Inteligencija partnera ili korisna lekcija

gost 79626

Iskusan
Poruka
5.869
Inteligencija partnera ili korisna lekcija

Šta smo naučili od naših partnera?
Koja je to lekcija koju nećemo zaboraviti? Šta su nam ostavili korisno i lepo? To može biti neko korisno znanje, može biti neka osobina koju su razvili u nama, sposobnost, umeće kuvanja, vođenja ljubavi…
Kakav vam je stav prema pameti osobe koja je sa vama u vezi? Da li to mora biti osoba ravnopravna sa vama, ili je bolje da u pameti vi dominirate, ili možda obrnuto? Naravno da postoje različiti tipovi inteligencije, govorim o laičkom, subjektivnom, shvatanju koliko je onaj drugi pametan.
 
Svako druzenje oplemenjuje... od bivsih momaka i muza sam naucila svasta, mnogi od njih su uticali na moje vrednosti i stav prema zivotu, a konkretnom nabrajanju nema kraja - upoznala sam njihove prijatelje i prijatelje prijatelja, ucila sam o muzici, hrani i picu, knjigama i filmicima... mnoge veze su mi bile internacionalne, pa sam onako usput sprovodila i kulturoloske studije :lol:
Sto se tvog pitanja o dominaciji tice - ja se palim na ravnopravnost, tj. uvek sam bila sa ljudima koji imaju slicne sposobnosti, nikada nisam imala "mentora" niti sam nekome ja solila pamet...
 
Inteligencija partnera ili korisna lekcija

Šta smo naučili od naših partnera?
Koja je to lekcija koju nećemo zaboraviti? Šta su nam ostavili korisno i lepo? To može biti neko korisno znanje, može biti neka osobina koju su razvili u nama, sposobnost, umeće kuvanja, vođenja ljubavi…
Kakav vam je stav prema pameti osobe koja je sa vama u vezi? Da li to mora biti osoba ravnopravna sa vama, ili je bolje da u pameti vi dominirate, ili možda obrnuto? Naravno da postoje različiti tipovi inteligencije, govorim o laičkom, subjektivnom, shvatanju koliko je onaj drugi pametan.

da na vreme namirišemo zle namere...
 
Ja volim da se družim sa ljudima od kojih mogu da naučim nešto. Ne moram da se ističem po pameti, kao neki koji su u stlu "ja, pa ja", umem da saslušam kada je reč o nečemu gde nisam stručna.
Ne smeta mi kada je partner pametniji od mene, naravno, ne bih volela ni da ja budem "glupa" za nekoga.
Ali ne bih mogla da se zabavljam sa nekim od koga ja uvek sve znam bolje, bilo da je to opšte obrazovanje, ili puko snalaženje u životu.
Od dečka sam naučila npr. sve što znam o kompjuterima. Ok, možda nije mnogo, ali snalazim se solidno. I to je nešto što se ne zaboravlja... kao kad vas neko nauči da čitate :)
 
Pa aj dobro..reci sta bih ja mogao nauciti od zene sto ne znam..vrlo rado bih:D

Ja ne znam sa kakvom zenom ti zivis... ali nije ni vazno: od svakoga moze nesto da se nauci, bar je moje iskustvo takvo. Druzis se sa nekim, ili zivis sa njim, i primetis neke stvari koje ti se dopadaju (a to moze da bude bilo sta - kako kuva, kako prica, kako se ponasa prema ljudima, ili knjiga koju cita, kakvu kremu koristi, ama milion stvari) i razmislis malo o tome, i usvojis neki obicaj, ili malo promenis svoja shvatanja, prosiris, ili se upitas...
 
Inteligencija partnera ili korisna lekcija

Šta smo naučili od naših partnera?
Koja je to lekcija koju nećemo zaboraviti? Šta su nam ostavili korisno i lepo? To može biti neko korisno znanje, može biti neka osobina koju su razvili u nama, sposobnost, umeće kuvanja, vođenja ljubavi…
Kakav vam je stav prema pameti osobe koja je sa vama u vezi? Da li to mora biti osoba ravnopravna sa vama, ili je bolje da u pameti vi dominirate, ili možda obrnuto? Naravno da postoje različiti tipovi inteligencije, govorim o laičkom, subjektivnom, shvatanju koliko je onaj drugi pametan.

Naučila... od bivših... hmmm... :think: da vidim... pa izgleda ništa specijalno... moji bivši bili sve neki duduci... (čast izuzetcima...) zato su i postali bivši...;)

Moj momak je vrlo inteligentna, mudra i pametna osoba... :heart:
 
Od jednog sam naucila mnogo o picu, istoriji i stranim zemljama i kulturama, od drugog sam naucila nesto o filmu, od treceg sam naucila da spavam sa muskarcem, bukvalno. :mrgreen:
Jedan me naucio da patim, kukam i budem nesrecna, ali me naucio i da se smejem i da uzivam i da vodim ljubav...
I tako...nista korisno...kao C++ ili heklanje..to sam sama...
:(
 
Inteligencija partnera ili korisna lekcija

Šta smo naučili od naših partnera?
Koja je to lekcija koju nećemo zaboraviti? Šta su nam ostavili korisno i lepo? To može biti neko korisno znanje, može biti neka osobina koju su razvili u nama, sposobnost, umeće kuvanja, vođenja ljubavi…
Kakav vam je stav prema pameti osobe koja je sa vama u vezi? Da li to mora biti osoba ravnopravna sa vama, ili je bolje da u pameti vi dominirate, ili možda obrnuto? Naravno da postoje različiti tipovi inteligencije, govorim o laičkom, subjektivnom, shvatanju koliko je onaj drugi pametan.

Mnogo, mnogo toga..... i i dalje ucimo jedno od drugog.....ne bih sad nabrajala, jer se ne moze ni nabrojati..... u vezi covek stalno ima sta da nauci od onog drugog, samo ako zeli.....
 
svaki put kada bih bila sa nekim, bilo u vezi ili kvazi vezi, da bi odrzao korak samnom bio je stariji
sto je ok,
... ali nije ok jer brzo se razocaram kada ih prestignem

svo to... "iskustvo" i "znanje"... da bi bili samnom, uzimajuci u obzir razliku u godinama, trebali bi ili biti glupavi ili ja narocito napredna
sto nisam
i uvijek bi se pokazalo kasnije, da su samo bili glupavi za svoju generaciju pa zbog toga trazili mladje.... i nista vise.

tako da, da. ucila sam, ali pitam se koliko je to bilo vrijedno bilo cega
 
Pre desetak godina imala sam 2 dečka ( ne u isto vreme) slabije inteligencije i još goreg obrazovanja. Bili su mi jako, jako dosadni... nisam imala šta da pričam s njima.
ne treba mešati inteligenciju i obrazovanje, imala sam i momka koji je završio samo srednju školu, a bili smo ravnopravni u svemu!
A šta sam naučila... :think:
 
Pre desetak godina imala sam 2 dečka ( ne u isto vreme) slabije inteligencije i još goreg obrazovanja. Bili su mi jako, jako dosadni... nisam imala šta da pričam s njima.
ne treba mešati inteligenciju i obrazovanje, imala sam i momka koji je završio samo srednju školu, a bili smo ravnopravni u svemu!
A šta sam naučila... :think:
Sve bih ponovila sto si rekla (sem ovo - pre 10 godina ;) ) - jedan je bio stariji 6 godina ,i nakon povrsnog poznavanja smo kao poceli vezu, svideo mi se, onako koliko moze za jako kratko vreme... I posle svega nekoliko dana provedenih sa njim - pocinjem da se pitam kako je moguce da sam toliko omasila, decko prazan potpuno, PRAZAN!!! :eek: Nezanimljiv, nemam apslolutno ni o cemu sa njim da pricam, ne zasmejava me, fore glupe nikad gluplje a on se sto je najgore ubije od smeha na njih... ja sve kao pa nemoguce, cekaj jos malo bice bolje... ono sve gore i gore! Kad je jos pocela da izbija na videlo i neka bahatost, i nekultura i bezobrazluk... Nestala sam u vidu lastinog repka! :mrgreen:
Takodje jedan sa srednjom skolom ali izuzetnom inteligencijom i sirokom opstom kulturom i raznim sposobnostima bio mi je jedna od lepsih veza... :ok:
Od jednog o kom sam malopre pisala na "Kakve ste sve fore cule" sam naucila kako da manipulisem ljudima, odnosno nisam takav karakter pa mi ne pada na pamet da to radim, ali samim tim naucila sam kako da se od takvih manipulacija odbranim, kako da ih nanjusim i sasecem u korenu...
Od dobrih stvari - da, naucila sam da volim sebe... :whistling: I naucila sam da pokazujem vise ljubav prema drugima, na razne nacine... :heart:
 

Back
Top