Da vratimo mi ,blago meni , komunizam.....ili bar socijalizam??

inagadadavida

Poznat
Poruka
9.864
izgleda meni, da je istorija napravila lagani zaokret........i da komunizam nije bas tako lako i skroz odumro, kao sto neki misle............s obzirom na perspektivu koju nudi ovaj, po malo oboleli liberal - kapitalizam......sve ce vise raje biti za komunisticku uranilovku, pa cak i u samoj USA.......

U Srbiji se pokazalo da raja samo deklarativno ke nja po komunizmu, a da je srbin u dusi , jos uvek veci komsomolaca od svakog sovjetskog aparatcika............:worth:

U svakoj anketi, srbin kuka za drzavnim poslom, gde niko nista ne radi, i niko nikoga ne moze da otpusti.......a po cenu tri puta vece plate, bezi od privatnika kao djavo od krsta........:think:
 
izgleda meni, da je istorija napravila lagani zaokret........i da komunizam nije bas tako lako i skroz odumro, kao sto neki misle............s obzirom na perspektivu koju nudi ovaj, po malo oboleli liberal - kapitalizam......sve ce vise raje biti za komunisticku uranilovku, pa cak i u samoj USA.......

U Srbiji se pokazalo da raja samo deklarativno ke nja po komunizmu, a da je srbin u dusi , jos uvek veci komsomolaca od svakog sovjetskog aparatcika............:worth:

U svakoj anketi, srbin kuka za drzavnim poslom, gde niko nista ne radi, i niko nikoga ne moze da otpusti.......a po cenu tri puta vece plate, bezi od privatnika kao djavo od krsta........:think:

Таке ко ти би комунсити одма` стрељали:)
 
izgleda meni, da je istorija napravila lagani zaokret........i da komunizam nije bas tako lako i skroz odumro, kao sto neki misle............s obzirom na perspektivu koju nudi ovaj, po malo oboleli liberal - kapitalizam......sve ce vise raje biti za komunisticku uranilovku, pa cak i u samoj USA.......

Naravno da nema nista od komunizma. Za sprovodjenje te utopije covecanstvo je isuvise platilo. Ali vece uplitanje drzave kao regulatora i stabilizatora privrede da. Samo i to je pitanje koliko je realno. Visoki fiskalni nameti guraju realni sektor u sivu zonu i pogotovo ce biti problem u visoko-decentralizovanim zemljama.
Ideal slobodnog trzista je pukao, jer je izrodio stratesku korupciju i odstustvo mere. Ali samo trziste kao mehanizam ce opstati iako ce biti daleko vise regulisano za razliku od proslih dekada.
Inace sto se tice Srbije, kod nas je postoji nesto sto se u modernoj teoriji naziva divlji ili regresioni kapitalizam, kapitalizam u kome drzava ne afirmise trziste samim tim i konkurenciju nego ga prodaje monopolistima koji posle arce po narodu dok ga sroz ne iscede.
 
Naravno da nema nista od komunizma. Za sprovodjenje te utopije covecanstvo je isuvise platilo. Ali vece uplitanje drzave kao regulatora i stabilizatora privrede da. Samo i to je pitanje koliko je realno. Visoki fiskalni nameti guraju realni sektor u sivu zonu i pogotovo ce biti problem u visoko-decentralizovanim zemljama.
Ideal slobodnog trzista je pukao, jer je izrodio stratesku korupciju i odstustvo mere. Ali samo trziste kao mehanizam ce opstati iako ce biti daleko vise regulisano za razliku od proslih dekada.
Inace sto se tice Srbije, kod nas je postoji nesto sto se u modernoj teoriji naziva divlji ili regresioni kapitalizam, kapitalizam u kome drzava ne afirmise trziste samim tim i konkurenciju nego ga prodaje monopolistima koji posle arce po narodu dok ga sroz ne iscede.

Slovenci nisu nista prodali . Sve njihove velike kompamnije su deonicarska drustva , gde njihova drzava ima kontrolu . Veliki deo privrede Francuske , nalazi se u rukama drzave , ili bar pod drzavnom konntrolom . Samo ovde , po zakonu , mora sve da se rasproda .
 
izgleda meni, da je istorija napravila lagani zaokret........i da komunizam nije bas tako lako i skroz odumro, kao sto neki misle............s obzirom na perspektivu koju nudi ovaj, po malo oboleli liberal - kapitalizam......sve ce vise raje biti za komunisticku uranilovku, pa cak i u samoj USA......

Da li ovo znači da prelaziš u Čavezov tabor?

Ako znači, da znaš da si me razočarao i kao čovek i kao kom... dobro, samo kao čovek.
 
Ideja komunizma nije ugašena s obzirom da se pojavljuju grafiti sa srpom i čekićem i ispod napisan SKOJ.
Kako opisuju istorijski detalji i živi svedoci,vreme komunizma se može opisati kao diktatura.
Socijalizam od 70-ih je bio u ideala za radničku klasu,tu je postojalo dobrih ideja i organizacije,ali se raspao zbog propuštenih prilika za osavremenjivanjem, ulaganjima i napredovanjem zemlje jer je tadašnja ekipa mislila da će nepromenjeno stanje trajati večno,e da umro je i Tito.
 
Цитат:
Оригинал поставио peti ligament
Ovi naši su ga divno sprovodili :mrgreen:


Ma kako god........kako vreme tece, sve mi je sladji........:worth::worth::worth:


Da vratimo mi ,blago meni , komunizam.....ili bar socijalizam??

z:shock:z:shock:

Ма..........
a043.gif
 
izgleda meni, da je istorija napravila lagani zaokret........i da komunizam nije bas tako lako i skroz odumro, kao sto neki misle............s obzirom na perspektivu koju nudi ovaj, po malo oboleli liberal - kapitalizam......sve ce vise raje biti za komunisticku uranilovku, pa cak i u samoj USA.......

U Srbiji se pokazalo da raja samo deklarativno ke nja po komunizmu, a da je srbin u dusi , jos uvek veci komsomolaca od svakog sovjetskog aparatcika............:worth:

U svakoj anketi, srbin kuka za drzavnim poslom, gde niko nista ne radi, i niko nikoga ne moze da otpusti.......a po cenu tri puta vece plate, bezi od privatnika kao djavo od krsta........:think:[/QUOTE

AMERIKA I ENGLESKA BIĆE ZEMLJA PROLETERSKA!!!
 
надам се да није касно за било какву промену овог демонкратског лоповског система јер замислите само шта може било ко да уради са овом земљом после ових досманлија јер је све што је вредело је опљачкано и приватизовано,остало уништено,народ и држава у дуговима,без посла и хлеба народ грца још им и прете пописом имовине,пукли смо,после ових не оста ништа,гори су од најезде скакаваца
 

Back
Top