Ех ти Бугари мало им је ЕУ

Teodosije

Domaćin
Banovan
Poruka
4.932
Сад би да буду колонија Брисела и да им директно управљају комесари из Брисела као својевремено руски саветници по Бугарској.

Пише лондонски Економист поводом иницијативе Бугарске да ЕУ директно учествује у управљању а не само преко комисије која одобрава или ускраћује средства. Јадни Бугари мисле да би тако добили паре које су им тренутно ускраћене због корупције.
Бугарски менталитет је такав да 80 посто Бугара не верује својој власти али преко 70% верује ЕУ.

Бриселу је засад као непријатно поготово што Бугари то препоручују као 'концепт за целу ЕУ'. Знају да оно што је Бугарима 'нормално' никако не би могло да прође у Француској и Немачкој а камоли Британији.

Толико удвориштво и лакејство ЕУ је досад доживљавала само од демонократске српске власти.

The European Union and Bulgaria
A new colonialism
SOFIA
From The Economist print edition
The Bulgarians want European help running their government
http://www.economist.com/world/europe/displaystory.cfm?story_id=13334121
 
Сад би да буду колонија Брисела и да им директно управљају комесари из Брисела као својевремено руски саветници по Бугарској.

Пише лондонски Економист поводом иницијативе Бугарске да ЕУ директно учествује у управљању а не само преко комисије која одобрава или ускраћује средства. Јадни Бугари мисле да би тако добили паре које су им тренутно ускраћене због корупције.
Бугарски менталитет је такав да 80 посто Бугара не верује својој власти али преко 70% верује ЕУ.

Бриселу је засад као непријатно поготово што Бугари то препоручују као 'концепт за целу ЕУ'. Знају да оно што је Бугарима 'нормално' никако не би могло да прође у Француској и Немачкој а камоли Британији.

Толико удвориштво и лакејство ЕУ је досад доживљавала само од демонократске српске власти.


http://www.economist.com/world/europe/displaystory.cfm?story_id=13334121

ау па бугари су ту негде са нашим улизицама на власти по увлачењу у дупе.најбоље је да смене власт и скупштину па нека брисел управља,ови наши су исто корумпирани максимално,само што неће да кажу народу да са корупцијом немамо где у еу
 
zar ovo nije dobra ideja???

Dobra je mozda za tebe, jer je tvoje divlje pleme gore cak i od divljih Srba i Bugara. Normalni narodi se groze toga da im vladu, finansije, sudove, tuzilastvo i policiju nadziru i vode strane birokrate koje nisu birali i koje nisu odgovorne tom narodu, a to je upravo ono sto Bugari predlazu:

The plan proposes that European officials and diplomats should be involved in monitoring implementation of laws, managing EU funds and supervising courts, prosecutors and investigators. They would follow cases of political corruption and organised crime that the judicial system has been slow to tackle.

Bugari ovde upravo cvile da im se odredi starateljstvo, kao upisanom maloumnom detetu, i kazu da imaju mnogo problema u sopstvenoj zemlji koji "cannot be resolved by the Bulgarian government alone". Sta to znaci? Pa znaci da dizu ruke od suvereniteta i kazu 'kupajte nas, hranite nas, menjajte nam pelene, mi smo debili, mi smo idioti, mi nismo nizasta'.

Ovo samo potvrdjuje sovjetski aforizam da kokoska nije prava ptica, i Bugarska nije prava drzava.
 
Zanimljiva inicijativa Bugarske :D Naravno to je pokrenuto zbog zelje da se dodje do jos para. To je ono sto ja pricam da samo clanstvo u EU po sebi ne znaci nista. A ako se mi iskreno zauzmemo da reformisemo drzavu onda ce nam clanstvo omoguciti pun kvalitet. Tako da ne trubim ja na forumu da je potrebno sprovesti kvalitetno evro integracije. To je zbog nas dobro.

A Bugari su primer sta se desava sa drzavom koja nije iskrena u tome. Neka nam to bude nauk.
 
i ja bih u nashoj zemlji skinuo sve ovdashnje korumpirane boludzi sa vlasti i unajmio tim struchnjaka iz stranih razvijenih zemalja koji bi vodili zemlju.
Da se razumemo, Srbi (ko Bugari) nisu sposobni da vode svoju drzavu, shto se dokazalo sijaset puta u istoriji..

Moze, al' Kragujevcanima da lokalnu upravu na svim nivoima vode iskljucivo Svabe.

Vasi ekspertski nemacki prijatelji ce najbolje znati da vas izbave iz vasih dolina gladi i planina zedji.
 
Moze, al' Kragujevcanima da lokalnu upravu na svim nivoima vode iskljucivo Svabe.

Vasi ekspertski nemacki prijatelji ce najbolje znati da vas izbave iz vasih dolina gladi i planina zedji.

Veca pomoc bi bila potrebna opstinama na kojoj su na vlasti bili SRS, DSS i ostale bolumente gde ljudi doslovno kopaju po 'kontinjerima', KG se izbavio poslednjih godina i ima stabilnu vlast svih ovoh godina na chelu sa kolaicijom Zajedno za Kragujevac - G17
 
Ma uopste ne sumnjam da je G17 izbavio Kragujevac. U stvari, mozda bi vi mogli da posaljete eksperte nekim drugim zemljama, pa da i njihovi gradovi postanu tako uspesni? Evo sad citam da po Nemackoj strajkuju radnici auto-industrije.

Heheh, kako se ovaj chovek pravi pametan, duhovot shtavec!
Ali dzaba...
Zajedno za KG plus G17 u Kragujgradu vladaju i pre Zastave Fiata, i hvala bogu shto je tu jedna vlast koja ima kontinuitet, za razliku od mnogih opshtina gde se preko noci menjaju predsednici, gde se svakih mesec dana izglasava poverenje/nepoverenje ili shtagod.
Naravno ti kao glavni serontije Foruma kritikujesh vlast u KGu, a napredne su ti opshtine gde vlast nije u stanju da asfaltira jedan seoski put, i gde se poslanici jure po okolnim shumama kako bi dali kvorum za sednicu
 
Сад би да буду колонија Брисела и да им директно управљају комесари из Брисела као својевремено руски саветници по Бугарској.

Пише лондонски Економист поводом иницијативе Бугарске да ЕУ директно учествује у управљању а не само преко комисије која одобрава или ускраћује средства. Јадни Бугари мисле да би тако добили паре које су им тренутно ускраћене због корупције.
Бугарски менталитет је такав да 80 посто Бугара не верује својој власти али преко 70% верује ЕУ.

Бриселу је засад као непријатно поготово што Бугари то препоручују као 'концепт за целу ЕУ'. Знају да оно што је Бугарима 'нормално' никако не би могло да прође у Француској и Немачкој а камоли Британији.

Толико удвориштво и лакејство ЕУ је досад доживљавала само од демонократске српске власти.


http://www.economist.com/world/europe/displaystory.cfm?story_id=13334121

ovi su zajebali tadica
 
Sto si uvek najgluplje dete od svih?

Kragujevac je blatnjava rupcaga kao i ostatak Srbije, pa ma koliko cesto tvoji seljaci imali kvorum za sednicu. Kao, Srbiji treba starateljstvo, al' ne i naprednom Kragujevcu - iako su isti ljudi na vlasti i u republici i u gradu.

Nego, nauci ti lepo nemacki. Zatrebace, nije zgoreg. U medjuvremenu, evo ti par fraza koje mogu da ti zatrebaju:

"ich grüße die glorreiche stadtkommandantur!" - pozdravljam slavnu gradsku komandu!
"wir Serben sind echt dumm, ihr Deutschen so klug." - mi Srbi smo stvarno glupi, a vi Nemci pametni.
"Autos? Nein, wir bauen keine Autos hier." - kola? ne, mi ovde ne pravimo kola.
"ist dies der Gefängnis, wo sich der vorige Bürgermeister befindet?" - jel u ovom zatvoru lezi prethodni gradonacelnik?
"zu Befehl!" - razumem!
 
Zar ne mozemo svoj prezir, mrznju i uvrede da ogranicimo na zemlje koje nam stvarno "rade o glavi".

svako ko je u EU je za nashe patriJote izgubljen sluchaj i treba ga hejtovati zbog toga shto je ta drzava toliko glupa da se prikljuchila EU. Naime svi ti EU glupaci ne vide duze od svog nosa, i te zemlje su slepe za sve te nedace u EU, plus shto srpske patriJote nikako ne mogu da im otvore ochi o shtetnosti EU i blagostanja i boljitka koje bi mogla da im pruzi majka Rusija, Kina i verovatno Sev. Koreja!
 
Sto si uvek najgluplje dete od svih?

Kragujevac je blatnjava rupcaga kao i ostatak Srbije, pa ma koliko cesto tvoji seljaci imali kvorum za sednicu. Kao, Srbiji treba starateljstvo, al' ne i naprednom Kragujevcu - iako su isti ljudi na vlasti i u republici i u gradu.

Nego, nauci ti lepo nemacki. Zatrebace, nije zgoreg. U medjuvremenu, evo ti par fraza koje mogu da ti zatrebaju:

"ich grüße die glorreiche stadtkommandantur!" - pozdravljam slavnu gradsku komandu!
"wir Serben sind echt dumm, ihr Deutschen so klug." - mi Srbi smo stvarno glupi, a vi Nemci pametni.
"Autos? Nein, wir bauen keine Autos hier." - kola? ne, mi ovde ne pravimo kola.
"ist dies der Gefängnis, wo sich der vorige Bürgermeister befindet?" - jel u ovom zatvoru lezi prethodni gradonacelnik?
"zu Befehl!" - razumem!

Nisam ja iz Kragujevca :eek:
 
Haha pa nemoj da pizdis, stici ce uskoro staratelji za kojima ceznes da ti promene usrane pelene.

Nastavimo sa kratkim kursem nemackog za mlade kragujevcane:

"Könnte mir jemand bitte die Windeln wechseln?" - da li bi neko mogao da mi promeni pelene?
"Gott sei dank, die Deutschen kommen!" - hvala Bogu, stizu Nemci!
"Kragujewatz ist die progressivste Stadt im Gau Serbien. Nicht wahr, Herr Gauleiter?" - Kragujevac je najprogresivniji grad u Gau Srbiji. Zar ne, gospodine gaulajtere?
 

Back
Top