Cija je zastava najlepsa

Cija zastava je najlepsa?


  • Ukupno glasova
    9
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Droid

Buduća legenda
Poruka
49.789
Koja vam se zastava najvise svidja od bivsih SFRJ republika i zasto? Sta mislite o drugim zastavama?

Zastave su simbol drzave. Da li zastava moze da odrazava i ekonomsko mentalno zdravlje nacije? :D

Meni je srpska najlepsa jer imamo prelepog dvoglavog orla koji nas veze za pretke, takodje imamo i kraljevsku krunu koja govori da imamo bogatu istoriju, prelepe boje... :) A tu je i tradicionalni srpski znak cetiri ocila.

news008a.jpg
 
Poslednja izmena:
Тема је баш онако до 00 ...

Свака част постављачу, где се сети ... :hahaha:

Ајд сад,

1. Шта мислите о нику изнад себе ???
2. Каладонт ...
3. Асоцијације ...
4. На слово на слово ...

:hahaha::hahaha::hahaha:
 
ove sa tri boje su mi slicne sve,srpska,slovenacka,hrvatska :neutral:

najruznija je bosanska,albanska i crnogorska su mi isto katastrofa a makedonska mi je...vise prikladna za japan ili tako neku zemlju :lol:

svidjaju mi se grcka,spanska i svedska zastava.
 
Koja vam se zastava najvise svidja od bivsih SFRJ republika i zasto? Sta mislite o drugim zastavama?

Zastave su simbol drzave. Da li zastava moze da odrazava i ekonomsko mentalno zdravlje nacije? :D

Meni je srpska najlepsa jer imamo prelepog dvoglavog orla koji nas veze za pretke, takodje imamo i kraljevsku krunu koja govori da imamo bogatu istoriju, prelepe boje... :) A tu je i tradicionalni srpski znak cetiri ocila.
news008a.jpg

i ovdje su četri ocila a nije srpska :think:
280px-Flag_of_PalaeologusEmperor.svg.png
 
i ovdje su četri ocila a nije srpska :think:
280px-Flag_of_PalaeologusEmperor.svg.png

Simbol potice od vizantije, ima hriscansko mitsko znacenje, a Srbija ga je preuzela kao naslednica Vizantijskog carstva. Prenece ga u novo Evropsko carstvo kojem ce obezbediti kontinuitet sa Starim Rimom ;) :D

Cetiri ocila su u stvari cetiri beta, skracenica od mota dinastije paleolog Bazileus Bazileom Bazilenom Bazilenovius, sa značenjem Car Careva Caruje nad Carevima.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top