DVA VEKA DARVINA - tonski zapisi

Paganko

Elita
Poruka
16.640
povodom 200 godina rođenja Čarlsa Darvina
i 150 godina od objavljivanja knige
"Postanak vrsta" - ciklus predavanja u Kolarcevoj zaduzbini!

1. DARVIN U SAVREMENOJ NAUCI
26. februar 2009.
dr Dragana Cvetković, profesor univerziteta

2. DARVIN I PROBLEM POSTANKA
5.mart 2009.
dr Nikola Tucić


http://static.astronomija.co.rs/razno/multimedia/radio/2009/Darvin_Problem_postanka.mp3

3. PRIMENJENI DARVIN
12. maart 2009.
dr Biljana Stojković, docent univerziteta

http://static.astronomija.co.rs/razno/multimedia/radio/2009/Primenjeni_Darvin.mp3
http://static.astronomija.co.rs/razno/multimedia/radio/2009/Primenjeni_Darvin.ppt

4. EVOLUCIJA I ASTROBIOLOGIJA - OD VELIKOG PRASKA DO DARVINA
19. mart 2009.
dr Milan M. Ćirković, naučni savetnik Astronomske opservatorije u Beogradu


Mala sala Kolarčeve zadužbine
Studentski trg 5
Beograd

Sva predavanja počinju u 18 časova
Ulaz slobodan
 
"Moralni zakon je prirodni zakon... isto ko zakon gravitacije" :lol:

Inače, pre nekih desetak godina, brat i ja smo se igrali tako što bismo uzeli moje stare leksikone i ispunjavali ih kao različite ličnosti... u jednom redu brat se predstavio na sledeći način:

"Ćao. Moje ime je Miroljub Petrović, vi ljudi me inače zovete Bog."
Mh, sad mi više i nije tako smešno :eek:
 
Petrovic pise o SUSTINI Darvinizma, a ovde je tema DVA VEKA DARVINIZMA. Ako nisi hteo da imas protivne komentare, trebalo je da otvoris blog ;)
:bye:

Petrovic je, blago receno, ludak (ovu rec koristim veoma umereno). Njegove izjave su dostigle toliki nivo ogavnosti da cak i na forumima koji su 100% kreacionisticki i puni otvorene mrznje prema nauci, mnogi ljudi ne mogu da ga svare. (Ako ne verujes, trkni na Vidovdan.org forume, pa pogledaj sam.)

Ono sto on govori nema veze sa "Darvinizmom", niti sa sustinom bilo cega. Ima veze samo sa promocijom arogantnog neznanja, i direktne mrznje prema svima koji tu aroganciju ne prihvataju zdravo za gotovo.

Da li je za tebe svako ko pljuje po nauci (opet, "pljuje" je umerena rec kada je u pitanju Petrovic) automatski autoritet?

Nego, mislio sam da nemas vremena za forum, i da te cekamo da se vratis eda bi obradili onu pricu o informacijama?
 
Petrovic pise o SUSTINI Darvinizma, a ovde je tema DVA VEKA DARVINIZMA. Ako nisi hteo da imas protivne komentare, trebalo je da otvoris blog ;)
:bye:

Petrovic je budala i demagog. Zavrsio je (ne znam kako) rudarsko geoloski, ali tamo ocigledno nije nista naucio. Aktivan je na nekom forumu gde vodi debatu.

Prenosim citat moderatora satog foruma:

"Posto g. Petrovic smatra evoluciju za ociglednu prevaru i odbija da odgovara na pitanja vezana za nju sva pitanja clanova ce biti obrisana. "

To je zapravo beskonacni Petrovicev monolog u kome on nema nameru da argumentuje bilo sta, jer i nema argumente. I gomila koja zadivljeno tapse.

E ovo je ujedno i kraj o Petrovicu. Necu da se ova tema pretvori u Miroljub Petrovic - za i protiv, pa bih molio moderatore da svaki dalji post o njemu obrisu, ili bar izmsete u zasebnu temu.
 
Poslednja izmena:

Back
Top