Jel sme da se dogreva kuvan krompir?

Nikko

Aktivan član
Poruka
1.639
Pomagajte, nesto sam se setio da je mozda opasno dogrevati kuvan krompir, ostalo mi je pa sad ne znam dal smem da dogrevam, posto ne mogu hladan da jedem :D dal treba da promenim vodu ili je sve ok sa ponovnim grejanjem...?

hvala
 
Poslednja izmena:
U mojoj kuci smo uvek podgrevali pire kada ostane (ili pravili krokete) kao i sva jela koja sadrze krompir. ali imam drugaricu koja npr punjene paprike, djuvec.... i sve to sto sadrzi malo krompira nikada ne jede dva dana. Ja podgrevami krompir od pecenje i nista nikome od nas ne fali
 
Meni je po malo čudna ta ideja sa izbegavanjem podgrevanja krompira, kad postoji masa recepata koji podrazumevaju da se krompir prvo obari, pa tek onda koristi u daljoj obradi - bilo da se zapeče, ili na neki drugi način.
Krompir nema takva sastojke kao spanać, ni slične, pa nema razloga za takvu opreznost.

Mada, ima ljudi koji ni za živu glavu ne bi pojeli ništa podgrevano, uglavnom jer im se ne sviđa ukus. Nisu navikli, imao je uvek ko da im spremi sveže...:)

Ni ja ne volim da jedem grejani pržen krompir, zbog ukusa, ali to mi više ne predstavlja problem, jer znam koja nam je količina potrebna da bude dovoljno, a da ne ostaje. Osim toga, mi inače vrlo retko jedemo bilo šta prženo.

A npr. paprikaš sa krompirom nema promene u ukusu pri podgrevanju....
 

Back
Top