U Kaliforniji pao F-22 avion 5generacije

Ako nemate nista konstruktivnije da kazete u vezi ovog pada onda nemojte

Američki borbeni avion F-22, dizajniran s ciljem da bude najbolja letjelica ove vrste na svijetu, srušio se danas tokom trenažnog leta nedaleko od Zračne baze Edwards, u Kaliforniji, izjavili su zvaničnici.

Avion kompanije "Lockheed Martin" srušio se oko 10.00 sati ujutru po lokalnom vremenu, oko 50 kilometara od svoje matične baze.

Portparol Zračne komande izjavio je da stanje pilota trenutno nije poznato i da je avion pao tokom trenažnog leta.

Portparol je rekao da će odmah biti pokrenuta istraga o ovom događaju.
 
Padovi nekih aviona ne znace da nisu dobri, setite se samo primera koliko je B727 palo, a ipak je to jedan od najuspesnijih i najkvalitetnijih aviona ikad napravjenih (OK, mozda paralela sa putnickim avionom nije najadekvatnija, ali moze da se iskoristi).

Ako se neko raduje ovome sto se desilo, mislim da mu nije mesto na ovom forumu...ima drugih PDF-ova za takve.
 
Padovi nekih aviona ne znace da nisu dobri, setite se samo primera koliko je B727 palo, a ipak je to jedan od najuspesnijih i najkvalitetnijih aviona ikad napravjenih (OK, mozda paralela sa putnickim avionom nije najadekvatnija, ali moze da se iskoristi).

Ako se neko raduje ovome sto se desilo, mislim da mu nije mesto na ovom forumu...ima drugih PDF-ova za takve.

pa ti prvi si pricao da ruske podmornice nevaljaju zato sto se na njima desavaju incidenti ?
a sada isti ti ,ovaj pad, poistovecujes sa dobrim ? :dash:

ako nekom padne 2 aviona u jednoj godini,a imaju ihukupno 130, onda je to sigurno pokazatelj dobrog kvaliteta.
 
a to ti objasni kongresmenima... meni nije normalno da na tako mali broj, malo malo padne avion! jel ako takvu statistiku prienimo na f-16, sobzirom na broj, padali bi svakog dana.

Za F-16 znaju da ne mozhe izvesti superkobru pa i ne pokushavaju. Medjutim, ne mogu se pomiriti da F-22 ne mozhe izvesti taj manevar, pa non stop pokushavaju i gube avione koji koshtaju preko 100 milion dolara. :dash: :hahaha:
 
f-22 moze da izvede kobru..
ali ne moze da izvede superkobru

A imas li neki snimak te kobre ? posto svi snimci koji postoje se mogu klasifikovati kao ''ni blizu kobra'' '' skoro pa kobra'' ''ovo kobre nije videlo'' da te podsetim, da bi se racunalo da je avion napravio kobru, on mora u jednom trenutku biti pod uglom od 90stepeni u odnosu na horizont,a to niko nije video da je f-22 uradio.
 
A imas li neki snimak te kobre ? posto svi snimci koji postoje se mogu klasifikovati kao ''ni blizu kobra'' '' skoro pa kobra'' ''ovo kobre nije videlo'' da te podsetim, da bi se racunalo da je avion napravio kobru, on mora u jednom trenutku biti pod uglom od 90stepeni u odnosu na horizont,a to niko nije video da je f-22 uradio.


Eh sad, nemoj da preterujesh ja svojim ochima videh ''skoro pa kobra'' :D
 

Back
Top