MEDICINARKU INTERESUJE

zeka-peka

Obećava
Poruka
91
Interesuje me da li postoji program koji je koncipiran tako da na ukucan skup simptoma on izbaci diferencijalmu dijagnozu.Ako je neko informisan o postojanju tako necega molim za informaciju kako zaista to funkcionise i ima li to kod nas da se nabavi.Unapred zahvalna!
 
Koliko gluposti u tako malom odgovoru.Nemoj molim te vise tako da mi pomazes.Ocigledno da nista ne znas o medicini kada je takav odgovor usledio.Takav program ili baza podataka sigurno postoji, mene samo interesuje ima li neko saznanje da li to moze da se nabavi kod nas ili ne.
 
Pozrdav
To sto tebi treba je "ekspertni sistem", tako se zove vrsta programa. Postoje razni ekspertni sistemi, pocev od automehanicarskih. Znam i da postoji ekspertni sistem koji lekaru pomaze pri uspostavljanju dijagnoze, ali veruj mi ne mogu sad da se setim kako se zove. Mozda ti je najbolje da uhvatis nekoga ko sad ide u Istrazivacku Stanicu Petnicu, jer u jednim njihovim sveskama je jedne godine objavljen slican ekspertni sistem.

Najbolje bi ipak bilo da u Google-u otkucas gorenavedene parametre i sigurno ces naci negde.

Eto toliko od mene. Ako treba jos neka pomoc, budi slobodna da me vices!

Pozdrav (iz Luzica)
 
Chernobill:
Uh, uh, uh, koliko smo se potresli da smo zaboravili da se ulogujemo.
I ja nasao da se sali sa prirodnim naukama.
Bez ljutnje. Mala sala.
Da zaboravila sam da se ulogujem jer sam iskreno receno pocetnik u svemu ovome,valjda ces mi to oprostiti.A na tvoj komentar sam grubo odreagovala jer mi je trenutno zaista stalo do toga da sto vise saznam o ovome sto me interesuje tako da iskreno tvoj komentar i nisam shvatila kao salu.Inace nisam ja tako ozbiljna kao sto ti mislis.
 
Ne moras ici u Petnicu...zbog toga. Pogledaj na google, moj savet.

A gospodjici Xini, repliciram.
Pa da toga nema u Petnici....nisam bas siguran. Mozda nema sada, ali kada se u Petnicu islo po stvarnim zaslugama i kada su se tamo radila ozbiljna istrazivanja, postojalo je. Postoje cak jedne sveske u kojima je detaljno opisan rad ekspertnih sistema. ne mogu se setiti broja, ali pokusacu.

Uzgred, u glavnoj zgradi, na drugom spratu postoji i "beleive it or not" jedna velika biblioteka sa puno puno knjiga koje mogu biti od koristi polaznicima. Ne bih rekao da je koleginica sa biomedicine upoznata sa ovim jer sigurno ne bi pisala tako neke stvari. Ali dobro, mlada je (nadam se) pa se sve da nauciti.

Pozdrav!
 
IBIS ja Institut za bioloska istrazivanja. Predavaci u Petnici i mentori za petnicke projekte su vecinom ljudi odatle. Zato sam ti i rekla da da ides tamo.
Kod kuce imam (na kompjuteru naravno) sve petnicke sveske od kada postoji seminar biomedicine, od 1995. godine. Tamo se to nije radilo, ustvari mozda i jeste, ali se projekat kao nedovrsen ili neuspesan nije nasao u Petnickoj svesci. Mozda se to radilo na biologiji pre nego sto je formiran seminar biomedicine.
P.S. Mlada jesam,naravno da znam za biblioteku, ali da nisam zaslugom otisla u Petnicu ne bih radila projekat na leto. I cisto ako te zanima od jeseni postajem mladji saradnik.
Nego, hvala na kritikama, ja ih uvek prihvatim, jer u svakoj moze da se nadje neka pouka.
 
Xina neprijavljena:
IBIS ja Institut za bioloska istrazivanja. Predavaci u Petnici i mentori za petnicke projekte su vecinom ljudi odatle. Zato sam ti i rekla da da ides tamo.
Kod kuce imam (na kompjuteru naravno) sve petnicke sveske od kada postoji seminar biomedicine, od 1995. godine. Tamo se to nije radilo, ustvari mozda i jeste, ali se projekat kao nedovrsen ili neuspesan nije nasao u Petnickoj svesci. Mozda se to radilo na biologiji pre nego sto je formiran seminar biomedicine.
P.S. Mlada jesam,naravno da znam za biblioteku, ali da nisam zaslugom otisla u Petnicu ne bih radila projekat na leto. I cisto ako te zanima od jeseni postajem mladji saradnik.

Nego, hvala na kritikama, ja ih uvek prihvatim, jer u svakoj moze da se nadje neka pouka.

Svala cast sto si mladji saradnik, ali treba da pogledas sveske iz 93. godine(ja mislim)-tema ekspertni sistemi (uopsteno), seminar racunarstvo. Za mog rada i boravka u Petnici,biolozi i prirodnjaci nikada nisu pisali programe, i nadam se da ce tako ostati, jer ne bih voleo da programeri i inzenjeri krenu da operisu :)
 
Daklem, koleginice, evo mene kao što sam i obećao. Da bih ti bio od pomoći moraš prvo da mi kažeš nešto više o tome šta ti je potrebno.

Za početak, da li ti treba neki program koji ćeš ti koristiti, ili neko koga znaš? Da li je iz neke posebne oblasti ili za oblast opšte medicine? Da li ti samo treba informacija jer te interesuje ili pišeš neki rad o tome? Da li ti treba bilo kakav program ili tražiš neki koji ispunjava tačno određenu funkciju?
 
Interesuje me da li kod nas postoji program koji ima sirok dijapazon,dakle opsta med.,a koji bi mogao da radi i u licne svrhe.Znam da je na zapadu to koncipirano u okviru bolnickih sistema,a ne znam da li postoje i prilagodjene verzije za PC.Interesuje me cisto radi informacije postoji li tako nesto jer ako postoji onda je to mnogo koristna stvar.Eto toliko,ako mozes da mi das neku informaciju bicu veoma zahvalna.
 

Back
Top