednim pa onda sa drugim. Norton je skenirao samo izvrsne fajlove, i nije nasao nista. :? Kspersky ima mogucnost da skenira SVE fajlove i pronasao je jedan viruscic. :shock: Medjutim, u tom trenutku, Norton detektuje isti (a malocas nije) :shock: Komp se blokirao. :? Ponovili smo postupak tri puta. :? Morali smo da otkazemo podizanje Nortona sa sledecim restartom, da bi Kaspersky zavrsio posao. Sta da kazem? Kaspersky ima komponentu "inspector" kojom analiziramo izmene/brisanja/dodavanja svih fajlova, tako da znamo da li se delovanjem i brisanjem virusa nesto promenilo u dll fajlovima zaduzenim za sistem. Ta komponenta je od velikog znacaja ako se recimo pojavi neki novi crv (kao pocetkom godine, kada sam u firmi video neke blesave izmene u dll fajlovima, a posle nedelju dana se procuje za postojanje novog crvitja).Najbolje je startovati na sveze instaliranom sistemu. 8) Sa druge strane Norton je dobar protiv raznih rekonfiguratora internet explorer-a jer ih presrece. 8) Medjutim, korisnici XP-a mogu to da izbegnu i koriscenjem limitiranog usera, tj to je najpreporucljiviji rad sa racunarom ako idemo na mrezu, dok u administratorski nalog idemo jedino ako zelimo nesto da instaliramo/deinstaliramo. Za firewall programe ne znam sta da kazem, jer za njihovo testiranje treba malo vise vremena. :? Licno mi odgovara rad BlacIce defender-a jer je nepogresiv i veoma dosadan kad nesto treba da se instalira (makar i mojom voljom). U radu ume da se zaglupi pa da prikaze moju adresu kao napadaca? :wink:
 

Back
Top