Da vratimo mi ,blago meni , komunizam.....ili bar socijalizam??
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 32

Tema: Da vratimo mi ,blago meni , komunizam.....ili bar socijalizam??

Poznat inagadadavida (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Da vratimo mi ,blago meni , komunizam.....ili bar socijalizam??

izgleda meni, da je istorija napravila lagani zaokret........i da komunizam nije bas tako lako i skroz odumro, kao sto neki misle............s obzirom na perspektivu koju nudi ovaj, po malo oboleli liberal - kapitalizam......sve ce vise raje biti za komunisticku uranilovku, pa cak i u samoj USA.......

U Srbiji se pokazalo da raja samo deklarativno ke nja po komunizmu, a da je srbin u dusi , jos uvek veci komsomolaca od svakog sovjetskog aparatcika............

U svakoj anketi, srbin kuka za drzavnim poslom, gde niko nista ne radi, i niko nikoga ne moze da otpusti.......a po cenu tri puta vece plate, bezi od privatnika kao djavo od krsta........

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Da vratimo mi ,blago meni , komunizam.....ili bar socijalizam??

Ma ne radi to bash lepo u praksi... Inache kao ideja... Socijalizam/komunizam zaista nije losh.

Elita peti ligament (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

Podrazumevano Re: Da vratimo mi ,blago meni , komunizam.....ili bar socijalizam??

Ovi naši su ga divno sprovodili

Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio peti ligament Pogledaj poruku
    Ma kako god........kako vreme tece, sve mi je sladji........

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1311

Pa sve ti je sladji jer si sve matoriji i otromboljeniji, a za vreme Tite si bio makar malo bolji.
    no longer at ease here, in the old dispensation

Buduća legenda Alekasandar3 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Second Star to the Right and Straight on 'Til Morning
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Citat Original postavio inagadadavida Pogledaj poruku
    izgleda meni, da je istorija napravila lagani zaokret........i da komunizam nije bas tako lako i skroz odumro, kao sto neki misle............s obzirom na perspektivu koju nudi ovaj, po malo oboleli liberal - kapitalizam......sve ce vise raje biti za komunisticku uranilovku, pa cak i u samoj USA.......

U Srbiji se pokazalo da raja samo deklarativno ke nja po komunizmu, a da je srbin u dusi , jos uvek veci komsomolaca od svakog sovjetskog aparatcika............

U svakoj anketi, srbin kuka za drzavnim poslom, gde niko nista ne radi, i niko nikoga ne moze da otpusti.......a po cenu tri puta vece plate, bezi od privatnika kao djavo od krsta........
    Таке ко ти би комунсити одма` стрељали

Buduća legenda Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    853

Samo je bioo pitanje vremena , kad ces da pomenes.

Veoma poznat Вуја (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    168

Naravno da nema nista od komunizma. Za sprovodjenje te utopije covecanstvo je isuvise platilo. Ali vece uplitanje drzave kao regulatora i stabilizatora privrede da. Samo i to je pitanje koliko je realno. Visoki fiskalni nameti guraju realni sektor u sivu zonu i pogotovo ce biti problem u visoko-decentralizovanim zemljama.
    Ideal slobodnog trzista je pukao, jer je izrodio stratesku korupciju i odstustvo mere. Ali samo trziste kao mehanizam ce opstati iako ce biti daleko vise regulisano za razliku od proslih dekada.
    Inace sto se tice Srbije, kod nas je postoji nesto sto se u modernoj teoriji naziva divlji ili regresioni kapitalizam, kapitalizam u kome drzava ne afirmise trziste samim tim i konkurenciju nego ga prodaje monopolistima koji posle arce po narodu dok ga sroz ne iscede.
    Radi ono u cemu si dobar, a ne ono za mislis da si dobar

Buduća legenda Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    853

Citat Original postavio wujaymarkoff Pogledaj poruku
    Naravno da nema nista od komunizma. Za sprovodjenje te utopije covecanstvo je isuvise platilo. Ali vece uplitanje drzave kao regulatora i stabilizatora privrede da. Samo i to je pitanje koliko je realno. Visoki fiskalni nameti guraju realni sektor u sivu zonu i pogotovo ce biti problem u visoko-decentralizovanim zemljama.
    Ideal slobodnog trzista je pukao, jer je izrodio stratesku korupciju i odstustvo mere. Ali samo trziste kao mehanizam ce opstati iako ce biti daleko vise regulisano za razliku od proslih dekada.
    Inace sto se tice Srbije, kod nas je postoji nesto sto se u modernoj teoriji naziva divlji ili regresioni kapitalizam, kapitalizam u kome drzava ne afirmise trziste samim tim i konkurenciju nego ga prodaje monopolistima koji posle arce po narodu dok ga sroz ne iscede.
    Slovenci nisu nista prodali . Sve njihove velike kompamnije su deonicarska drustva , gde njihova drzava ima kontrolu . Veliki deo privrede Francuske , nalazi se u rukama drzave , ili bar pod drzavnom konntrolom . Samo ovde , po zakonu , mora sve da se rasproda .

Veoma poznat
    Učlanjen
    13.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    371

izgleda meni, da je istorija napravila lagani zaokret........i da komunizam nije bas tako lako i skroz odumro, kao sto neki misle............s obzirom na perspektivu koju nudi ovaj, po malo oboleli liberal - kapitalizam......sve ce vise raje biti za komunisticku uranilovku, pa cak i u samoj USA......
    Da li ovo znači da prelaziš u Čavezov tabor?

Ako znači, da znaš da si me razočarao i kao čovek i kao kom... dobro, samo kao čovek.

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

A jel moze komunizam-E NE MOZE.......dobro daj barem socijalizam......

Primećen član P E G A Z (avatar)
    Učlanjen
    27.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Da li NARODNI PUCH spada u drustveno uredjenje?
    POZDRAV SVIMA! Necu duze vreme biti na forumu!

Domaćin
    Učlanjen
    07.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Ideja komunizma nije ugašena s obzirom da se pojavljuju grafiti sa srpom i čekićem i ispod napisan SKOJ.
    Kako opisuju istorijski detalji i živi svedoci,vreme komunizma se može opisati kao diktatura.
    Socijalizam od 70-ih je bio u ideala za radničku klasu,tu je postojalo dobrih ideja i organizacije,ali se raspao zbog propuštenih prilika za osavremenjivanjem, ulaganjima i napredovanjem zemlje jer je tadašnja ekipa mislila da će nepromenjeno stanje trajati večno,e da umro je i Tito.

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Citat Original postavio inagadadavida Pogledaj poruku

Цитат:
    Оригинал поставио peti ligament

Ma kako god........kako vreme tece, sve mi je sladji........

Ма..........
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Buduća legenda Transcendental (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    596

el mozhe neko da mi objasni razliku izmedju komunizma i socijalizma, nisam obaveshten

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

..socijalizam je prelazni period izmedju kapitalizma i komunizma..tako su nas uchili na marxizmu..ako se dobro secam..

Buduća legenda Transcendental (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    596

ali koje su sushtinske razlike?

Primećen član risim (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

[QUOTE=inagadadavida;9283480]izgleda meni, da je istorija napravila lagani zaokret........i da komunizam nije bas tako lako i skroz odumro, kao sto neki misle............s obzirom na perspektivu koju nudi ovaj, po malo oboleli liberal - kapitalizam......sve ce vise raje biti za komunisticku uranilovku, pa cak i u samoj USA.......

U svakoj anketi, srbin kuka za drzavnim poslom, gde niko nista ne radi, i niko nikoga ne moze da otpusti.......a po cenu tri puta vece plate, bezi od privatnika kao djavo od krsta........[/QUOTE

AMERIKA I ENGLESKA BIĆE ZEMLJA PROLETERSKA!!!

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku

Ма..........
    ti si verovatno neki bivshi komunista

estler nije na forumu
    Blago onom ko se ne mora ni uniziti ni povisiti da bi bio neko ...
    Iskusan estler (avatar)
    Učlanjen
    13.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    907

Citat Original postavio ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Pogledaj poruku
    A jel moze komunizam-E NE MOZE.......dobro daj barem socijalizam......
    Ево ја ћу ти објаснити укратко......

....у мудрога овце...у лудога вуна....

Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio elohim Pogledaj poruku
    ..socijalizam je prelazni period izmedju kapitalizma i komunizma..tako su nas uchili na marxizmu..ako se dobro secam..
    a ne........prelazni period izmedju kapitalizma i komunizma je ALKOHOLIZAM.....

Buduća legenda Droid (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    370

Može. U srpskom socijalizmu nije bilo tajkuna !

Treba sprovesti zakon da niko ne sme da poseduje više od 200 000 eur imovine !

Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

A jel moze neko da mi kaze, sta u TITINOM socijalizmu nije valjalo???

A valja u kapitalizmu na balkanski nacin???

Učlanjen
    30.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

E, kako se tada radilo........i zaradjivalo........

Zainteresovan član bulava (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

надам се да није касно за било какву промену овог демонкратског лоповског система јер замислите само шта може било ко да уради са овом земљом после ових досманлија јер је све што је вредело је опљачкано и приватизовано,остало уништено,народ и држава у дуговима,без посла и хлеба народ грца још им и прете пописом имовине,пукли смо,после ових не оста ништа,гори су од најезде скакаваца

Slične teme

1. Vratimo socijalizam!
    Autor dess u forumu Politika
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 27.01.2009., 22:25
  2. kapitalizam vs socijalizam
    Autor a bre Milun u forumu Politika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 22.12.2008., 06:57
  3. Front za socijalizam!
    Autor SSSR_ u forumu Politika
    Odgovora: 29