DEFRAGMENTACIJA KVARI ARHIVE?!

P E G A Z

Primećen član
Poruka
793
Ovo je, nazalost, iz NAJLICNIJEG iskustva i toliko puta potvrdjeno.

Naime: POSLE DEFRAGMENTACIJE HARD-DISKA DESAVA SE DA NEKE 100% ISPRAVNE ARHIVE POSTANU NECITKE (NEOTVORIVE)!

S obzirom da defragmentaciju radim relativno cesto (zbog obilja fajlova sa kojima radim) kako da izbegnem ovaj problem?

Koristim JkDefragGUI u kombinaciji sa sistemskim defragmenterom.
Ne radim sa Maxtorovim prevarama, vec imam Hitachi i Samsung.



10 ?"HELP!"
20 GOTO 10
 
Poslednja izmena:
Ovo je, nazalost, iz NAJLICNIJEG iskustva i toliko puta potvrdjeno.

Naime: POSLE DEFRAGMENTACIJE HARD-DISKA DESAVA SE DA NEKE 100% ISPRAVNE ARHIVE POSTANU NECITKE (NEOTVORIVE)!

S obzirom da defragmentaciju radim relativno cesto (zbog obilja fajlova sa kojima radim) kako da izbegnem ovaj problem?

Koristim JkDefragGUI u kombinaciji sa sistemskim defragmenterom.
Ne radim sa Maxtorovim prevarama, vec imam Hitachi i Samsung.



10 ?"HELP!"
20 GOTO 10

Predji na Maxtorove prevare , sa njima nema tih problema :hahaha::hahaha::rotf: :super: :klap::hvala:
 
Maxtor serija (eksternih) HD od pre par godina, podvala je za istocno-evropsko trziste. Znam to vrlo dobro. Ako mislite na HD od pre vise godina - slazem se! Ne znam kako se ponasaju ovi novi od 1 terabajta, ali pretpostavljam da su ok.

A Nozlzatoru i Cezaru hvala na pruzenoj pomoci :bye:
 
Maxtor serija (eksternih) HD od pre par godina, podvala je za istocno-evropsko trziste. Znam to vrlo dobro. Ako mislite na HD od pre vise godina - slazem se! Ne znam kako se ponasaju ovi novi od 1 terabajta, ali pretpostavljam da su ok.

A Nozlzatoru i Cezaru hvala na pruzenoj pomoci :bye:


Zar se ti eksterni ne sastoje od kucista (obicno metalnih) u koje je smesten obican HDD koji moze da se koristi i kao interni?
 
najbolja dva programa za defrag diska su po meni, DiskTrix Ultimate Defrag koji ima mnostvo opcija za defrag, recimo da sortira fajlove po redu ili da ih stavi blize obodu diska zbog brzeg ucitavanja. A drugi je O&O Defrag, slicno kao DiskTrix-ov samo malo laksi, isto odlicno rade posao oba programa mada DiskTrix UltimateDefrag je za dlaku bolji
 

Back
Top