Neckermann

Beladona

Obećava
Poruka
58
Hoce li se Neckermann, kataloska prodaja vratiti u Srbiju ikada? Sad sam tek videla da ljudi iz Austrije, Madarske,Holandije, Hrvatske, Slovenije, Poljske,Ceske itd. i dalje sasvim normalno narucuju robu iz Neckermann-a? Zasto to u Srbiji ne moze ?
 
mislim da je bio problem oko poreza....nisu placali porez na prodatu robu pa je tu izbio neki problem ako se dobro secam....
tačno tako, na tu robu se nije plaćalo onih 18% poreza
Kataloska prodaja je najperfidniji nacin prevare

ja ne znam ikoga da je išta na taj način kupio (a u to uključujem i telešop) a da je bio zadovoljan
 
Najperfidniji iz razloga sto nemas prilike da vidis to uzivo i odustanes, sto je reklamacija nemoguca, sto ne placaju radnike, nemaju svoj magacin i lager, svoj prodajni prostor, nemaju nikakve troskove odn. troskovi su minimalni jer rade po porudzbini, i ne placaju porez
Ima toga jos, a ovo su glavne stvari
 
Da, nelojalna konkurencija
Stavljaju u nepovoljan polozaj one koji placaju porez, angazuju radnike, zakupljuju prostor, ulazu u investicije, jer su im cene jako niske (logicno kad imaju tako niske troskove)
Ne znaju za business fair play i ne posluju po trzisnoj logici
 
Ljudi uglavnom odustanu od takve kupovine kad se opeku 2-3. put, jer za prvo porucivanje ili drugo obicno salju ok kvalitet da bi napravili dobar marketing, a posle uvaljuju krs
 
Hoce li se Neckermann, kataloska prodaja vratiti u Srbiju ikada? Sad sam tek videla da ljudi iz Austrije, Madarske,Holandije, Hrvatske, Slovenije, Poljske,Ceske itd. i dalje sasvim normalno narucuju robu iz Neckermann-a? Zasto to u Srbiji ne moze ?

mene nerviraju takve prodaje, sem ako nije kozmetika u pitanju....ispostavilo se da uvek kupujem mačku u džaku.
 
Jao, bre ljudi sto volite da pricate napamet- ja sam iz nekermana porucivala dosta stvari, a jednu sam vratila - usisivac- jer mi se nije dopalo kako radi, i to posle par meseci, i brzo su mi poslali u zamenu tacno ono sto sam trazila i to koristim jos uvek. Moje rodjake su pazarile brdo toga i vecina stvari je bila odlicnog kvaliteta a ono gde kvalitet nije bio zadovoljavajuc il su promasile broj - kad je u pitanju garderoba, il im se, prosto, nije dopalo- uredno je zamenjeno za robu i pare.
Ja garderobu njihovu volim, narocito zato sto imaju, skoro za sve, velik izbor brojeva.Ako covek tacno zna sta hoce, ne moze da kupi macku u dzaku. Sto se tice boja, veoma retko se desilo da neka stvar nije bila do u nijansu ista kao u katalogu kad je dobijem. To za kozmetiku moze da ne vazi, al zato postoje uzorci.
Nije tacno da je to nelojalna konkurencija- kataloska prodaja je normalan vid poslovanja, tj. marketinga svuda sem u Srbiji- jedino ovde, zahvaljujuci onima koji treba da kontrolisu poslovanja firmi- moze da dodje do utaje poreza il slicnih stvari.
 
khm, khm..
eto desilo se meni :rumenko:
kupila sam trenazno biciklo..
sva srecna ga raspakovala i sela na njega..
puklo je..do kraja dana :lol:
uredno su mi vratili sve pare i nisam platila postarinu
kada sam im vratila "proizvod"
nikad vise...

Pa, naravno da je puklo kad si k'o nezdrava navalila na njega...:D

Moja mama je nekoliko puta kupovala preko njih neke sitnice i to uglavnom kuhinjske aparate i sl. Secam se jedino da je komplet nozeva koje je kupila bio totalno bezveze i nije nimalo licilo na ono sa slike, ali dobro...Uglavnom, aparati su jos zivi...
I jedne slatke patikice...bilo je ok garderobe...da ne gresim dusu...
 
volim katalošku prodaju (to najbolja zna mm), kad je kozmetika u pitanju, jer je jeftinija....ali, garderobu moram redovno da menjam (zato što nije boja ok ili je broj veći ili manji ili su šavovi neravni), pa sam odustala...
mama je kupila tanjire i tako to...na slici izgledaju kao da su iz sevra, a kad ih dobiješ - ni kinezi ne bi mogli baš tako da se potrude (mislim na onaj krš od porcelana)...
 
Hoce li se Neckermann, kataloska prodaja vratiti u Srbiju ikada? Sad sam tek videla da ljudi iz Austrije, Madarske,Holandije, Hrvatske, Slovenije, Poljske,Ceske itd. i dalje sasvim normalno narucuju robu iz Neckermann-a? Zasto to u Srbiji ne moze ?

mislim da je bio problem oko poreza....nisu placali porez na prodatu robu pa je tu izbio neki problem ako se dobro secam....



Da, nisu se registrovali u Srbiji, već su prodaju vršili iz Hrvatske... a to valjda onda spada u nelegalan uvoz? (nema carine, porez ne ide Srbiji...)



Neckerman znam još iz detinjstva. Ništa ne fali katakoškoj prodaji, samo što oni na ovim prostorima nude samo najjeftiniju robu, jer su procenili kupovnu moć potrošača - oni prodaju širim masama, njima ovi što imaju više novca nisu mušterije - malo ih je, a i oni sami odu u zemlju iz koje žele nešto da kupe...
Inače, za druga područja u Evropi, naročito za Nemačku, taj katalog je mnooogo deblji, ima veći izbor, i kvalitenija je roba..Ali ko bi kod nas to kupovao...

Ja sam od onih koji vole da "opipaju" kad kupuju, ali ima stvari koje, ako ih nema ovde, a nisu elektronika ili nešto kvarljivo, rado kupujem od kuće....mrzi me da šetam za svaku glupost po gradu. Inače, dok su radili ovde, kupila sam mm donji veš, na rizik:), da probamo (ako je bofl, nije strašno) i bio je savim dobrog kvaliteta.
 
ja ne znam ikoga da je išta na taj način kupio (a u to uključujem i telešop) a da je bio zadovoljan

Ja znam... moja baba je uzimala neke proizvode preko Neckermann-a i bila je zadovoljna kvalitetom i uslugom...

mislim da je bio problem oko poreza....nisu placali porez na prodatu robu pa je tu izbio neki problem ako se dobro secam....

Da, sećam se da su imali nekih poreskih problema... Ne bih znao da li će ponovo da počnu da posluju kod nas...
 
Jao, bre ljudi sto volite da pricate napamet- ja sam iz nekermana porucivala dosta stvari, a jednu sam vratila - usisivac- jer mi se nije dopalo kako radi, i to posle par meseci, i brzo su mi poslali u zamenu tacno ono sto sam trazila i to koristim jos uvek. Moje rodjake su pazarile brdo toga i vecina stvari je bila odlicnog kvaliteta a ono gde kvalitet nije bio zadovoljavajuc il su promasile broj - kad je u pitanju garderoba, il im se, prosto, nije dopalo- uredno je zamenjeno za robu i pare.
Ja garderobu njihovu volim, narocito zato sto imaju, skoro za sve, velik izbor brojeva.Ako covek tacno zna sta hoce, ne moze da kupi macku u dzaku. Sto se tice boja, veoma retko se desilo da neka stvar nije bila do u nijansu ista kao u katalogu kad je dobijem. To za kozmetiku moze da ne vazi, al zato postoje uzorci.
Nije tacno da je to nelojalna konkurencija- kataloska prodaja je normalan vid poslovanja, tj. marketinga svuda sem u Srbiji- jedino ovde, zahvaljujuci onima koji treba da kontrolisu poslovanja firmi- moze da dodje do utaje poreza il slicnih stvari.

Pa ne pricaju napamet, lepo su napisale svoja licna iskustva a to sto se ta iskustva razlikuju od tvojih druga je stvar.
 
Ja imam odlicna iskustva kad je rec o proizvodima iz njihovog kataloga. Jako mi je zao sto mi u Srbiji vise nemamo mogucnost da kupujemo preko Neckermann-a posebno kad vidim da u ostalim zemljama ljudi i dalje mogu. :(
 
Прича око Некермана је та да су они били регистровани и са фирмом колико се ја сећам у Хрватској...а наручивало се овде...проблем је испао јер нису имали представништво овде...и што је сав порез ишао другој земљи а не нашој...
А квалитет робе каталошке продаје је увек мачка у џаку...е сад...ко воли да рескира...или ко је видео код неког свог...као опробано добро...онда је то у реду...укуси су различити о томе не вреди расправљати...
 

Back
Top