Novi hit vlade: Svi koji imaju preko 12.500 din plate imaju izuzetno dobra primanja!

Тихи

Starosedelac
Poruka
161.931
Novi predlog za budžetski deficit
09:49 | Izvor: Tanjug, Novosti
Beograd -- Predstavnici Srbije izaći će sa potpuno novim predlogom ekonomske politike za ovu godinu, koji bi omogućio pokrivanje manjka u budžetu od skoro milijardu evra.

List navodi da bi taj predlog omogućio da se kombinacijom ušteda i novih poreza pokrije budžetska rupa od skoro milijardu evra. "Kako nezvanično saznajemo, prve računice o budžetskom efektu solidarnog poreza koji je predložio MMF pokazuju da ovaj namet ne bi doneo potreban efekat", piše list.

Zbog toga će predstavnici Vlade predložiti drugačiji način naplate poreza na zarade, koji bi istinski preneo teret krize na bogatije.

"Izmenama zakona bi se neoporezivi deo plate podigao sa sadašnjih pet hiljada na minimum 12.500 (možda i 15 hiljada dinara). Deo plate iznad tog proseka oporezivao bi se sa 20 odsto, umesto dosadašnjih 12 odsto. Ovo bi dalo odličan efekat, jer bi veći porez plaćali samo oni koji imaju izuzetno dobra primanja", piše list.

List dodaje da Vlada namerava da ukine postojeći godišnji porez na dohodak građana, koji se u Srbiji pokazao kao neefikasan.

Ministar za rad i socijalnu politiku Rasim Ljajić izjavio je da Vlada Srbije još nije razmatrala ideju o uvodjenju solidarnog poreza i ocenio da će se do rebalansa budžeta u aprilu i to pitanje naći na dnevnom redu.

"Razmišlja se o nekoliko mogućih opcija, ali još uvek nema konačnog rešenja", rekao je Ljajić.

Pojedini beogradski mediji špekulišu da Vlada razmatra uvođenje solidarnog poreza na zarade, pri čemu jedni prenose da će se oporezovati plate i penzije iznad 20.000 dinara mesečno, dok drugi pišu da će ta granica biti iznad 50.000 dinara mesečno.

Predsednik Vlade Mirko Cvetković najavio je protekle nedelje da se razmišlja o mogućnosti da se teret krize prenese na bogatiji sloj stanovništva.

http://www6.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2009&mm=03&dd=23&nav_id=351628

-------------

ovi ne samo da nas pljackaju gde god stignu nego su jos poceli da nas prcaju i u zdrav mozak z:D

cujes svako ko ima platu preko 12.500 din ima izuzetno visoka primanja i premijer Cvetkovic kaze da je fer da se teret krize prenese na bogatiji sloj stanovnistva tj ljude sa platama od 12.500 dinara :rotf: :worth: :super:


ma nego - otimaj dok mozes kad je narod glup i nece da izadje na ulice da vas skine sa vlasti.....
 
"Izmenama zakona bi se neoporezivi deo plate podigao sa sadašnjih pet hiljada na minimum 12.500 (možda i 15 hiljada dinara). Deo plate iznad tog proseka oporezivao bi se sa 20 odsto, umesto dosadašnjih 12 odsto. Ovo bi dalo odličan efekat, jer bi veći porez plaćali samo oni koji imaju izuzetno dobra primanja", piše list.

..

Bolje da taj deo plate iznad tih 15000 oporezuju sa 200% bio bi jos bolji efekat
 
Tihi, sto se ti uzbudjujes kad imas firmu? Jes' da ces da platis veci porez, al' ima se, moze se. :per:
Dobro vece, patriJote, sto se bunite zbog pomoci sirotinji? :eek:

kojoj bre sirotinji?

mislis vama budzetskim parazitima? z:D

sta je omalilo nema se vise para za svalerke, svalere , sluzbene automobile, racune od 500 evra za mobilni i slicno pa ko velite daj jos malo da otmemo narodu? z:D

e budzetlije vama treba motka po ledjima

pitam ja danas na kopaoniku jednog lika iz zandarmerije sto se izdrkava i vozi po planini u onom cetvorotockasu sa gusenicama Bombardier Outlander Can-Am , reko "prijatelju koliko trosi" a on ce meni

NE ZNAM BRATE JA SIPAM I TERAM z:D

eto zato nema para , jer se ponasate prema drzavanoj imovini ko da je alajbegova slama . Sipate i terate i boli vas patka koliko sve to kosta - i kad se budzet isprazni vi mesto da korigujete vase ponasanje i rasipnistvo vi opet ODERETE NAROD z:D

sto se mene tice licno mene ovaj porez ne kaci ,jer ja skoro ko svaki privatni preduzetnik uplacujem sebi minimalac :bye:
 
sto se mene tice licno mene ovaj porez ne kaci ,jer ja skoro ko svaki privatni preduzetnik uplacujem sebi minimalac :bye:


Tako je, ti si pravi PatriJota, zakidas drzavu... Tako se to radi, a busa se u grudi junacke.
Jednom slusam ozderanog radikala kako se hvali da se nakacio na struju i pici 24 sata termoakumulacione peci, ma otvara prozore... Jos kaze, sta je to kad se raspodeli na njegovo selo, svako plati po neku sicu, a njemu dobro. :eek:
 
[/B]

Tako je, ti si pravi PatriJota, zakidas drzavu... Tako se to radi, a busa se u grudi junacke.
:eek:

Ако је исплата минималца "закидање Државе", онда 95% предузећа "закида" ...

Питање је због чега ???

Да ли је ДОС-ЗЕС довео до тога ???
Да ли је то једина могућност да се опстане
јер су захватања из привреде превелика,
а апетити Власти још већи ???

И 12 500 је ВЕЛИКА плата каже Држава !!!
А шта је са оном "просечном зарадом" која се једва уклапа у "минималну потрошачку корпу" ???
 
[/B]

Tako je, ti si pravi PatriJota, zakidas drzavu... Tako se to radi, a busa se u grudi junacke.
Jednom slusam ozderanog radikala kako se hvali da se nakacio na struju i pici 24 sata termoakumulacione peci, ma otvara prozore... Jos kaze, sta je to kad se raspodeli na njegovo selo, svako plati po neku sicu, a njemu dobro. :eek:

zakidam vas budzetske parazite

od mene vam je mnogo i ovih 100 evra sto uzimate mesecno na doprinose nisam lud pa da radim samo za vas. Vi da trosite a ja da radim , aha :per:

dal ti znas da su trenutna opterecenja na plate 66%

i da ce posle ovog najnovijeg povecanja to da bude neverovatnih 72-75% ?!?!?!

znaci ako hoces nekom da das platu od 50.000 din rezimu preko toga mora da das jos 35.000 din tj jos skoro jednu dobru platu?

pa ja kad bi se tako ponasao nedomacinski odavno bi stavio katanac na bravu z:D

ne dam vam bre ni zute banke , ako ne moram , zasucite rukave pa zaradite ko i ostali a ne samo da OTIMATE NARODU I DA PLJACKATE :evil:
 
Novi predlog za budžetski deficit
09:49 | Izvor: Tanjug, Novosti
Beograd -- Predstavnici Srbije izaći će sa potpuno novim predlogom ekonomske politike za ovu godinu, koji bi omogućio pokrivanje manjka u budžetu od skoro milijardu evra.

List navodi da bi taj predlog omogućio da se kombinacijom ušteda i novih poreza pokrije budžetska rupa od skoro milijardu evra. "Kako nezvanično saznajemo, prve računice o budžetskom efektu solidarnog poreza koji je predložio MMF pokazuju da ovaj namet ne bi doneo potreban efekat", piše list.

Zbog toga će predstavnici Vlade predložiti drugačiji način naplate poreza na zarade, koji bi istinski preneo teret krize na bogatije.

"Izmenama zakona bi se neoporezivi deo plate podigao sa sadašnjih pet hiljada na minimum 12.500 (možda i 15 hiljada dinara). Deo plate iznad tog proseka oporezivao bi se sa 20 odsto, umesto dosadašnjih 12 odsto. Ovo bi dalo odličan efekat, jer bi veći porez plaćali samo oni koji imaju izuzetno dobra primanja", piše list.

List dodaje da Vlada namerava da ukine postojeći godišnji porez na dohodak građana, koji se u Srbiji pokazao kao neefikasan.

Ministar za rad i socijalnu politiku Rasim Ljajić izjavio je da Vlada Srbije još nije razmatrala ideju o uvodjenju solidarnog poreza i ocenio da će se do rebalansa budžeta u aprilu i to pitanje naći na dnevnom redu.

"Razmišlja se o nekoliko mogućih opcija, ali još uvek nema konačnog rešenja", rekao je Ljajić.

Pojedini beogradski mediji špekulišu da Vlada razmatra uvođenje solidarnog poreza na zarade, pri čemu jedni prenose da će se oporezovati plate i penzije iznad 20.000 dinara mesečno, dok drugi pišu da će ta granica biti iznad 50.000 dinara mesečno.

Predsednik Vlade Mirko Cvetković najavio je protekle nedelje da se razmišlja o mogućnosti da se teret krize prenese na bogatiji sloj stanovništva.

http://www6.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2009&mm=03&dd=23&nav_id=351628

-------------

ovi ne samo da nas pljackaju gde god stignu nego su jos poceli da nas prcaju i u zdrav mozak z:D

cujes svako ko ima platu preko 12.500 din ima izuzetno visoka primanja i premijer Cvetkovic kaze da je fer da se teret krize prenese na bogatiji sloj stanovnistva tj ljude sa platama od 12.500 dinara :rotf: :worth: :super:


ma nego - otimaj dok mozes kad je narod glup i nece da izadje na ulice da vas skine sa vlasti.....

Znam da sporo kapiras,ali "ekonomista " si i trebao si da provalis da ce onaj sa platom od 15 000 placati manji porez po novom nego po starom. Neznatno manje,ali manje.
Kako si omanuo da izracunas to?
 
Znam da sporo kapiras,ali "ekonomista " si i trebao si da provalis da ce onaj sa platom od 15 000 placati manji porez po novom nego po starom. Neznatno manje,ali manje.
Kako si omanuo da izracunas to?

ej bre pa to je MINIMALAC z:D

znaci svi preko 12 .600 din sto je iznos minimalne plate danas u srbiji , ce placati ovaj porez z:D

rokaj :super:
 
Najpre se moraju korigovati rashodi da bi videli sta ce sa prihodima. Sramota je da u jednoj siromashnoj drzavi kao sto je nasha oni blejachi po skupshtini imaju ogromnu platu sa sve predsednikom drzave koji ima platu vecu od predsednika Hrvatske sto nije normalno!!! Videli smo koliko je ona cuvena sekretarica zaradila i normalno je da je narod besan na njihova izivljavanja!!! Gospodo poslanici smanjite vi vashe plate, a sirotinju ostavite na miru!!!!! Ili makar pocnite da radite umesto sto se u 21-om veku pljujete, mazete i proklinjete po skupshtini( i to naravno kada nas udostojite svojim prisustvom na istoj).
 
ej bre pa to je MINIMALAC z:D

znaci svi preko 12 .600 din sto je iznos minimalne plate danas u srbiji , ce placati ovaj porez z:D

rokaj :super:

Tako i treba.

Ja sam i za to da majke koje imaju bebu a imaju mleka i previse da dodje Dinkic sa onom pumpicom za sise i izmuze taj visak da bi se dalo majkama koje nemaju mleka.
 

Back
Top