NATO tražio potpunu kapitulaciju!!!
Strana 1 od 16 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 380

Tema: NATO tražio potpunu kapitulaciju!!!

Ističe se Dragan_srbcg (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Exclamation NATO tražio potpunu kapitulaciju!!!

Alijansa u Kumanovu zahtevala da samo oficiri VJ iznesu sa Kosova po jedan pištolj, a da se puška ostavi svakom stotom vojniku. Beograd ove zahteve odbio po cenu nastavka rata

NATO alijansa je tokom kumanovskih pregovora 1999. tražila da Vojska Jugoslavije ostavi sve oružje na Kosovu i Metohiji i tako praktično potpuno kapitulira, kaže za Press vojno-politički komentator Miroslav Lazanski. NATO je kao vid pritiska na srpske pregovarače čak produžio bombardovanje Srbije za jedan dan, ali je na kraju ipak odustao od zahteva za potpunim razoružanjem.

Lazanski kaže da je našoj vojsci „nuđeno" da samo oficiri iznesu po jedan pištolj, što je u skladu sa Ženevskom konvencijom u slučaju kapitulacije, kao i da prilikom povlačenja tek svaki stoti vojnik ima pušku?!

- Tražili su da na Kosovu ostane bukvalno sve oružje. Vojska je dole imala 350 tenkova, 12 „migova 21", više od 500 artiljerijskih oruđa, više od 600 raketnih lansera tipa „fagot", koji su ruske proizvodnje, oko 300 oklopnih transportera i oko 200.000 pušaka. Na Kosovu je tada bilo oko 100.000 naših vojnika. Beograd je ovakve ucene odbio po cenu da se nastavi rat, pa je NATO čak produžio bombardovanje za jedan dan kako bi izvršio dodatni pritisak na naše pregovarače. Oni su, međutim, taj zahtev povukli kada su videli da Vojska nema nameru da popusti - objašnjava Lazanski.

Veliko poniženje

Njegove reči potvrđuje i Momir Stojanović, koji je u vreme bombardovanja bio načelnik Službe vojne bezbednosti.

- Istina je da je NATO tražio od Jugoslavije da na Kosovu ostavi deo teškog naoružanja, uglavnom iz oklopnih jedinica Vojske. Međutim, mi to nismo prihvatili. Zbog toga su jedan dan produžili bombardovanje, ne bi li nas pritisli da prihvatimo. Kada su shvatili da ne popuštamo, njihovi pregovarači su zvali centralu Alijanse, odakle je stiglo naređenje da se od tog zahteva odustane. Da smo to prihvatili, bilo bi to veliko poniženje za našu vojsku - rekao je Stojanović.

Dogovor sa Miloševićem!

General u penziji Ninoslav Krstić, bivši komandant Združenih snaga bezbednosti na jugu Srbije, kaže da je u konačnoj verziji Sporazuma o povlačenju jugoslovenskih trupa promenjeno mnogo toga u odnosu na ono što je tražio NATO.
    - Od ljudi koji su učestvovali u pregovorima s generalom Majklom Džeksonom čuo sam da je od Vojske traženo da ostavi kompletno naoružanje, što bi značilo kapitulaciju. Čak su pregovarači NATO tvrdili da su takav dogovor prethodno postigli komandant NATO Vesli Klark i Slobodan Milošević. Osim toga, u prvobitnoj verziji sporazuma NATO je pomenut čak 20-ak puta, traženo je da VJ potpiše sporazum s njima, što bi opet značilo kapitulaciju jer smo s njima ratovali. Na kraju je sporazum potpisan sa Međunarodnim snagama bezbednosti, a reč NATO se pominje samo jednom - kaže Krstić, i naglašava da bi povlačenjem bez oružja Vojska Jugoslavije praktično bila ostavljena na milost i nemilost Albancima.

Vojno-tehnički sporazum potpisan je 9. juna 1999. u Kumanovu. U ime „Međunarodnih snaga bezbednosti" potpisao je general NATO-a Majkl Džekson, u ime VJ zamenik načelnika Štaba vrhovne komande general Svetozar Marjanović, a policije general Obrad Stevanović. Ni Marjanović ni Stevanović nisu hteli da pričaju o sporazumu.

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=61489&sectionId=37

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: NATO TRAŽIO POTPUNU KAPITULACIJU!!!

Bravo za VJ i Miloshevica.
    Bravo sto NISU pristali na kapitulaciju.

Legenda
    Učlanjen
    02.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa kad smo vec ratovali, onda svaka chast za ovaj potez.
    Ali za rat....

Legenda
    Učlanjen
    02.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Pogledaj poruku
    Bravo za VJ i Miloshevica.
    Bravo sto NISU pristali na kapitulaciju.
    Samo su otishli sa Kosova.

Buduća legenda Mr No (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    620

Neverovatno da je sinoc na TV od svih gostiju najbolje ocene i procene dao g. Lazanski !!!!!
    Vise je nego tacno da smo bili, blago receno, vojno inferiorni, ali se vojska pouvkla sa KiM, takoreci, neogrebana! I smatram da, sto je vosjke tice, nema mesta njihovom sramu!

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio eternal dream Pogledaj poruku
    Samo su otishli sa Kosova.
    Vratice se.

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1311

Haha, zamisli Tadica u istoj situaciji.

"Predajte svo oruzje!"
    "Odmah saljemo svo oruzje DHL-om u Vasington, gospodine, gospodaru, vasa visosti! Ziveo NATO!"
    no longer at ease here, in the old dispensation

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Dragan_srbcg Pogledaj poruku
    Alijansa u Kumanovu zahtevala da samo oficiri VJ iznesu sa Kosova po jedan pištolj, a da se puška ostavi svakom stotom vojniku. Beograd ove zahteve odbio po cenu nastavka rata

NATO alijansa je tokom kumanovskih pregovora 1999. tražila da Vojska Jugoslavije ostavi sve oružje na Kosovu i Metohiji i tako praktično potpuno kapitulira, kaže za Press vojno-politički komentator Miroslav Lazanski. NATO je kao vid pritiska na srpske pregovarače čak produžio bombardovanje Srbije za jedan dan, ali je na kraju ipak odustao od zahteva za potpunim razoružanjem.

Lazanski kaže da je našoj vojsci „nuđeno" da samo oficiri iznesu po jedan pištolj, što je u skladu sa Ženevskom konvencijom u slučaju kapitulacije, kao i da prilikom povlačenja tek svaki stoti vojnik ima pušku?!

- Tražili su da na Kosovu ostane bukvalno sve oružje. Vojska je dole imala 350 tenkova, 12 „migova 21", više od 500 artiljerijskih oruđa, više od 600 raketnih lansera tipa „fagot", koji su ruske proizvodnje, oko 300 oklopnih transportera i oko 200.000 pušaka. Na Kosovu je tada bilo oko 100.000 naših vojnika. Beograd je ovakve ucene odbio po cenu da se nastavi rat, pa je NATO čak produžio bombardovanje za jedan dan kako bi izvršio dodatni pritisak na naše pregovarače. Oni su, međutim, taj zahtev povukli kada su videli da Vojska nema nameru da popusti - objašnjava Lazanski.

Veliko poniženje

Njegove reči potvrđuje i Momir Stojanović, koji je u vreme bombardovanja bio načelnik Službe vojne bezbednosti.

- Istina je da je NATO tražio od Jugoslavije da na Kosovu ostavi deo teškog naoružanja, uglavnom iz oklopnih jedinica Vojske. Međutim, mi to nismo prihvatili. Zbog toga su jedan dan produžili bombardovanje, ne bi li nas pritisli da prihvatimo. Kada su shvatili da ne popuštamo, njihovi pregovarači su zvali centralu Alijanse, odakle je stiglo naređenje da se od tog zahteva odustane. Da smo to prihvatili, bilo bi to veliko poniženje za našu vojsku - rekao je Stojanović.

Dogovor sa Miloševićem!

General u penziji Ninoslav Krstić, bivši komandant Združenih snaga bezbednosti na jugu Srbije, kaže da je u konačnoj verziji Sporazuma o povlačenju jugoslovenskih trupa promenjeno mnogo toga u odnosu na ono što je tražio NATO.
    - Od ljudi koji su učestvovali u pregovorima s generalom Majklom Džeksonom čuo sam da je od Vojske traženo da ostavi kompletno naoružanje, što bi značilo kapitulaciju. Čak su pregovarači NATO tvrdili da su takav dogovor prethodno postigli komandant NATO Vesli Klark i Slobodan Milošević. Osim toga, u prvobitnoj verziji sporazuma NATO je pomenut čak 20-ak puta, traženo je da VJ potpiše sporazum s njima, što bi opet značilo kapitulaciju jer smo s njima ratovali. Na kraju je sporazum potpisan sa Međunarodnim snagama bezbednosti, a reč NATO se pominje samo jednom - kaže Krstić, i naglašava da bi povlačenjem bez oružja Vojska Jugoslavije praktično bila ostavljena na milost i nemilost Albancima.

Vojno-tehnički sporazum potpisan je 9. juna 1999. u Kumanovu. U ime „Međunarodnih snaga bezbednosti" potpisao je general NATO-a Majkl Džekson, u ime VJ zamenik načelnika Štaba vrhovne komande general Svetozar Marjanović, a policije general Obrad Stevanović. Ni Marjanović ni Stevanović nisu hteli da pričaju o sporazumu.

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=61489&sectionId=37
    mislim da se radi o jednoj velikoj laži, kako bi se u potpunom porazu pronašao nekakav pobjednički događaj. zabole NATO za srpsku vojnu opremu

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio mi hrvati Pogledaj poruku
    mislim da se radi o jednoj velikoj laži, kako bi se u potpunom porazu pronašao nekakav pobjednički događaj. zabole NATO za srpsku vojnu opremu
    Mislis jer si hrvat i bi da hrabru borbu proglasis popuni poraz.

Koji potpuni poraz???

DellBoy-011 nije na forumu
    Сестро заклињем се биће нас макар 300
    Elita DellBoy-011 (avatar)
    Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

Citat Original postavio ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Pogledaj poruku
    Vratice se.
    A što su otiši?
    danas nam je divan dan

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Mr No Pogledaj poruku
    Neverovatno da je sinoc na TV od svih gostiju najbolje ocene i procene dao g. Lazanski !!!!!
    Vise je nego tacno da smo bili, blago receno, vojno inferiorni, ali se vojska pouvkla sa KiM, takoreci, neogrebana! I smatram da, sto je vosjke tice, nema mesta njihovom sramu!
    nema mjesta sramu??? šta ono beše sa kruševačkim patriJotama, koje su mame pozvale da se vrate kući u jeku borbe

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

nema mjesta sramu??? šta ono beše sa kruševačkim patriJotama, koje su mame pozvale da se vrate kući u jeku borbe
    O cemu ti pricas momak,i sta hoces da predstavis?

Sve u svemu hoces da kazes da negde ima srama boriti se protiv 200,300 jaceg neprrijatelja?

Srbija protiv NATO???

Bolestan si od zavisti idi leci se,ne zase*avaj nam temu.

Buduća legenda Пресретач (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1384

A i vi ste odmah ustupili teritoriju,vazdusni prostor za agresiju na SRJ !

Učlanjen
    30.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    620

Neces verovatno kada bih ti rekao ko je tu umesao prste, da ne kazem sa kojih prostora!
    Da li nagadjas?

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Presretac Pogledaj poruku
    A i vi ste odmah ustupili teritoriju,vazdusni prostor za agresiju na SRJ !
    mi smo onda znali da ulazimo u NATO, pa nije bilo razloga saveznicima ne dati dozvolu preletanja
    sad ozbiljno. kao da je nas neko išta tada pitao

Iskusan strawbbery_city (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio Mr No Pogledaj poruku
    Neces verovatno kada bih ti rekao ko je tu umesao prste, da ne kazem sa kojih prostora!
    Da li nagadjas?
    koliko se ja secam jednog trenutka vojska je zamolila gradjane da ne dolaze vise i prijavljuju dobrovoljno jer trenutno ne trebaju,ako dodje do kopnenog napada tada da se svi jave..................

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio strawbbery_city Pogledaj poruku
    koliko se ja secam jednog trenutka vojska je zamolila gradjane da ne dolaze vise i prijavljuju dobrovoljno jer trenutno ne trebaju,ako dodje do kopnenog napada tada da se svi jave..................
    koliko se ja sječam mame vojnika su digle bunu zbog svojih sinova kada su saznale da njihova djeca ginu na kosovu

Učlanjen
    30.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    620

Tako je, kolega forumas.

Buduća legenda Пресретач (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1384

mi smo onda znali da ulazimo u NATO, pa nije bilo razloga saveznicima ne dati dozvolu preletanja
    sad ozbiljno. kao da je nas neko išta tada pitao
    Svaka vam cast pravi ste susjedi !
    Jel ste mobilisali i neke postrojbe da nagrnete na SRJ dok je krvnicki bombarduju?

Domaćin
    Učlanjen
    02.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Не вреди писати то усташама и јеврослинавцима, они само слушају западњачке вести и своја усташка просеравања.

Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio Teodosije Pogledaj poruku
    Не вреди писати то усташама и јеврослинавцима, они само слушају западњачке вести и своја усташка просеравања.
    ma ne obazirem se uopste,znam da je 24,25 marta 99 kompletno stanovnostvo barem mog grada bilo spremno kolektivno da ode na Kosovo i Metohiju

Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

koliko se ja sječam mame vojnika su digle bunu zbog svojih sinova kada su saznale da njihova djeca ginu na kosovu
    ti se secas,sada imas 17god a tada si imao 7 jel da
    aj pali mali

Legenda
    Učlanjen
    02.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

I shta tu vidish loshe? Shto se majke brinu za svoje sinove, koje su godinama odgajale i krv i znoj ulagale u njih?
    Drago mi je da kod vas u UstashLendu nije tako.

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Presretac Pogledaj poruku
    Svaka vam cast pravi ste susjedi !
    Jel ste mobilisali i neke postrojbe da nagrnete na SRJ dok je krvnicki bombarduju?
    nije to bio naš rat i nismo mobilizirali nikakve postrojbe dok su vas krvnici bombardirali, za razliku od vas koji ste osim vojnih i paravojne jedinice mobilizirali i dovodili u hrvatsku

.

Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio eternal dream Pogledaj poruku
    I shta tu vidish loshe? Shto se majke brinu za svoje sinove, koje su godinama odgajale i krv i znoj ulagale u njih?
    Drago mi je da kod vas u UstashLendu nije tako.

neka nako nadje film o doceku nacista u zagrebu ww2 i nek mu postavi

Slične teme

1. Da li ste ikada osetili potpunu srecu?
    Autor micika_015 u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 968
    Poslednja poruka: 10.06.2009., 09:05
  2. Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 09.01.2007., 23:24
  3. Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 16.12.2006., 20:43
  4. Srbija dobila ministarstvo za kapitulaciju
    Autor Jerry Ropero u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 28.09.2006., 11:21

Pravila za slanje poruka