Zasto je tinejdzerima dosadno?!

to da mladi nemaju mozak, nije tacno, naprotiv. imaju ga i vrlo je aktivan!!! najaktivniji u tom dobu kad je sve "smor"... i evo da dodam zasto je sve "smor" razlog je zato sto dok smo mladi, tezimo ka avatnuri, ka novim stvarima i imamo razne ideje... kako sazrevamo, te su ideje "normalnije" tacnije realnije. kada potpuno sazremo shvatimo da je suludo misliti o tome da bi nam bilo zabavno da "spasimo svet" i da je to i nemoguce.
tako da je razlog jer je sve smor bas taj koji proizilazi iz nas samih da zelimo ono sto je nemoguce, a to nije losa stvar, kako bismo inace shvatili da treba da mastamo, zelimo i napredujemo?
to sve nam namece ovo drustvo koje nas tera da radimo i samo radimo, a manje da se zabavljamo i uzivamo!
pozdrav svima!
 
Не видим разлога да вређаш, што су покушао да постигнеш ово другом реченицом.Када постављаш тему треба да даш свој став, а ми да пробамо да га опарвгнемо и да износимо своја мишљења :roll:

Тинејџерима је досадно јер су у пубертету, а када си у пубертету желиш све, али апсолутно све да пробаш.Њима није увек досадно, већ само не воле једноличан и монотонан живот, који их оружује, отуд и жећ за новинама.Захваљујући нама младима овај свет се и усавршује :)Јер ми тежимо бољем и занимљивијем, док је нашим родитељима живот на неки начин посао рутина (свака част јако ретким изузецима) :roll:
 
Ja nemam mozak pa mi skoro nikad nije dosadno (netju retji smor uzhasavam se od zargona).
Uvek nadjem neshto chim bih mogla da se zanimam, a za moje namanje mozga nisu krivi internet i TV, pre bih rekla da sam razum i ochi izgubila chitajutji i uchetji a i taj neki osetjaj za realnost i tome sl.:neutral:
 
ajao. ja zaboravila da ovde dolazi samo krem današnje omladine.
oglupeli od čitanja knjiga.
čista idila. :P
Oglupeti i izgubiti razum nije isto....
Uglavnom nisam mislila na knjige van gradiva, to razvija mashtu i neku krativnost, il' shtogod... Dok ove pesme/priche iz gradiva tezhe ka tome da sputavaju isto...

Konkretno, (mozhete da kazhete da je ovo banalno/plitko, kao shto i 'otjete), al' meni je razum uzela matematika, izludela sam i izgubila ochi od polinoma, konstrukcija, decimala, teorema, zakona, razlomaka, jednachina, nejadnachina i tome sl.
 
Poslednja izmena:
Samo jednom mi je u zivotu bilo "smor".I to juče čekajući rezultate iz engleskog sa takmičenja da bih posle jedno 2 sata saznala da nisam prošla za glupa dva poena.
Međutim, uglavnom se nikad ne "smaram".Kad mi dođu takvi trenuci izvadim zbirku za prijemni i radim..
 
Pa jeste. Nisam mislio u bkuvalnom smislu. Nego je to vrsta foliranja i pozerisanja, prenemaganja. Tako karakteristicnih ponasanja za teen doba.

Da kod nekih retarda. Vidis i mojoj mami je dosadno iako nije u teen dobu i ako se ne pozerise.. Uleti u sobu i kaze "Deco,al' sam se smorila,k'o niko"
Moja mama koja je procitala milion knjiga to je rekla. Iako nije u nikakvoj teen fazi.
 

Back
Top