REUMATSKE BOLESTI

Jeli moze bez vikanja?
Velika slova se koriste u tu svrhu,da onaj ko cita vidi da neko vice.
Na ovakav tip pitanja google daje pregrst pitanja, i na kraju, posto vidim da si aktivna na ovom forumu da li bi mogla da se upoznas sa pravilima rada ovog foruma da ne bih morala da brisem postove.
Lepljiva tema " Pre postavljanja pitanja obavezno procitati"!
 
MAJKA MI JE PREMINULA OD SEL-a,DA LI JE NASLEDNA BOLEST,I KOJE KONTROLE NA VREME SPROVESTI JER SAM BILA SVEDOK KAKO JE TO UZASNA BOLEST:dontunderstand:

Draga moja,
kao osoba koja ima SEL mogu ti reci, da po mojim saznanjima SEL nije nasledna bolest, ali da je strasna, uzasna je. Zao mi je sto je tvoja mama umrla od nje, ja sam sa prosle godine dobio dijagnozu na kojoj pise SEL, ali za sada je ona pod kontrolom i ne osecam se ugrozenom od nje. Ako ti treba bilo kakava infrmacija vise, slobodno pitaj, ja cu se potruditi pomoci ti, do duse sa strane obolele osobe koja ima neke informacije o bolesti zato sto sam istrazivao malo vise o njenim uzrocima, nacinu lecenja....
 
prvo da zahvalim na razumevanju,bilo je vrlo mucno,drago mi je sto drzite bolest pod kontrolom,ne treba je zapustiti.Ja sam mislila da je bolest nasledna,posto je autoimuna,koju terapiju primate?

na svu srecu, ja sam na kortikosteroidima bio samo kratak period i to u vidu injekcija, primio sam ih nekoliko kada je bolest bila veoma aktivna. Sada sam samo na jednom antimalariku zove se Plaquenil i buduci da ga redovno uzimam, za sada nemam problema.
Jedino se plasim sunca koje ce sigurno ponovo izazvati reakciju na mojoj kozi pre svega.
Sunce, ali i sam rezim zivota koji podrazumeva potpunu smirenost (a ja sam mlad imam 28 godina i hocu da uzivam u zivotu) su mi za sada najveci problemi....:roll:
 
znam da ti je tesko,nosi neke kackete po suncu obavezno,a bez stresa ko moze,ja sam pod stresom non stop,vazno je da se pridrzavas terapije,cula sam da je dr.ljudmila expert bas za sel.radi na b.kosi

Ja sam kod profesorke Roksande Stojanovic na institutu za reumatologiju i prezadovoljan sam njenom strucnoscu i posvecenoscu pacijentu.
Voleo bih kada bi se jos neko ko ima slicna iskustva ukljucio u ovu temu, da bi ljude sto vise upoznali sa ovom bolescu
 
dr:


Hvala za info, ali moram da dodam i da se ova bolest tretira i kao reumatska bolest i lece je reumatolozi najpre, tako da mislim da ovo nije pogresno mesto da se govori o njoj i ostalim bolestima, bez obzira da li su to i autoimune bolesti...;)
 

Back
Top