VAMPIRI...???

Miloš KS

Aktivan član
Poruka
1.950
Da li ste imali iskustva s nekom pricom o vampirima znate onodeka, il baka vam pricali itd. a mozda ste i vi imali takvo iskustvo?? samo pricajte ozbiljno molim vas drzite se teme i ne izmisljajte p.s naravno tu je i nezaobilazni sava savanovic :D da li ste nekad mozda bili i u vodenici bas zato da dokazete da on ne postoji(postojao) i da posle provedene noci u vodenici ste ipak poceli verovati u vampire da li se vama il nekom u vasem okruzenju desilo nesto vezano za vampire??? :o
 
u srednjem veku takozvani RedCrvenihZmajeva
u kojem su bili
vuk brnkovic
lazar hrebeljanovic
milos obilic
toplica milan
i jos neki bosanski vojvoda
koji us ucestvovali u kosovskom boju i u branjenju isusovog plasta od raspustenih krstasa
su po predanju bili vampiri oni su kao bili sinovi zmajeva odud rec vampir
znaic vampir je sin zmaja u ljudskom obliku
 

ne zelim da pricamo o tim glupostima tj. tim americkim vampirima ko ono zubi plas i jos zulufi e pa to meni bas i nije strasno meni je sava strasan! nekako mi je mnooogo strasniji od ovih glupih blejdova, drakula itd. :neutral: ja zelim da iznesete neku pricu o vampiru nekom al istinitu naravno posto ne verujem da se iko od nas susreo s vampirima sigurno neku takvu cudnu situaciju su imali vasa baba, deda itd. pa podelite je s nama! :D :worth: ne zelim nesto sto je vec ispricano vec pricu iz vaseg okruzenja! p.s devil guglaj malo pa ces videti sigurno si gledo leptiricu?! :D imas youtube pa ces saznati! posto sam cito tvoju pricu u temi uklete kuce koja je sve samo ne lazna, imas li jos neku pricu ovog puta o vampirima? dobro ne verujem da si se bas ti susreo s vampirom al da li su ti o tome pricali baba, deda...? :) slobodno podeli s nama!:D
 
Evo jedne!Iso moj drug iz jednog sela sa zurke(trezan)pored groblja!Bilo mu blize.I sada stao na sred puta i nastavio da hoda,posle nekoliko sekundi se cuju krici!Ode on u kucu preko puta groblja a tamo vampir isisava krv jednoj devojcici!Kaze da ga vampir nije primetio i da je uspeo zbrisati!
 
E evo jedna za duhove!
Moj deda u hrvatskoj iso kuci nocu, uvek je nosio pistolj sa sobom.Ide on ide,kad na jednom 2 velika crna konja se zaletela na njega,on izvadi pistolj i puca 3 puta I padne u nesvest.Ujutro ga dovedu kuci i otvori pistolj a u njemu ta 3 metka................................
 
ipak mislim da je vampir kao rec nastao od nekog grofa sto je mnogo ubijao pa su ga prozvali vamir ili tako nekako ......
nego u selu nadomak paracina selo se zove plana i tu se pre oko 30-50 godina cesto spominjali vampiri..
elem, od moga dede brat radovan( ne brinite se nije treci :lol: ) izasao je iz kucu jer su se pricale price kako vampiri su nocu pustale ovce i krave van tora i ponaekad ubijale i da se vratim na pricu izasao radovan i vide "vampira" koji je pustao ovce iz tora on udje u kucu uze pusku i pripuca (naravno na vampira) i dok je potrcao ka njemu on pede "tele" nestade i dole nesto kao zele onaj sto je ljigav...........
 
ljudi nemojte uzalud trositi slova ja trazim neke istinite price a ne gluposti ma da sisao krv devojci bas si ga video ja govorim da li su se neki vasi rodjaci,prijatelji, poznanici, susreli s necim takvim ako nastavite ovako da podjebavate trazicu od moderatora da zatvori temu pa se drugde glupirajte!
 
Вампир или Упир настаје од речи: пир-ватра и у-негација. Тако да је буквалан превод Неватра, оном коме ватра не може ништа.
 
Postoji jedan interesantan film Ivice Ramovića - Vampirenje. To je dokumentarac i malo je stilizovan, koliko sam uspio da zakljiučim sa Tuba. Bilo je planirano da se snime još dva filma (o vješticama i duhovima). Postojala je priča da je kamerman odustao zbog straha. :think:
 
Ma važno je to da je vampir jedina srpska reč prihvaćena u celom svetu.;)
Inače,skoro sam čitala negde da su pronašli neku egipatsku grobnicu,u kojoj se nalazilo mnogo leševa,a pored toga su navodno pronašli neke vampire:tela koja su u ustima imali cigle,da kao ne bi pili krv ostalima....i tako su bili tamo zakopani bog zna koliko godina.....a kad su ih pronašli,bili su krvavi tj.iz njihove unutrašnjosti je izlazila krv....
BLJAK.....
 
Postoji jedna retka bolest u medicini zvana "vampirizam". Uglavnom, takvim osobama smeta sunce jer imaju poremeceno odavanje vlaznosti i toplote preko koze, u krvi mi fale neki metaboliti pa imaju potrebu da piju krv, i naravno, umiru kao i svi ljudi.

Poznat je slucaj jednog decaka, mislim da ima na YouTube, ali me mrzi da trazim..
 
Poslednja izmena:
Postoji jedna retka bolest u medicini zvana "vampirizam". Uglavnom, takvim osobama smeta sunce jer imaju poremeceno odavanje vlaznosti i toplote preko koze, u krvi mi fale neki metaboliti pa imaju potrebu da piju krv, i naravno, umiru kao i svi ljudi.

Poznat je slucaj jednog decaka, mislim da ima na YouTube, ali me mrzi da kopam.

mislis...porfirija?

http://en.wikipedia.org/wiki/Porphyria

ne, ne moraju piti krv...kakva bedastoca...:neutral:
 
ljudi nemojte uzalud trositi slova ja trazim neke istinite price a ne gluposti ma da sisao krv devojci bas si ga video ja govorim da li su se neki vasi rodjaci,prijatelji, poznanici, susreli s necim takvim ako nastavite ovako da podjebavate trazicu od moderatora da zatvori temu pa se drugde glupirajte!

Kako mozes da ocekujes istinite price o vampirima?
Kako mozes da se ljutis?

Sama cinjenica da ti niko ne moze pricati istinitu pricu , a mozda cak ni izmisljenu o tome bi trebalo da ti sve kaze.

Jedina istinita prica o vampirima, je da tako zovu jednu vrstu sis-misa u Lat. Amer.koja pije krv....i to je jedina takva vrsta sis-misa....ali da ne sirim , otici cu u p.m a ne u o.t....
 

Back
Top