Lažu nas i ucenjuju za belu šengensku listu, ali i mi možemo nešto da uradimo
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Lažu nas i ucenjuju za belu šengensku listu, ali i mi možemo nešto da uradimo

Nov član
    Učlanjen
    07.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Lažu nas i ucenjuju za belu šengensku listu, ali i mi možemo nešto da uradimo

Nismo mi skroz bez aduta s obzirom da nas ucenjuju za belu šengen listu. Recimo, bombardovani smo svakodnevno skupim reklamama stranih kompanijama da kupujemo sve njihovo, od paste za zube, kozmetike pa i hrane. Nase trziste ima sigurno oko 4 miliona porodica, tj oko 8-9 miliona stanovnika. Od potrosne robe, samo jedan primer: Ukoliko svaka porodica mesečno potroši jedan prašak koji u proseku košta sigurno oko 5 eura (minimum za strani prašak), vi izračunajte- to je oko 20 miliona eura u toku samo jednog meseca. A gde su ostali proizvodi..
    Ukoliko bismo obavestili javnost i organizovano počeli bojkot SVIH stranih proizvoda, koji su zamenjivi srpskim, apsolutno budite sigurni da bi se taj deficit itekako osetio.. Još, ukoliko bi bili svesni da ciljano radimo isto..?! Naravno, to bi se veoma pozitivno ordazilo na naše proizvode i fabrike. Ja to već godinama radim, i nemam nikakav problem da kada stoji srpski, makedonski i podravkin ajvar, kupim srpski. Što se tiče neke robe tipa kozmetike naravno da ne treba biti nenormalan i ne koristit dezodorans ako nemam dobar srpski brand. Ali naravno, što se tiče hrane, uvek prvo naši sirevi, naši jogurti, naši keksovi itd. Razmislite o tome, koliko bi se novca slilo u naše fabrike, a koliko bi nestalo iz njihovih džepova u jednom šestomesečnom kvartalu... Pa onda neka oni nekoga drugoga...... za vize i ponižavanja i ucenjivanja. Naravno ovo važi i za slovenačke i hrvatske proizvode koji su sami po sebi istog ako ne i lošijeg kvaliteta od naših proizvoda, a pri tom su skuplji.. Ko još jede Podrkavka juhice , Kraš sr... i ostalo_

Aktivan član Nikko (avatar)
    Učlanjen
    19.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Re: Lažu nas i ucenjuju za belu šengensku listu, ali i mi možemo nešto da uradimo

Slazem se, treba napraviti kampanju gde se apeluje na kupovinu iskljucivo domacih proizvoda, gde god je to moguce.

Buduća legenda Droid (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    370

Podrazumevano Re: Lažu nas i ucenjuju za belu šengensku listu, ali i mi možemo nešto da uradimo

Podržavam Ja već primenjujem bojkot strane robe osim ako se radi o proizvodima koji su u nas jako loši ili ih nema. Recimo TFT monitor i sl.

Slične teme

1. Odgovora: 108
    Poslednja poruka: 30.04.2014., 06:28
  2. Zbog SRS propušten voz za šengensku listu
    Autor john doe u forumu Politika
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 24.09.2008., 21:09
  3. PETICIJA- Ako mozemo da ucinimo bar nesto za Kosovo
    Autor delfin777 u forumu Politika
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 17.03.2007., 20:38

Pravila za slanje poruka