sta mislite o momcima koji pocnu da stvaraju u tinejdzerskim godinama

Eh, meni ovakve teme nisu uopšte jasne.
Tipa, šta mislite o momku koji svira gitaru, devojci koja puši cigare, momku koji radi od 18. godine

Ne posmatram ljude, da kažem, horizontalno, već vertikalno.

Pri formiranju mišljenja ne polazim od zasebnih osobina/aktivnosti pa da na osnovu toga formiram mišljenje o više ljudi, već posmatram jednu osobu sa svim svojim osobinama.

Tako da mi je malo nezgodno da posmatram neko svojstvo van konteksta.
 
Ne posmatram ljude, da kažem, horizontalno, već vertikalno.

Posmatras ih sigurno, samo kroz vise vertikala ;)
Postoje osobine koje posebno cenis i one koje ti ne prijaju,
skupovi tih pojedinacnih osobina cine vertikalu.
Tako to ide.
Mada je stvarno tesko odrediti se prema nekome, za koga znas npr. samo da radi sa 18.
To ti jako malo govori. ----->


Prije se osamostale.

Pomislim i na to.. ali pre svega da je batalilo skolu, sto je steta... a mozda i nije. Steta je prva reakcija.
Mozda i da je ozbiljniji od mene.
Ali opet nagadjam, idalje nemam cime da raspolazem X)
 
  • Podržavam
Reactions: DJM
Posmatras ih sigurno, samo kroz vise vertikala ;)
Postoje osobine koje posebno cenis i one koje ti ne prijaju,
skupovi tih pojedinacnih osobina cine vertikalu.
Tako to ide.
Mada je stvarno tesko odrediti se prema nekome, za koga znas npr. samo da radi sa 18.

manje-više sam to i rekla. :P;)

dakle, neću ljude koji poseduju istu osobinu koja mi se dopada ili ne posmatrati kao, dobre ili loše (u odnosu na tu osobinu)
zavisi sve od konkretnog primera. i nešto što ne volim može pasti u senku drugih osobina koje cenim kod neke ličnosti. :)

* * *

u svakom slučaju, ja sam prvenstveno za školovanje, pa tek onda rad.
 
Danas ti fakultet sluzi samo kao olaksica da nadjes posao,ako se lakatas i podmukao si doguraces daleko,ako si posten i sa faksom neces daleko dogurati! Podrzavam,bolje to nego da neko krade ili da se drogira! Neko je rekao da je rano poceti da radis,e nije... moj deda je radio za pare od svoje 14,a sa 18 se zavrsava 3 godina srednje skole i postaje se zrela osoba,covek! Rano je samo za stvaranje porodice,ovako nije!
 
zashto bih na osnovu toga imala bilo kakvo mishljenje o nekoj osobi? =/
ne mislim nishta...

mozda je odgovoran, samostalan, zreo, blablabla

mozda je u teshkoj situaciji, porodica teshko zivi, mora da radi, da izdrzava ostale

mozda je neodgovorna budala, koja je batalila shkolu da bi 'vatala zjala, pa skapirala da nema od chega da jede hleb, i onda se zaposlio bilo gde

mozda mu je devojka zatrudnela (sram ga bilo, nije pazio), a hoce da zadrze dete (svaka chast za takvu odluku), pa opet mora da radi kako bi zaradio

ako se odnosi na neko drugachije stvaranje (umetnost)- mozda je talentovan, mozda samo glumi neshto kako bi se izdvajao...


i josh milijardu "mozda"
shto znachi da ne mogu da imam odredjeno mishljenje, izgradjen stav na osnovu jedne jedine stvari =/


i, zashto su samo "momci" u pitanju?!
 
zashto bih na osnovu toga imala bilo kakvo mishljenje o nekoj osobi? =/
ne mislim nishta...

mozda je odgovoran, samostalan, zreo, blablabla

mozda je u teshkoj situaciji, porodica teshko zivi, mora da radi, da izdrzava ostale

mozda je neodgovorna budala, koja je batalila shkolu da bi 'vatala zjala, pa skapirala da nema od chega da jede hleb, i onda se zaposlio bilo gde

mozda mu je devojka zatrudnela (sram ga bilo, nije pazio), a hoce da zadrze dete (svaka chast za takvu odluku), pa opet mora da radi kako bi zaradio

ako se odnosi na neko drugachije stvaranje (umetnost)- mozda je talentovan, mozda samo glumi neshto kako bi se izdvajao...


i josh milijardu "mozda"
shto znachi da ne mogu da imam odredjeno mishljenje, izgradjen stav na osnovu jedne jedine stvari =/


i, zashto su samo "momci" u pitanju?!

Slazem se....:ok:
 
devojke ovako jedno pitanje sta mislite o momcima koji su se posvetili stvaranju i radu sa svojih 18 god;) ?

Ako je rec o osamostaljivanju,onda je to ok. To je i zaocekivati u tim godinama. Mada idalje smatram iz svog iskustva da je to rano!!! I sta mislim o takvim momcima???PA sta mogu da mislim?? I da je samostalan i da nije isto mu se hvata ,to nece promeniti njegovu licnost,zapravpo ono sto ustvari jeste! Hm koja glupost! A ako je rec u stvaranju dece,e to je onda preterano!!!A o takvim momcima mislim da su dovoljno NE zreli da bi sav taj teret izgurali sami!!!
 
zashto bih na osnovu toga imala bilo kakvo mishljenje o nekoj osobi? =/
ne mislim nishta...

mozda je odgovoran, samostalan, zreo, blablabla

mozda je u teshkoj situaciji, porodica teshko zivi, mora da radi, da izdrzava ostale

mozda je neodgovorna budala, koja je batalila shkolu da bi 'vatala zjala, pa skapirala da nema od chega da jede hleb, i onda se zaposlio bilo gde

mozda mu je devojka zatrudnela (sram ga bilo, nije pazio), a hoce da zadrze dete (svaka chast za takvu odluku), pa opet mora da radi kako bi zaradio

ako se odnosi na neko drugachije stvaranje (umetnost)- mozda je talentovan, mozda samo glumi neshto kako bi se izdvajao...


i josh milijardu "mozda"
shto znachi da ne mogu da imam odredjeno mishljenje, izgradjen stav na osnovu jedne jedine stvari =/


i, zashto su samo "momci" u pitanju?!
Neeevenaaaa :eek:
Jao, pa kako si ti porasla od kad sam te poslednji put video :mrgreen:
:lol:

:ok:
 
Zašto pod pojmom stvaranje mislite na napuštanje škole i zapošljavanje? :confused:
Da li je moguće da ste toliko nekreativni, da kod vas postoji ili škola ili rad od 9 do 5?
Stvarno strašno u kom pravcu ova omladina gleda i razmišlja.

Lepo piše rad i stvaranje. To su dva različita pojma.

Ako ćemo o tome šta mislim o nekome ko je odmah posle srednje škole počeo d radi (a realno, sa srednjom školom je mogućsamo šljakerski posao), mislim da je to osoba koja nije nešto ambiciozna i koja nema neke ozbiljnije planove za budućnost. Samo toliko, o tome da li je ta osoba dobra ili ne (po milion aspekata) ne mogu da zaključujem.

Danas ti fakultet sluzi samo kao olaksica da nadjes posao,ako se lakatas i podmukao si doguraces daleko,ako si posten i sa faksom neces daleko dogurati!
Mnogo grešiš. Ovako obično misle osobe koje nemaju nameru da idu na fakultet. Počni malo da se družiš sa osobama koje su starije od tebe i prtiom visoko obrazovane, pa ćeš shvatiti neke stvari.

sa 18 se zavrsava 3 godina srednje skole i postaje se zrela osoba,covek!
Pfff, hahaha, e ovo si me slatko nasmejao. Možda ti sebe smatraš previše zrelom osobom (prezrelom) za svoje godine, ja baš volim te koji sebe smatraju mnogo zrelim, takvima obožavam da objašnjavam neke stvari.
 

Pfff, hahaha, e ovo si me slatko nasmejao. Možda ti sebe smatraš previše zrelom osobom (prezrelom) za svoje godine, ja baš volim te koji sebe smatraju mnogo zrelim, takvima obožavam da objašnjavam neke stvari.


aha,mislim da kad imas 18 godina nisi nesto zreo..tada ljudi najvise grese..:)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mnogo grešiš. Ovako obično misle osobe koje nemaju nameru da idu na fakultet. Počni malo da se družiš sa osobama koje su starije od tebe i prtiom visoko obrazovane, pa ćeš shvatiti neke stvari.

Naprotiv ovo je rekla osoba koja ima fakultet i 25 godina radnog staza!Pre se faks zavrsavao da nebi morao raditi (za vreme komunizma),a danas da bi daleko dogurao moras imati faks ali moras biti i sposoban i snalazljiv! Ima ljudi koji imaju i 8 razreda pa su se obogatili,oni nemaju pamet ali su snalazljivi!;)

Pfff, hahaha, e ovo si me slatko nasmejao. Možda ti sebe smatraš previše zrelom osobom (prezrelom) za svoje godine, ja baš volim te koji sebe smatraju mnogo zrelim, takvima obožavam da objašnjavam neke stvari.

Od kada je ovo tema o meni i ko je mene spomenuo bilo gde i moju zrelost? Stefane ne proseravaj se dzabe! Ja nemam jos 18 i nisam treci stepen nego sam elektrotehnicar racunara i naravno da cu da se trudim da zavrsim visu ili faks! Hvala lepo i dovidjenja!
 
Pa naravno. Zrelost dolazi sa iskustvom, a iskustvo sigurno nemaš sa 18 godina. Čak i da ga imaš (a možeš ga imati eventualno samo za neke pojedinačne stvari), nije ti se mozak dovoljno razvio. Ja ne znam da li znate da se mozak razvije tek sa 21 godinom? A neki imaju i po 25, a opet nisu zreli kao većina njihovih vršnjaka..

U 25 pocinje mozak polako da odumire!;)
 
Zašto pod pojmom stvaranje mislite na napuštanje škole i zapošljavanje? :confused:
Da li je moguće da ste toliko nekreativni, da kod vas postoji ili škola ili rad od 9 do 5?
Stvarno strašno u kom pravcu ova omladina gleda i razmišlja.

Lepo piše rad i stvaranje. To su dva različita pojma.

Ako ćemo o tome šta mislim o nekome ko je odmah posle srednje škole počeo d radi (a realno, sa srednjom školom je mogućsamo šljakerski posao), mislim da je to osoba koja nije nešto ambiciozna i koja nema neke ozbiljnije planove za budućnost. Samo toliko, o tome da li je ta osoba dobra ili ne (po milion aspekata) ne mogu da zaključujem.


Mnogo grešiš. Ovako obično misle osobe koje nemaju nameru da idu na fakultet. Počni malo da se družiš sa osobama koje su starije od tebe i prtiom visoko obrazovane, pa ćeš shvatiti neke stvari.


Pfff, hahaha, e ovo si me slatko nasmejao. Možda ti sebe smatraš previše zrelom osobom (prezrelom) za svoje godine, ja baš volim te koji sebe smatraju mnogo zrelim, takvima obožavam da objašnjavam neke stvari.

:klap::klap: :worth:
 

Back
Top