Rasprava Srbi-Albanci

Grunf1942

Domaćin
Poruka
3.333
Zbog ne uspele teme počinjemo novu.Evo,za početak ću i ja uzeti svoj stav kako ova tema nebi propala.Prvo ćemo mi malo da diskutujemo,a ako dođu Albanci počinje debata.Svejedno,i bez Albanaca možemo da diskutujemo.Mislim,da je sad jasno kao dan!

Za početak je prva i uvodna tema,naravno,Kosovo.Iz kog razloga Srbi misle da Kosovo treba da ostane sastavni deo Republike Srbije,a Albanci da postane nezavisna država ili eventualno da postane sastavni deo Albanije.

Možemo početi,nadam se.
 
Zbog ne uspele teme počinjemo novu.Evo,za početak ću i ja uzeti svoj stav kako ova tema nebi propala.Prvo ćemo mi malo da diskutujemo,a ako dođu Albanci počinje debata.Svejedno,i bez Albanaca možemo da diskutujemo.Mislim,da je sad jasno kao dan!

Za početak je prva i uvodna tema,naravno,Kosovo.Iz kog razloga Srbi misle da Kosovo treba da ostane sastavni deo Republike Srbije,a Albanci da postane nezavisna država ili eventualno da postane sastavni deo Albanije.

Možemo početi,nadam se.

Ne misle oni nista.......Ameri misle za njih...Ameri imaju parce kolaca od svercova i kaspaljenja ljudi na Kosovu......
 
Mislim da je sazrelo vreme za civilizovani dijalog sa nasim komsijama Albancima.
Evo da pocnemo sa laksim temama: Elem, kako u buducnosti da zovemo psa sharplaninca:


1.Ilirski ovcar
2.Kosovski ovcar
3.KIM ovcar
4.Srbski ovcar


:lol:
Vulkan_Dec_2005_(1).jpg
 
pa sad objasnjavati istorijsko i kulturno nasledje tradiciju dogadjaje drzavnost emocije..ima jako puno razloga prvo zasto je Kosovo Srbija....a razlozi zasto treba da ostane
mislim zasto treba da ostane Vojvodina u Srbiji..ili Sumadija...ili Sandak..ili pomoravlje ili macvanski kraj
pa zato sto je to Srbija...ako se ocekivao ne znam kakvu filozofsku racionalnu ekonomsku ili kakvu god argumentaciju..od mene je neces dobti
jedino sto mogu da kazem KOSOVO JE SRBIJA...jer sam vec hiljadu puta i jednostavno i ragumentovano i komilikovano i emotivno pricala o tome
 
Tacno je to glavni problem...

Ali do kad tako ?

Nisam ni Srbin ni Albanac,ali ta mrznja ne vodi nigdje...

ajde da kazem da dobar deo albanaca mrzi srbe i obratno. ali to nije tema.
mislim da zbog svih desavanja, a kulminacija je bila za vreme vladavine mislosevica kosovo treba biti nezavisno. a ko ni zbog cega drugog, kao sto jednom rekoh, danas se daje najveca autonomija koju mi [recimo] prihvatimo, i sutra dodje neki nov milosevic i... jovo nanovo
 
Mislim da je sazrelo vreme za civilizovani dijalog sa nasim komsijama Albancima.
Evo da pocnemo sa laksim temama: Elem, kako u buducnosti da zovemo psa sharplaninca:


1.Ilirski ovcar
2.Kosovski ovcar
3.KIM ovcar
4.Srbski ovcar


:lol:
Vulkan_Dec_2005_(1).jpg

zvanican naziv je pod broj jedan, ali mislim da je fer sarplaninac. tamo je nastao,i tamo i dalje zivi, i ne koristi se za "luksuz" vec je ljudima preko potreban
 
ajde da kazem da dobar deo albanaca mrzi srbe i obratno. ali to nije tema.
mislim da zbog svih desavanja, a kulminacija je bila za vreme vladavine mislosevica kosovo treba biti nezavisno. a ko ni zbog cega drugog, kao sto jednom rekoh, danas se daje najveca autonomija koju mi [recimo] prihvatimo, i sutra dodje neki nov milosevic i... jovo nanovo
Da,zanimljivo...a šta je to bilo pre Miloševića i ko vas je ugnjetavao na Kosovu?:)Ubijali ste ,krali i otimali,a vlast za vreme Tita vas nije kažnjavala kako treba i nije deportovala ilegalne emigrante iz Albanije nazad.Trula je ta tvoja priča.
 
Da,zanimljivo...a šta je to bilo pre Miloševića i ko vas je ugnjetavao na Kosovu?:)Ubijali ste ,krali i otimali,a vlast za vreme Tita vas nije kažnjavala kako treba i nije deportovala ilegalne emigrante iz Albanije nazad.Trula je ta tvoja priča.

cudno je kako su srbi [srbima] uvek bile samo zrtve.... a sami nisu nikada nikoga maltretirali
 
pa (trbuhom za kruhom) iseljavali su se i Albanci isto kao i Srbi
u sve dijelove bivse nam...
Neće da bude.Pre WWI su Turci dozvoljavali i podržavali kriminal nad srpskim življem na Kosovu.Posle toga je došlo da relativnog primija do WWII.Za vreme WWII su šiptari bili na strani okupatora i ubijali,pljačkali,silovali i otimali imovinu.Posle WWII ćopavi skot je zabranio povratak Srba koji su izbegli i postajali smo polako manjina uz doseljavanje gomile jadnih i bednih šiptara iz Albanije koji su sledili ''svetle'' primere svojih zemljaka.Ostalo se zna.
 

Back
Top