je su li vam priznali diplome kao masters?

ellena_nis

Početnik
Poruka
9
koliko sam cula na vecini fakulteta su studentima priznali diplome akademskih studija kao masters, tj kao drugi stepen akademskih studija.
ali kako razumem, to zavisi od fakulteta do fakulteta. cula sam cak i da se placa ako zelite da dobijete poseban papir gde vam pise da je vasa diploma ekvivalent mastersu.
ako neko ima iskustva sa ovim priznavanjem, i ako je uzimao dodatnu dokumetntaciju neka se javi. i ako je platio neka napise koliko i na kom fakultetu.
zivo me interesuje, jer na evidenciji ekonomskog fakulteta u Nishu, mi nisu dali nikakvu informaciju, tacnije dali su neko vrlo nerazumno objasnjenje.
hvala!!
 
Јесте, то зависи од факултета, од смерова, од нових и старих програма... од много чега... Ево, код мене на факултету (и то баш на мом смеру) су признавали да су дипломе еквивалентне, а то је било могуће због тога што су студенти који су завршили по старом програму имали довољно испита, па су могли да добију оне еспб бодове. На неким другим смеровима, нпр., људи су морали да полажу још нешто, зато што никако нису могли да сакупе тај број бодова који је довољан да би добили мастер.
 
E ovo je upravo tema koja me muchi u zadnje vreme. Kod mene na faksu (Sumarski fakultet - prerada drveta), studenti po starom sistemu dobijaju zvanje diplomiranog inzenjera prerade drveta, a kad bi se ta diploma nostrifikovala u inostranstvu zvanje je barchelor?
To mi je nekako totalno nelogichno. A da bi se dobila master diploma potrebno je da se zavrshi josh 1 godina.
 
E ovo je upravo tema koja me muchi u zadnje vreme. Kod mene na faksu (Sumarski fakultet - prerada drveta), studenti po starom sistemu dobijaju zvanje diplomiranog inzenjera prerade drveta, a kad bi se ta diploma nostrifikovala u inostranstvu zvanje je barchelor?
To mi je nekako totalno nelogichno. A da bi se dobila master diploma potrebno je da se zavrshi josh 1 godina.

To je caka koju nikako nismo mogli da približimo ljudima kada su bili protesti za izjednačavanje diplomiranih sa masterom (u kojima sam bio aktivan i nažalost uludo potrošio dragoceno vreme, makar da je bilo neke koristi). Jednostavno, ljudi nisu hteli i želeli da veruju da će se tako nešto desiti, bar oni koji su uopšte pristali da saslušaju o čemu se radi. Sada su počeli da kapiraju, ali nažalost - kasno je.
Mi diplomirani nismo ni svesni koja nam je šteta načinjena. Konkretno, na mom fakultetu je računato koliko bodova nose stari programi i na mom smeru se desilo da imamo i više od 300 bodova. Nekim čudom je ta činjenica "zanemarena" i ne da nije došlo do izjednačavanja, već je uveden i master rad. Zato ljudima uglavnom savetujem da master nikako ne upisuju na matičnom fakultetu. U tvom slučaju (smer prerade drveta) sam čuo da dosta ljudi upisuje master na FON-u i to pozdravljam. Makar ćeš dobiti dodatnu specijalizaciju, novo iskustvo i dodatnu diplomu. Na matičnom fakultetu ćeš dobiti samo potvrdu onoga što u stvari već i znaš - da ti JESI master, ali da ti oni, eto, to ne priznaju.
 

Back
Top