aids

Bustura

Aktivan član
Poruka
1.205
Ova tema mozda bi se trebala postaviti na podforum zdravlje.Ali ipak neka je ovde.Vece su sanse da bude vidjena i procitana.
Pre nekoliko dana moja supruga i ja bili smo sa klincom kod lekara.Imao je neku prolaznu infekciju.Nista toliko opasno.Ali za nas kao roditelje ipak zabrinjavajuce.I tamo zaista izuzetno porazavajuci prizor.Mnogo bolesene dece.Imalo ih je preuhranjene.Neuhranjene.Sa raznim velikim ili malim anomalijama.Ali sve je to sastavni deo nase ljudske populacije.Neke bolesti su posledica nebrige(NPR:nehigijene,neaktivnosti).Ali vecina ipak jeste posladeca prirodnih ciklusa.
Ono sto je u meni izazvalo bes i mrznju prema nekim nemarnim ljudima.Jeste cinjenica da sam video devojcicu jedva tri godine staru koja je zarazena AIDS-om.
Zahvaljujuci njenim roditeljima.To neduzno dete od samog starta mora da se bori u bitci koju ce izgubiti.Ti roditelji nisu ni poceli da vole ono stosu stvorili a vec znaju da ih ceka patnja.Ili oni i nemaju osecanja za druge kada su svesni cinjenice da i oni umiru.Oni verovatno nisu ni bili svesni svoje bolesti,kada su odlucili da postanu roditelji.
Ali zar mora uopste doci do tako rizicnog kontakata.Dali moramo imati svesti za pokoljenja koja dolaze posle nas.Pokoljenja cije postojanje zavisi od nas.
Ja iza sebe imam zaista mnogo partnera.Ali upravo iz tog razloga sam ostao zdav jer u poslu kojim sam se bavio,punom rizika.Morate koristiti zastitu.
Ali mnogi ljudi to necine.Nisu svesni koliko moze biti rizican kontakt sa nepoznatom osobom.
I da dodam.Upoznao sam dosta ljudi koji su zarazeni aids-om.Ali svi oni neprestavljaju vise rizicnu grupu od koje preti virus.Oni nezele da sire virus.Postoje i ekstremi ali verovatno u manjem procentu.A i sama pomisao i saznaje da ste zarazeni dovoljnaje da izgubite volju za sexom(barem ti ljudi tvrde)Naravno to saznanje i to odricanje sexa,dolazi u fazi kada postanete svesni bolesti i beznacaju vas samih
Ja se poistovecujem sa njima u ovom trenutku.Zalim te ljude.Ali sam srecan sto nisam u njihovoj grupi da zale i oni mene.Ipak treba biti covek(tvrde svi da je covek HUMANO bice,mada se neponasa uvek tako)i pomoci takvim ljudima.Netreba ih se plasiti i izbegavati normalan kontakt sa njima.Ali treba ih gledati i shvatiti sta moze i vama da se desi.Ako postupate bez razuma pameti i mozga.Proslo je vreme kada su ljudi mogli uzivati u sexualnim slobodama.Naime nikada ljudska rasa nije bila slobodnija,Sve je normalno i sve je dopusteno.Ali ipak neko je se pobrinuo da sve to na neki nacin mora da se plati.

Znaci rizicna grupa je ona grupa sexualno aktivnih osoba koje su imale sehualni cin samo jednom i vise puta bez kondoma.A pri tom kasnije nisu uradile test na aids da bi bile ubedjene u suprotno..
Zato u ime nase buducnosti.I onih neduznih za ciju bolest bi mogli postati nasom nepaznjom krivci,A naravno i nas samih ucinite nesto za sebe i druge.
Testirajte se i koristite kondom.
Samo na taj nacin mozete postati sigurni.Da nesnosite rizik a samim tim odgovornost za druge.

I samo pitanje da tema nebi zamrla.
Prilazi vam vas bivsi partner koga niste videli neko vreme.I kaze:Imam strasnu vest za tebe,Testirao sam se na Aids.
I pozitivan sam.
Razmislite i zamislite sebe u toj situaciji.Pokusajte realno sagledati cinjenice.I pokusajte na neki nacin da opisete vase samo tenutno osecanje.
Potrudite se.
Ipak ovo moze da se dogodi bilo kome od nas.
A samo istinski strah moze nas nagoniti na beg,i odbranu od zla.
 
Sta je to apstinencija? :lol: :lol: :lol:
Moga si to da sazmes malo. Npr: Koristi kondom.

Nisu krivi roditelji vec Ameri sto napravise virus i sada jos ne daju lek, za koji sam siguran da vec odavno postoji.
 
Na sta ces da stavis kondom ako ne vadis svoju stvarcicu, sem u slucaju kad piskis :roll: ..neces valjda da piskis u kondom :?
Yes..da ti nisi mozda moj stric, posto je pre jedno 3 sata bas pricao "zapamti! :roll: to su izmislili ameri da bi eliminisali(ne secam se kako on rece) crnce, narkomane i homoseksualce :? ...a isti covek koji je napravio virus ima i lek, samo sto....ma da.. :?
 
Virus aids-a postoji milionima godina u nazad.Prvenstveno je bio virus koji napada.Africku vrstu goveceta pod nazivom Gnu i jos par vrsta antilopa.
Za te zivotinjske vrste je bio poguban.Kao sto i dan danas jeste.U varijaciji koji napada coveka procenjuje se da postoji par hiljada godina.Ali u dosta blazoj varijanti koji se odrazava kao gljivicno obolenje.
Savramena civilizacijska obelezja su donela i mogucnost promene podneblja za sam virus.Koji je mozda mutacijom sa nekim drugim virusima postao to sto jeste.Ili je kao sto neki naucni krugovi tvrde zaista dodatnim bioinzinjeringom modifikovan u nekoj laboratoriji.I nepaznjom pusten na slobodu.
Mnogi tvrde da Americka vlada poseduje vakcinu za sprecavanje sirenja ove bolesti.ali u tu pricu licno neverujem.Da je tako odavno bi bila patentom zasticena.I proizvodila bi se iskljucivo u Americi.I distribuirala u sve ostale zemlje.To je odlican biznis na koji sigurno nebi Americka vlada ostala imuna.
Istina je pre druga varijanta da nisu ni bili svesni uspeha koji su postigli.Da ih je izuzetno dug inkubativni vremenski period naveo na pomisao da neposeduju smrtonosni virus.Naveo na pustanje eksperimentalne primerke.I na aj nacin doveo do sirenja infekcije.
Ta tvrdnja moze biti realna.Ali takodje i druga opcija.
Afrika kao turisticka destinacija postaje aktuelna tek 60-tih godina proslog veka.Kako je ta pojava pracena velikim brojem turista.Tako je se doslo i do mogucnosti njene mutacije i sirenja.
I paradoksalno sznaje koje su strucnjaci prosle godine otkrili je.Da samo na Africkom kontinentu moze doci do sirenja ove infekcije i bez sehualnog kontakta.Dalkle dodirom.Zasto nedeluje taj princip izvan ovog kontigenta nikom jos nije jasno.

Ipak bilo kako bilo ,virus postoji u najgorem obliku sa samo jednom mogucnoscu.A to je stravican epilog po onog koje zarazen.
sa oslabelim imunitetom.Podlozan svakoj infekciji.Pa cak i prehladi koja moze biti fatalna.Da zanemarimo sve fizicke osobine te bolesti.
Ipak sam psihicki pritisak sa kojim se inficirani bori je dovoljan za ozbiljan strah.
 
Devilishgirl:
Bustura...ako nemas razloga za strah sto se potresas toliko :roll:
kao neko kome dete treba da se rodi za nekoliko meseci.I kao muz i roditelj koji je video to nevino lice jedne male devojcice.Koja na oci svih ljudi umire bez nade za izlecenje.Nemogu i nezelim da se neuzbudjujem.
Ja nisam ovo napisao da bih neku licnu pamet sirio.To se vidi iz moje nestrucnosti u izrazavanju na ovu temu.
Ali kao covek imam potrebu da apelujem na sve koji zele da dozive da imaju porodicu.
 
Devilishgirl:
Na sta ces da stavis kondom ako ne vadis svoju stvarcicu, sem u slucaju kad piskis :roll: ..neces valjda da piskis u kondom :?
Yes..da ti nisi mozda moj stric, posto je pre jedno 3 sata bas pricao "zapamti! :roll: to su izmislili ameri da bi eliminisali(ne secam se kako on rece) crnce, narkomane i homoseksualce :? ...a isti covek koji je napravio virus ima i lek, samo sto....ma da.. :?
Ti to meni?
Pa ja pitah sta je to apstinencija.
Nisam ni ja bas pobornik Teorije zavere, ali namece se jedno pitanje. Kako to da je Medzik jos uvek ziv.
A sto se tice biznisa bice mnogo unosniji za desetak do dvadeset godina kad virus bude pretio da nas satre sa lica Zemlje. Tako da to i nije neki argument. Ako je virus postojao hiljadama godina kako to da ranije nije napao ljude nego bas sad kad su Ameri kenuli da se igraju, prave razno razne zayebancije, kad je nauka uznapredovala da tako nesto nije nemoguce napraviti (barem se meni tako cini, sve je moguce posle daljinskog upravljaca :lol: ).
 
Zavrnuti siju, to je bas okrutno :? ...korpa je ok, a kondom? Evo sad je sezona parenja i moram stalno da pazim svoju kuckicu da ne bi slucajno naleteo neki napaljeni dzukac...ima tek 3 godine..(3x7=21)..dobro 21 ljudska opet rano za decu :roll:
..jedino ako gazda stavi kondom..pa nekako..da se ne muci sama.. :?
 
Nemoj da mene uplices u to...Samo reci ako si spreman za kuckicu :lol: mala je, zivahna, zgodna, crnka, ima malo duze usi, veoma pametna... :roll:
Ponavljam - mala je..samo polako, molim :)
 
Devilishgirl:
Nemoj da mene uplices u to...Samo reci ako si spreman za kuckicu :lol: mala je, zivahna, zgodna, crnka, ima malo duze usi, veoma pametna... :roll:
Ponavljam - mala je..samo polako, molim :)
Sad ne znam o kome govoris, koga opisujes :?
Polako, nije valjda da sam postao navalentan.
I ja sam nekad bio mali, znam kako ti je.
 

Back
Top