Nikad kraja uspesima DOS-a

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
34.549
Iznete mašine iz fabrike "Kloting"
21. mart 2009. | 18:30 | Izvor: FoNet
Leskovac -- Iz pogona tekstilne fabrike “Kloting” u Leskovcu, u vlasništvu kiparske firme “Magel”, tokom noći izneta je većina mašina, kažu radnici.

Zaposleni u fabrici izjavili su da su vlasnici krišom izneli mašine, ne obaveštavajući nikoga o daljim namerama. U fabrici uglavnom rade žene, koje su se danas okupile u “Klotingu”, tražeći zaostale plate, putne troškove, nadoknade za bolovanja i informaciju gde su mašine odnete.

Radnica Snežana Lazarević rekla je da su svi zaposleni šokirani onim što su zatekli u fabrici.

"Proizvodnja je ispražnjena. Mašina nigde nema. Juče su nas zvali oko 17 časova da dođemo da primimo platu. Na ruke su mi dali 8.000 dinara", izjavila je Snežana Lazarević.

Radnice su odlučile da dežuraju ispred fabrike, kako bi "sprečile iznošenje preostalih mašina".

“Magel” je kupio nekadašnju leskovačku fabriku čarapa "Zevelon", napravio novu fabriku "Kloting" i dobio 2,8 miliona evra podsticajnih sredstava za zapošljavanje 1.400 ljudi.

Taj novac je odobrilo Ministarstvo ekonomije krajem 2007. godine, kada je saopšteno da je to velika podrška otvaranju novih radnih mesta u Srbiji. U međuvremenu, zaposleno je samo oko 300 radnika.

Kiparski "Mageo" zatvorio je na neodređeno vreme konfekcijski pogon "Kloting" u Leskovcu u kome je radilo 268 radnika, rekao je menadžer firme Dragiša Lazić.

"Gazda je rekao da obustavlja proizvodnju na mesec, dva i obećao da će se vratiti, a da li će tako i biti, ne mogu sa sigurnošću da tvrdim", kazao je Lazić. Do 20. marta, pogon je radio do kasno u noć, a u subotu ujutru jedan deo mašina je preseljen u Rumuniju, a drugi, veći deo u susednu fabriku "Zevelon", koju je Kipranin Kostas Georgiu ranije kupio.

Prestanak proizvodnje i preseljenje mašina desilo se bez prethodne najave, a radnici su o tome slučajno saznali.

"Bila sam u šoku kada mi je kolega javio da se mašine sele i da je obustavljena proizvodnja. Očajna sam. To su bili jedini prihodi mojoj tročlanoj porodici", rekla je šivačica Slavica Jovanović.

Prosečna primanja u "Klotingu", gde se šila laka konfekcija za izvoz u zapadnu Evropu, bila su oko 16.000 dinara.
 
procitah malopre da od 2002 godine vlada nije predala skupstini zavrsni racun :hahaha:

a dinkic skot smrdljivi nas privatnike kaznjava sa 300.000din+ kaznama ako ne predamo zavrsni racun na vreme do kraja februara :evil:

a on "expert nad expertima" nije uradio isti vec 7 godina :rotf:

naravno da ne bi narod znao ko je i kako pokrao pare :evil:
 
procitah malopre da od 2002 godine vlada nije predala skupstini zavrsni racun :hahaha:

a dinkic skot smrdljivi nas privatnike kaznjava sa 300.000din+ kaznama ako ne predamo zavrsni racun na vreme do kraja februara :evil:

a on "expert nad expertima" nije uradio isti vec 7 godina :rotf:

naravno da ne bi narod znao ko je i kako pokrao pare :evil:

Interesantno je kada je jednom na nekom predavanju na faksu dosao i poceo da nam objasnjava kako izgleda budzet. Nacrto covek lepo racun i rece na desnoj su vam prihodi a na levoj rashodi. :dash::dash::dash:
 

Back
Top