April u Cirihu

Setnja je obavezna po Bahnhofstrasse...to je do pretprosle godine najskuplja ulica na svjetu...dakle samo firmirani butici,gurmet restorani,butici,zlatare,banke i sl.To je ulica u centru CIRIHA...odmah ispred glavne zeljeznicke stanice.
U toj prilici bi preporucio da obidjete i zeljeznicku stanicu...da vidite broj ljudi koji po njoj cirkulise posto su SVICARCI apsolutni rekorderi po broju ljudi koji koriste javni prevoz i vozove.U samoj okolini s nalazi i Altstadt...stari gradic u kojem su stare kuce i sada nocni klubovi,prodavnice,kafici i restorani.To sve mozete da obidjete pjehe ali uz to mozete i da setate pored jezera i da obilazite sve male mostice koji se tu nalaze.
Sto se tice nocnih klubova i restorana to je boli glava...dakle ne znam sta bih vam preporucio.
Raspitacu se sutra pa vam saljem INFO...
Gdje cete spavati i koliko ce vas biti?
 
Mövenpick Zürich-Regensdorf se zove hotel..
jos preporuka,jos,jos.. :) hvala ti..cekam tvoje preporuke..

Möevenpick...:p
To mi je jako poznato...
Koliko ce vas biti?
Javim ti sutra ;).
Inace Möevenpick-ovo sladoledi vaze za najbolje u evropi i svjetu.
Proizvodi ih Nestle po receptima Möevenpicka.
 
Cirih nije veliki grad.Jezero je prelepo,mozes da prosetas ili brodom.Centar je fenomenalan, obrati paznju na fasade jako su lepe.U ulici Banhofstrasse pored skupih ima i izbor 'normalnih`prodavnica. Trzni centar,,Sihlcity,,je u samom gradu(tramvaj 13 ili 5)- veliki izbor prodavnica i interesantna arhitektura..U pojedine muzeje ne placa se ulaz(izbor je veliki).Kunsthaus se placa ali vredi videti. Ako hoces nocu da izadjes na raspolaganju je ogroman broj lokala gde se podela vrsi na starost, status ili muziku..Ako zelis da posetis jos neki grad mozes da kupis ,Tageskarte, koja vazi taj dan za celu Svajcarsku za sve moguce prevoze(osim aviona).Karta se treba unapred kupiti posto je ogranicen broj i brzo se proda.Cena je 42Fr.Ako te zanima objasnicu ti gde se tacno prodaje.. Ponesi dovoljno novca jer je sve jako skupo.Ako znas nemacki nece ti biti od velike koristi posto se prica cirihdijalekt, zato je engleski najbolji za sporazumevanje. Pozdrav i lep provod u Cirihu
 
Cirih nije veliki grad.Jezero je prelepo,mozes da prosetas ili brodom.Centar je fenomenalan, obrati paznju na fasade jako su lepe.U ulici Banhofstrasse pored skupih ima i izbor 'normalnih`prodavnica. Trzni centar,,Sihlcity,,je u samom gradu(tramvaj 13 ili 5)- veliki izbor prodavnica i interesantna arhitektura..U pojedine muzeje ne placa se ulaz(izbor je veliki).Kunsthaus se placa ali vredi videti. Ako hoces nocu da izadjes na raspolaganju je ogroman broj lokala gde se podela vrsi na starost, status ili muziku..Ako zelis da posetis jos neki grad mozes da kupis ,Tageskarte, koja vazi taj dan za celu Svajcarsku za sve moguce prevoze(osim aviona).Karta se treba unapred kupiti posto je ogranicen broj i brzo se proda.Cena je 42Fr.Ako te zanima objasnicu ti gde se tacno prodaje.. Ponesi dovoljno novca jer je sve jako skupo.Ako znas nemacki nece ti biti od velike koristi posto se prica cirihdijalekt, zato je engleski najbolji za sporazumevanje. Pozdrav i lep provod u Cirihu

Ma razumice ih svako Njemacki...ima toliko njemaca koji ne znaju beknuti dijalekt tako da to nece biti problem...a i sa engleskim nikada neces pogrijeseit ;).
Sto se izlazaka tice veoma je diskutabilno.Moras mi reci kakvi vas klubovi interesuju tj sa kakvom muzikom???
Evo i jedno SUPERmjesto
Ja bih vam preporucio i Night Clubu PALAVRION koji pripada Mövenpicku i koji je u sastavu Mövenpick PALAVRION restorana.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima..
Evo sad sam i sama na netu gledala sta obavezno pogledati,ali ja nekako vise volim na preporuku nego ono sto se plasira svakom turisti..
Elem,obzirom da ostajemo nekoliko dana,zelim sve lepo da isplaniram :)) koje jelo vazi za nacionalno i nikako ne smem propustiti da ne probom,koje pice mi savetujete..
Koliko mogu da predpostavim veci deo dana cu uzivati u jezer,a nocu u izlascima :))
pozz i pisite,jos malo dana je ostalo..
 
Ovako od jela moras da probas SENE RÖSTI to je jelo na bazi krompira,sunke,prepeceno sirom i jedno jaje na oko.Ja ga rado jedem...inace tradicionalno SVICARSKO JELO.
SPATZLI PFANE je isto njihov specijalitet sa tjestom od mnogo jaja,piletinom,paprikama,sampinjonima,kisalim krastavcima i paprika sosom...jako ukusno...preporucujem.
ZÜRICHER GESCHNETZELTES je kombinacija Röstija tj.izrendanog krompira i sitno isjecene teletine sa sanpinjim sosom.To bi ti preporucio da pojedes u Mövenpick-u.
TARTAR je specijelitet u SVICARSKOJ i svi ga rado jedu...sirovo mljeveno JUNECE meso sa paprika sosom i to se jede namazano na tost hljeb sa putrom...jako ukusno preporuka je da ga obavezno pojedes u Mövenpick-u.
Toliko za sada ako te jos sta interesuje PITAJ ;).
POZDRAV
 
Upravo sam saznala da cu sama sa aerodroma do hotela..Pa kada si vec do sada bio ljubazan u odgovorima,zamolila bih te jos malo :) elem..koji prevoz od aerodroma je najbolje da koristim i koliko je daleko aerodrom od grada i sve drugo sto bi mi moglo koristiti na putu do hotelske sobe..
Ja bas nisam poznata kao neko ko se dobro snalazi,i moze se reci da spadam u panicne ljude u tudjoj zemlji jer moja orjentacija u vremenu i prostoru ni u sopstvenom stanu nije dobra :))
 
Upravo sam saznala da cu sama sa aerodroma do hotela..Pa kada si vec do sada bio ljubazan u odgovorima,zamolila bih te jos malo :) elem..koji prevoz od aerodroma je najbolje da koristim i koliko je daleko aerodrom od grada i sve drugo sto bi mi moglo koristiti na putu do hotelske sobe..
Ja bas nisam poznata kao neko ko se dobro snalazi,i moze se reci da spadam u panicne ljude u tudjoj zemlji jer moja orjentacija u vremenu i prostoru ni u sopstvenom stanu nije dobra :))

Ovako.
Sada mi napisi tacnu adresu hotela u kojem ces biti pa cu ti napisati kao ces majbrze i najbolje u hotelsku sobu.
Ispod aerodroma ti je zeljeznicka stanica tako da ces tamo moci da uzmes voz za centar Ciriha...linije su redovne i ima ih po nekoliko u sat vremena...mislim do centra Ciriha a od tamo ces sa busom ili tramvajem do hotela.
Na pisi mi adresu hotela pa cu ti sve u detalja objasniti...nemoj da se sikiras vidjeces kako je to ovde lako i jednostavno :).
 
Nesto mi se nije dalo odmah pisati..
Ocarana sam vazduhom,pamticu bas dugo tu lepotu disanja u Cirihu.. :)
Pivo,uuu dopalo mi se i pivo,i ako u Srbiji retko pijem isto.. :)
Dosta ima ljudi sa prostora bivse Jugoslavije..
Bilo je lepo..ali meni nekako ne bas jako lepo,bila sam na mestima koja su me bas ocaravala..Ukusi su razliciti,te tako uzimam sebi za slobodu da kazem da za mene Cirih nije ocaravajuci grad..
 

Back
Top