Kosovari dobili izlaz na more: Počelo sjedinjenje Albanije i Kosova

daxt

Elita
Poruka
17.079
почео је процес уједињења косова и албаније http://www.index.hr/vijesti/clanak/...elo-sjedinjenje-albanije-i-kosova/422665.aspx :sad2:SJEDINJENJE Albanije i Kosova iz dana u dan je sve izvjesnije, a ako do toga i ne dođe na političkoj razini, zasigurno će se takva integracija odviti na polju ekonomije. Da je takva perspektiva sve izglednija potvrđuje i današnji dogovor između albanskog premijera Salija Berishe i kosovskog ministra prometa Fatmira Limaja, koji su objavili da će Kosovari dobiti na korištenje jadransku luku Shengjin kako bi im se omogućio prometni pristup moru.

Zbog danas postignutog dogovora proširit će se postojeći lučki kapaciteti, ali i dovršiti već započeta izgradnja ceste, za koju će se ukupno izdvojiti milijardu eura, a čiji je svrha skratiti vezu između dvije države.

"Kosovo i Albanija moraju zajedničkim snagama raditi na integraciji i ujedinjavanju radi olakšavanja života svojih građana", poručio je Berisha. Osim navedenog prometnog povezivanja, u skoroj budućnosti trebali bi se realizirati i drugi zajednički projekti, kao što je izgradnja elektrana i željeznica, unifikacija obrazovnih i kulturnih programa, planinski turizam, te zajednička mreža carinskih postaja, sve u cilju odbacivanja birokratskih barijera za kretanja ljudi i dobara.
 
ово је велика ствар за косово,сада имају стратешки излаз на море,и почели су да стварају државу која има и плодне равнице,и термоелектране,руднике,велике резерве угља,и становништво од 6 000 000.и то све на рачун ретардираних срба
 
ово је велика ствар за косово,сада имају стратешки излаз на море,и почели су да стварају државу која има и плодне равнице,и термоелектране,руднике,велике резерве угља,и становништво од 6 000 000.и то све на рачун ретардираних срба

:hahaha: :lol:
Sto jes, jes, najbolji je SPS :mrgreen:
 
ово је велика ствар за косово,сада имају стратешки излаз на море,и почели су да стварају државу која има и плодне равнице,и термоелектране,руднике,велике резерве угља,и становништво од 6 000 000.и то све на рачун ретардираних срба

a jel ovde mozda bilo naivaca koji su pomislilida ce Kosovo i Albanija zaratiti?

Pa naravno da se povezuje, samo Srbi znaju da za.seru sve i posvadjaju se sami sa sobom. odrode i odnarode poput npr Crne Gore.
Naravno sve je kriva politika koji su vodile patriJote, koji normalan u bilo kojoj zemlji (osim u Srbiji) moze da gleda srpske radikale u Skupshtini, pa svuda bi isti bili zatvoreni u Lazi, a kod nas svakog dana luduju u Skupshtini.
I sad ce neki Crnogorac da gleda te divljake i kaze, e ovo je moj narod, ovde ja pripadam! Pa naravno da nece, niko ne zeli da se positovecuje sa onakvim prostim ljudima, svakoga bi bilo sramota da mu u zemlji u Parlamentu sede notorne budale, skupljenih sa koca i konopca...Pa ne samo Crnogoroci, ako vako nastave , eto i Vojvodjani ce se zainate i kazu, shta ima mene u svetu da predstavljaju onakvi prostaci kao Radikali, Velja, Naprednjaci i ostale bolumente iznedrene iz srpskih vukojebina...
I eto Srbija i dalje sve manja i manja...

Meni je krivo shto je tako, ali shta da se radi. Tako glasa narod...
 
a jel ovde mozda bilo naivaca koji su pomislilida ce Kosovo i Albanija zaratiti?

Pa naravno da se povezuje, samo Srbi znaju da za.seru sve i posvadjaju se sami sa sobom. odrode i odnarode poput npr Crne Gore.
Naravno sve je kriva politika koji su vodile patriJote, koji normalan u bilo kojoj zemlji (osim u Srbiji) moze da gleda srpske radikale u Skupshtini, pa svuda bi isti bili zatvoreni u Lazi, a kod nas svakog dana luduju u Skupshtini.
I sad ce neki Crnogorac da gleda te divljake i kaze, e ovo je moj narod, ovde ja pripadam! Pa naravno da nece, niko ne zeli da se positovecuje sa onakvim prostim ljudima, svakoga bi bilo sramota da mu u zemlji u Parlamentu sede notorne budale, skupljenih sa koca i konopca...Pa ne samo Crnogoroci, ako vako nastave , eto i Vojvodjani ce se zainate i kazu, shta ima mene u svetu da predstavljaju onakvi prostaci kao Radikali, Velja, Naprednjaci i ostale bolumente iznedrene iz srpskih vukojebina...
I eto Srbija i dalje sve manja i manja...

Meni je krivo shto je tako, ali shta da se radi. Tako glasa narod...

Crna Gora je izglasala referendum zbog demoNkratskih divljaka,oni su bili na vlasti-znaci jedini odgovorni divljaci.KRAJ PRICE.
Za to vam naravno jednog dana treba suditi vojnim zakonima na trgu.
 
Crna Gora je izglasala referendum zbog demoNkratskih divljaka,oni su bili na vlasti-znaci jedini odgovorni divljaci.KRAJ PRICE.
Za to vam naravno jednog dana treba suditi vojnim zakonima na trgu.

ti zaista verujesh u to?
Znam da je istina gorka, ali za razlaz sa Crnom Gorom je posledica Slobine politike, kada je Milo istom okrenuo ledja, uostalom kao i svi iz EXSFRJ, svi beze od luzera, tako je i CG pobegla od Srbije.

Buduci da radikali zestoko opstruiraju rad parlamenta i donosenja zakona kako bi se Srbija priblizila EU, a i buduci da trenutna vlast uopshte ne sprechava bagru da divlja, i shto josh Ratko Mladic krvnik i zlochinac slobodno sheta Srbijom, ja ochekujem da se u najskorije vreme aktuelizuje pitanja ocepljenja Vojvodine od ovakve antievropske Srbije...

Oni ce reci, ako vi Srbijanci necete u Evropu, vec u Aziju, ajd ondak u zdravlje!

Nisu samo problem Vojvodjani, uskoro se moze ochekivati i da Vlasi istochne Srbije najedared postanu Rumuni, i da ceo Timochki kraj pochne da trazi autonomiju ili ko zna shta vec. Na youtubu sve je vishe poziva Timochkih Vlaha da se pripoje Rumuniji, jer oni su evropa, mogu slobodno da putuju gdegod hoce, dok Srbi luzeri mogu josh jedino u Bosnu i u (prijateljsku) Hrvatsku na Zapad bez viza!
 
ti zaista verujesh u to?
Znam da je istina gorka, ali za razlaz sa Crnom Gorom je posledica Slobine politike, kada je Milo istom okrenuo ledja, uostalom kao i svi iz EXSFRJ, svi beze od luzera, tako je i CG pobegla od Srbije.

Buduci da radikali zestoko opstruiraju rad parlamenta i donosenja zakona kako bi se Srbija priblizila EU, a i buduci da trenutna vlast uopshte ne sprechava bagru da divlja, i shto josh Ratko Mladic krvnik i zlochinac slobodno sheta Srbijom, ja ochekujem da se u najskorije vreme aktuelizuje pitanja ocepljenja Vojvodine od ovakve antievropske Srbije...

Oni ce reci, ako vi Srbijanci necete u Evropu, vec u Aziju, ajd ondak u zdravlje!

Nisu samo problem Vojvodjani, uskoro se moze ochekivati i da Vlasi istochne Srbije najedared postanu Rumuni, i da ceo Timochki kraj pochne da trazi autonomiju ili ko zna shta vec. Na youtubu sve je vishe poziva Timochkih Vlaha da se pripoje Rumuniji, jer oni su evropa, mogu slobodno da putuju gdegod hoce, dok Srbi luzeri mogu josh jedino u Bosnu i u (prijateljsku) Hrvatsku na Zapad bez viza!

Nemam sta da verujem ili ne verujem,Crna Gora je otisla kada je DOS odavno bio na vlasti.
Ne verujem ja,ja znam kao i svi pametni,normalni i neretardirani gradjani Srbije,crne gore i planete zemlje koji znaju za taj slucaj.

Nemam ja sta da verujem kada je to cak bio 2 zadatak DOS-a:hahaha::hahaha:

Milosevic Slobodan je bio jednini covek zbog koga je CG i ostajala,kasnije je DOS dobio pare da pusti Mila i za to treba naravno da im se sudi.

Zabole me bas za radikale,nikada nisu bili na vlasti pa samim ti ni za sta nisu krivi.

A za vize sta si pisao ne znam,jer me vize u ovom zivotu apsolutno ne interesuju.......dobro da jos nisi poceo da pises o bebi opremi........zamisli vize:roll:

I kakve to veze ima sa bilo cim?jesi li ti bolestan?jesu li tema radikali?ser*njas bre na svakoj temi o radikalima i jos pritom lupas notorne gluposti,drzi se teme,a zbog ovako retardiranog nacina spamovanja treba da te uklone pa leci radikalne komplekse negde drugde?
 
Poslednja izmena:
ti zaista verujesh u to?
Znam da je istina gorka, ali za razlaz sa Crnom Gorom je posledica Slobine politike, kada je Milo istom okrenuo ledja, uostalom kao i svi iz EXSFRJ, svi beze od luzera, tako je i CG pobegla od Srbije.

Buduci da radikali zestoko opstruiraju rad parlamenta i donosenja zakona kako bi se Srbija priblizila EU, a i buduci da trenutna vlast uopshte ne sprechava bagru da divlja, i shto josh Ratko Mladic krvnik i zlochinac slobodno sheta Srbijom, ja ochekujem da se u najskorije vreme aktuelizuje pitanja ocepljenja Vojvodine od ovakve antievropske Srbije...

Oni ce reci, ako vi Srbijanci necete u Evropu, vec u Aziju, ajd ondak u zdravlje!

Nisu samo problem Vojvodjani, uskoro se moze ochekivati i da Vlasi istochne Srbije najedared postanu Rumuni, i da ceo Timochki kraj pochne da trazi autonomiju ili ko zna shta vec. Na youtubu sve je vishe poziva Timochkih Vlaha da se pripoje Rumuniji, jer oni su evropa, mogu slobodno da putuju gdegod hoce, dok Srbi luzeri mogu josh jedino u Bosnu i u (prijateljsku) Hrvatsku na Zapad bez viza!

kakve to ima veze sa temom?
 
I kakve to veze ima sa bilo cim?jesi li ti bolestan?jesu li tema radikali?ser*njas bre na svakoj temi o radikalima i jos pritom lupas notorne gluposti,drzi se teme,a zbog ovako retardiranog nacina spamovanja treba da te uklone pa leci radikalne komplekse negde drugde?

radikale vidim svaki dan kad ukljuchim TV, oni stalno se.ru neshto u skusphtini, deru se, krevelje se, Natasha Jovanovic pricha o nekim porodichnim vrednostima, a nema ni jedno dete, ni choveka! Pa kako ona bash da deli drugima savete o tome?
Zato mrzim taj polusvet koji samo unazadjuje moju zemlju, od koje svi pobegoshe ko od gubavca. Ako hocesh kritikujem i vlast, koja se prema njima odnosi preblago, lustracija koja je sprovedena u nekim zemljama ex varshavskog pakta je ovakve likove bacila tamo gde im je i mesto, na djubrishte istorije. Ovde svaki dan se reklamiraju na TVu. Vlast nasha ne moze da se obrachuna ni sa Mladicem, i dopushta da EU integracije stoje u mestu. Crna Gora je pobegla od Srbije zbog Slobe, Koshtunice i tih likova koji su joj onemogucavali da se razvija i integrishe u EU i NATO. Ja ti kazem, uskoro ce i Vojvodina da krene tim putem. Nazalost, ali tako je, bash zbog takvog mentaliteta ko shto je i tvoj:roll:
 
Poslednja izmena:
radikale vidim svaki dan kad ukljuchim TV, oni stalno se.ru neshto u skusphtini, deru se, krevelje se, Natasha Jovanovic pricha o nekim porodichnim vrednostima, a nema ni jedno dete, ni choveka! Pa kako ona bash da deli drugima savete o tome?
Zato mrzim taj polusvet koji samo unazadjuje moju zemlju, od koje svi pobegoshe ko od gubavca. Ako hocesh kritikujem i vlast, koja se prema njima odnosi preblago, lustracija koja je sprovedena u nekim zemljama ex varshavskog pakta je ovakve likove bacila tamo gde im je i mesto, na djubrishte istorije. Ovde svaki dan se reklamiraju na TVu. Vlast nasha ne moze da se obrachuna ni sa Mladicem, i dopushta da EU integracije stoje u mestu. Crna Gora je pobegla od Srbije zbog Slobe, Koshtunice i tih likova koji su joj inemogucavali da se razvija i integrishe u EU i NATO. Ja ti kazem, uskoro ce i Vojvodina da krene tim putem. Nazalost, ali tako je, bash zbog takvog mentaliteta ko shto je i tvoj:roll:

а шта тјемо са педерским законом и законом о сектама?можда због тога људи беже из србије?
 
radikale vidim svaki dan kad ukljuchim TV, oni stalno se.ru neshto u skusphtini, deru se, krevelje se, Natasha Jovanovic pricha o nekim porodichnim vrednostima, a nema ni jedno dete, ni choveka! Pa kako ona bash da deli drugima savete o tome?
Zato mrzim taj polusvet koji samo unazadjuje moju zemlju, od koje svi pobegoshe ko od gubavca. Ako hocesh kritikujem i vlast, koja se prema njima odnosi preblago, lustracija koja je sprovedena u nekim zemljama ex varshavskog pakta je ovakve likove bacila tamo gde im je i mesto, na djubrishte istorije. Ovde svaki dan se reklamiraju na TVu. Vlast nasha ne moze da se obrachuna ni sa Mladicem, i dopushta da EU integracije stoje u mestu. Crna Gora je pobegla od Srbije zbog Slobe, Koshtunice i tih likova koji su joj inemogucavali da se razvija i integrishe u EU i NATO. Ja ti kazem, uskoro ce i Vojvodina da krene tim putem. Nazalost, ali tako je, bash zbog takvog mentaliteta ko shto je i tvoj:roll:

ALOOOO nisu oni tema........cincilin.......biiiiiiip......pljas........nije tema.

Cg nije pobegla od slobe ni od kostunice nego je DOS otkachio CG za pare.

Kakav bre nato kakvai bakraci,i ne treba da im da da se integrise u NATO,ni tada a bogami i sada svim zemljama u regionu treba da se zapreti ako udju u nato neka nas smatraju neprijateljima.

Ti znas seljanine kakav je moj mentalitet?pa takvima kao ti treba bre suditi po vojnim zakonima,da su normalni ljudi na vlasti vec bi ti ocitali IP adresu i odveli te.

Mani se ti seljo rasparchavanja Srbije,ako vojvodina krene negde zna se sta se dobija za separatizam,a te chedine fore prodavaj nekom drugom,sa traktora ne ustajes a ti drvis o nekom mentalitetu........MENTALITET PI*KE.
I nemoj da spamujes vise drzi se teme,Kosmet je pitanje.
 
Poslednja izmena:
а шта тјемо са педерским законом и законом о сектама?можда због тога људи беже из србије?

hahah, pederski zakon. Svaka zemlja u Evropi ima pederski zakon i evo propade od pedera. U Rumuniji izashli ****** pobishe narod, u Madjarskoj trandze divljaju, Hrvatska propade jadna od pedera, Nemachka, Frnacuska, Svedska----svi beze iz tih zemalja u zemlje gde ne postoji pederski zakon:hahaha: Svi beze u Albaniju, Moldaviju, Ukrajinu jer tamo taj zakon josh nije donet!

Mali mnogo si naivan, tvoji radikali te uplashili da cesh pederskim zakonom morati da se naguzish svakom pederu, ali prava je istina da ovim zakonom u praksi ***** nece smeti biti otpushten na poslu ako se prochuje da je *****, pa ga homofob shef otpusti. U stvari moze da ga otpusti, ali ***** onda moze da ga tuzi zbog diskriminacije, i firma ce isplatiti odstetu. Dakle nemoj da se plashish za svoje dupe i nemoj da budesh smeshan i da slepo verujesh Pravdi i Kuriru!:lol:
 
Poslednja izmena:
hahah, pederski zakon. Svaka zemlja u Evropi ima pederski zakon i evo propade od pedera. U Rumuniji izashli ****** pobishe narod, u Madjarskoj trandze divljaju, Hrvatska propade jadna od pedera, Nemachka, Frnacuska, Svedska----svi beze iz tih zemalja u zemlje gde ne postoji pederski zakon:hahaha: Svi beze u Albaniju, Moldaviju, Ukrajinu jer tamo taj zakon josh nije donet!

Mali mnogo si naivan, tvoji radikali te uplashili da cesh pederskim zakonom morati da se naguzish svakom pederu, ali prava je istina da ovim zakonom u praksi ***** nece smeti biti otpushten na poslu ako se prochuje da je *****, pa ga homofob shef otpusti. U stvari moze da ga otpusti, ali ***** onda moze da ga tuzi zbog diskriminacije, i firma ce isplatiti odstetu. Dakle nemoj da se plashish za svoje dupe i nemoj da budesh smeshan i da slepo verujesh Pravdi i Kuriru!:lol:

A sta ako ga otpusti samo zato sto je los radnik a on se pozove na diskriminaciju, kako se zastititi od zloupotrebe?
 
Mani se ti seljo rasparchavanja Srbije,ako vojvodina krene negde zna se sta se dobija za separatizam,je.

:hahaha:
pa dobice isto shto i:
Slovenija,
Makedonija
Hrvatska
Bosna
Crna Gora
i na kraju Kosovo

Istina boli, i ne vredi da besnish i da me nazivash pi*kom, to samo dokazuje da si seljober i da ne umesh da se kultivishesh. Zbog takvih kao i ti Srbija je kao zemlja i propala. Gde su bili srpski radikali, tamo Srba vishe nema!

Elem, ja nikako ne spamujem temu, vec polemishem o Kosovu, koje se odmetnulo od Srbije, i u svakom postu pomenem razlog zbog chega se ta nekad srpska pokrajina sada ujedinjuje sa Albanijom. Ta nisi valjda toliko tup da si mislio da ce Kosovo i albanija zaratiti?!
 
hahah, pederski zakon. Svaka zemlja u Evropi ima pederski zakon i evo propade od pedera. U Rumuniji izashli ****** pobishe narod, u Madjarskoj trandze divljaju, Hrvatska propade jadna od pedera, Nemachka, Frnacuska, Svedska----svi beze iz tih zemalja u zemlje gde ne postoji pederski zakon:hahaha: Svi beze u Albaniju, Moldaviju, Ukrajinu jer tamo taj zakon josh nije donet!

Mali mnogo si naivan, tvoji radikali te uplashili da cesh pederskim zakonom morati da se naguzish svakom pederu, ali prava je istina da ovim zakonom u praksi ***** nece smeti biti otpushten na poslu ako se prochuje da je *****, pa ga homofob shef otpusti. U stvari moze da ga otpusti, ali ***** onda moze da ga tuzi zbog diskriminacije, i firma ce isplatiti odstetu. Dakle nemoj da se plashish za svoje dupe i nemoj da budesh smeshan i da slepo verujesh Pravdi i Kuriru!:lol:

vrati se ti na veliku albaniju,to je tema
 

Back
Top