Nemojte da gledate

Nemaš pojma koliko. Baš sam odgledao ''Sumnju'' i po mom skromnom mišljenju, od ovoga što sam gledao iz 2008., uz ''Rvača'', ubedljivo najbolje sa američkog tržišta. Nipošto za zaobići.

Koliko li je onda tek ''Čitač'' dobar!? :lol:

Nije dobar! Bar ne stvarno dobar - prica je dobra, ali realizacije je krajnje bedna, sa takvom pricom je bilo moguce napraviti mnogo bolji film... Sada mi je zao sto nisam procitala knjigu (posle odgledanog filma to nikada nije isto).
A za Sumnju se slazem - odlicni glumci, dobra prica, vecne dileme :)
 
pa problem je u tome što se ne zove čitač i prilično je lou badžet. scene sa početka, upoznavanje, njena soba su preslikane, ceo enterijer je tu bukvalno prepisan i kad sam gledao ovaj sa kejt, bilo je na početku..u, ebote, pa ja sam ovo gledao....nema suđenja i ne zna se tačno šta je uradila u toku rata.. nema tih dilema ( : inače, nisam ni ja čitao knjigu..
al pazi, bez obzira kako da je snimljeno malo se čoek priupita šta bi on na njegovom mestu....ja misim da je običan slinavac, bio i ostao, čisto da iznesem svoje mišljenje
 
Poslednja izmena:
pa problem je u tome što se ne zove čitač i prilično je lou badžet. scene sa početka, upoznavanje, njena soba su preslikane, ceo enterijer je tu bukvalno prepisan i kad sam gledao ovaj sa kejt, bilo je na početku..u, ebote, pa ja sam ovo gledao....nema suđenja i ne zna se tačno šta je uradila u toku rata.. nema tih dilema ( : inače, nisam ni ja čitao knjigu..
al pazi, bez obzira kako da je snimljeno malo se čoek priupita šta bi on na njegovom mestu....ja misim da je običan slinavac, bio i ostao, čisto da iznesem svoje mišljenje

Heh, sta bi na njegovom mestu... pa A SAD VI KOJI NISTE GLEDALI FILM PRESTANITE DA CITATE, DA VAM NE POKVARIMO UGODJAJ, to je zena koja je otisla da radi u logoru smrti jer joj je to bilo lakse nego da prizna da je nepismena (dobila je unapredjenje u Simensu, pa je promenila posao, tj. pobegla)... i tajna je njena...

Ona formula po kojoj je nemački samo engleski sa tvrđim akcentom me uvek iznova oduševi. Nikad mi nije bilo jasno zašto to rade. ''Zi Rider'' :roll:

:lol: da, i to... ali meni je pre svega bilo zao sto su nekako propustili univerzalnost price (jer ona je deo te ubilacke masinerije zato sto je nepismena, a ne zato sto je zla...) i sveli to na ljubavni odnos dvoje ljudi, i njegovu dilemu... a mogla je, recimo, ta nepismenost, tj. neznanje da posluzi kao neka mocnija izjava o ratu/holocaustu uopste... ne znam bas kako bi to uradili, ali umem da prepoznam mocan film kada ga vidim... a ovaj film nije mocan. Ne kazem da je toliko los da ga ne treba gledati, samo da je steta sto nije bolji.
p.s. meni se najvise dopala Lena Olin na kraju filma.
 
Meni je dobar onaj deo kad svi u sudnici krenu da viču 'Nacisti! Nacisti!', a da su pri tom svi oni (koji su dovoljno stari) znali šta se događalo, što jedan od studenata i izgovara u sceni koja nešto prethodi ovoj. Neodoljivo me podsetilo na 'Konformistu' i ono Klerićijevo 'Fašista! Fašista!'.
 
pa problem je u tome što se ne zove čitač i prilično je lou badžet. scene sa početka, upoznavanje, njena soba su preslikane, ceo enterijer je tu bukvalno prepisan i kad sam gledao ovaj sa kejt, bilo je na početku..u, ebote, pa ja sam ovo gledao....nema suđenja i ne zna se tačno šta je uradila u toku rata.. nema tih dilema ( : inače, nisam ni ja čitao knjigu..
al pazi, bez obzira kako da je snimljeno malo se čoek priupita šta bi on na njegovom mestu....ja misim da je običan slinavac, bio i ostao, čisto da iznesem svoje mišljenje

ni meni se taj lik nije dopao, ali hajde malo razradi kako bi ti to - radoznala sam :)

Meni je dobar onaj deo kad svi u sudnici krenu da viču 'Nacisti! Nacisti!', a da su pri tom svi oni (koji su dovoljno stari) znali šta se događalo, što jedan od studenata i izgovara u sceni koja nešto prethodi ovoj. Neodoljivo me podsetilo na 'Konformistu' i ono Klerićijevo 'Fašista! Fašista!'.

jeste, to je da se najezis.
 
http://izopstenik666.mojblog.rs/p-film-kao-porok-vol-nn/152579.html

The Knowing 2009

Vrhunske produkcijske vrednosti, od zvuka preko efekata, montaze i glumacke postave karakterisu prvi ukus koji u ustima ostavlja
film kome je potrebno 77 minuta (bas tipicno sobzirom na pop numeroloska opravdanja veceg broja twistova u radnji) da pokaze svoje
pravo lice. Dakle, pazite, ovo je nesto kao hristijanizovana apologija prorocanstava Tarabica, sto kapiram da opcinjava supermarket tabloid
ekipu koja ce verovatno biti veci deo publike, uz zabludele sf fanove filma katastrofe koje rimejk Dana Kad Je Zemlja Stajala Mirno nije doveo
do potpunog odbacivanja ovog zanra/seta konvencija, i naravno, ljubitelje melodrame koja je sama sebi cilj, sto odprilike zaokruzuje stado koje
ce pohrliti na i prigrliti ovo.
Holivudska obrada materijala iz Treceg Oka i Zone Sumraka? Kraj sveta je doista blizu.
Kao sto ste primetili, gadljiv sam na ove gluposti toliko da sam se slozio u ukusu rant-a sa svojim arhi-neprijateljem Ognjenovicem.
Kao sto rekoh kraj sveta... kao ideja dobija od mene istu ocenu koju lepim svim filmskim splacinama- 0/10
 
lol ugasio sam ga posle pola sata

babylon_ad.jpg
 

Back
Top