Fujitsu simens esprimo 6535 zaledi

novomatik

Početnik
Poruka
2
Pre 4. dana sam kupio ovaj laptop, instalirao sam XP sp2, odmah je pocelo da mi se desava da mi se ekran zaledi i nista ne pomaze osim restarta. mislio sam da je do XP-a pa sam instalirao drugi, medjutim juce mi se desi da zaledi cim ga upalim pre nego sto pocne da podize OS, tada jedino mogu da izvadim bateriju da bih ga ugasio, jutros se to ponovilo. Voleo bih da cujem sta misli neko sa vise iskustva pre nego sto ga reklamiram.
 
Pre 4. dana sam kupio ovaj laptop, instalirao sam XP sp2, odmah je pocelo da mi se desava da mi se ekran zaledi i nista ne pomaze osim restarta. mislio sam da je do XP-a pa sam instalirao drugi, medjutim juce mi se desi da zaledi cim ga upalim pre nego sto pocne da podize OS, tada jedino mogu da izvadim bateriju da bih ga ugasio, jutros se to ponovilo. Voleo bih da cujem sta misli neko sa vise iskustva pre nego sto ga reklamiram.

Bas pogledah sad na netu kakav si to laptop kupio. Nije valjda da to cudo ima samo 64mb RAM?
Ako da nije ni cudo sto ti se ledi. Premda i to je nemoguce, kako si uopste instalirao Xp na njega...znaci 64mb Ram mogu zaboraviti da imas...
Premda problem te vrste se javlja kad:
1. Graficka ti nije u redu ( ok kod tebe je integrisana, pa nemislim da je do nje, doduse moze biti, da imas pogresan driver za taj chip)
2. Ram ti nije u redu ( ili jednostavno premalo RAM imas, pa ti zablokira prilikom dizanja svih servica i programa )
3. Napajanje ti nije u redu
4. Ili imas neki driver pogresno instaliran( Driver Genius skini sa neta, preskeniraj i vidi sta ti on kaze)
Probaj da ubacis neki drugi Service Pack...recimo 1 ili 3, zna i to pomoci.
Napisi nam konfiguraciju, da znamo o cemu da pricamo, ovako samo nagadjamo.
 
Izvinjavam se sto nisam mogao da odgovorim, posao... Reklamirao sam ga i rekli su mi da ga ostavim u njihovom servisu, posle dva sata me pozovu i kazu da dodjem po novi racunar, tako da je taj problem resen. Retkost u Srbiji. Inace racunar po deklaraciji ima 1 GB RAM-a a + 2GB daje neko (uvoznik, distributer..).
 

Back
Top