Белорусија има сателит. Венецуела има сателит. А Србија?

Аранђел

Primećen član
Banovan
Poruka
536
Хеј,

Мука ми више од западњачке пропаганде како ћемо постати руски сателит или руска губернија ако се окренемо Истоку, тј. Русији, Кини, Индији....

Хајде да видимо конкретне резултате Чавеза и Лукашенка.
И да ли ће наш Борис икада моћи да се похвали оваквим успесима:

Прерванный полет белорусского спутника "БелКА"

http://naviny.by/rubrics/society/2006/07/28/ic_media_116_5/#

В ночь с 26 на 27 июля потерпела аварию стартовавшая с космодрома Байконур ракета-носитель "Днепр", которая должна была наряду с другими вывести на орбиту и первый белорусский спутник "БелКА".

BelKA_Dnepr.jpg


October 30, 2008

Simon Bolivar Satellite Launched By China For Venezuela

Venezuela-1 satellite launch China successfully launched a Venezuelan telecommunication satellite into space during the early morning today. This is China's first manufacturing contract as well as a launch for a Latin American country.


display_image.cgi
 
A sRbija ima Miladina Kovacevica da pljune za njega 1.000.000$ Od tih para bi se mogao lansirati solidan komercijalni satelit a ulozene pare vratiti. Nije problem okretanje ka vamo ili tamo, vecito se mi negde okrecemo, a dupe zeva sa suprotne strane.

Problem je cista politicka volja za kosmickim programom. Koje ovde nema.
 
Venecuela ima satelit, a otima pirinač da nahrani sirotinju :hahaha:

Ево ти твој демократски недељник Време, па ако мени не верујеш њему би морао:

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=436311

Sve je to promenilo tok dana u Karakasu – Ysa ima 30 godina, odrasla je u Barrio 23, bloku 17, na četvrtom spratu, s nekoliko braće i sestara, sardinama za doručak, ručak i večeru, godinama bez zdravstvenog osiguranja. Igrala se između šarenih zgrada izgrađenih sredinom prošlog veka, za vreme diktature generala Markosa Pereza Himeneza. Takvih zgrada ima i u Francuskoj – projekat je nastao po ugledu na francuski urbanizacioni plan "Korbizje" – kaže Ysa. Iako nisu lepe, mnogo su bolje nego nikada omalterisane ni obojene kućice od cigle, tipične za latinoameričke favele. U Barrio 23 danas živi oko pola miliona Venecuelanaca, mahom u osamdeset superblokova sa po nekoliko stotina stanova raspoređenih na petnaest spratova. U tim spavaonicama za sirotinju retko kada je bilo dovoljno hrane za sve, čokolade nikad.

"Ne sećam se da sam ikada bila bolesna – a i da jesam, sada bih verovatno bila pod zemljom." Za školu nije bilo vremena, nije naučila da čita i piše, neko u porodici je umro, nije imala zaposlenje. Polako sam se, kako to biva, dobrotvorno približavala stolu i novčaniku, kad Ysa uzviknu kako ima nameru da upiše fakultet. Završila je takozvanu Misiju Robinson – program opismenjavanja, jedan od mnogih koji sprovodi Čavezova vlada – a trenutno u okviru Misije Rivas naknadno završava srednju školu. Posle hoće da upiše medicinu na novom Bolivarskom univerzitetu, otvorenom za sve koji žele da studiraju. "Kada sam bila dete, nijedan od doktora nije želeo ni da se približi našem Barriu. Radili su za bogate, a mi smo umirali od boginja." Čavez je doveo kubanske lekare u zamenu za naftu koje u Venecueli ima dovoljno za ceo svet, otvorio je škole i, kako kaže Ysa, poklonio nam još jedan život. "Jedino za Čaveza nešto značimo mi siromašni... Nekad siromašni."

U sobu 312, odmah pored moje, stigli su neki iz ministarstva za nešto, mora da krene. Uzmi, Ysa, uzmi nekoliko stotina bolivarosa, ni četvrtina evra. To je onaj kurtoazni bakšiš, tek ako sam nešto pogrešno razumela. Ne, hvala – Uzmi – Ne – Da, počelo je novo natezanje u Karakasu. Ysa je na kraju uzela bakšiš ni koliko za jednu sardinu, i otišla.

Kasno uveče sam u sobi pored televizora zatekla pisamce: "Sonja, nadam se da će ti se dopasti. Sa ljubavlju iz Venecuele. 1 Prijatelj. Viva Revolucion. Ysa."

I veliku čokoladu koju ona, kao dete, nikada nije probala.
 
A sRbija ima Miladina Kovacevica da pljune za njega 1.000.000$ Od tih para bi se mogao lansirati solidan komercijalni satelit a ulozene pare vratiti. Nije problem okretanje ka vamo ili tamo, vecito se mi negde okrecemo, a dupe zeva sa suprotne strane.

Problem je cista politicka volja za kosmickim programom. Koje ovde nema.

Није да браним антируску владу СПС-ДС-ЛДП-ПАЛМА-КРКОБАБА. :)

Али!

Сателит кошта око 150 милиона долара. (толико је Венецуела платила)

Белоруси имају сопствене инжињере који су саставили сателит па су плаћали само лансирање што их је доста јефтиније изашло. Трошкови изградње су неколико милиона. Али треба имати људе да саставе то чудо! Треба их школовати, платити, обезбедити средства...
 
Није да браним антируску владу СПС-ДС-ЛДП-ПАЛМА-КРКОБАБА. :)

Али!

Сателит кошта око 150 милиона долара. (толико је Венецуела платила)

Белоруси имају сопствене инжињере који су саставили сателит па су плаћали само лансирање што их је доста јефтиније изашло. Трошкови изградње су неколико милиона. Али треба имати људе да саставе то чудо! Треба их школовати, платити, обезбедити средства...

Све то Русија може да нам да, осим новца.
 
i Severna Koreja ovih dana lansira satelit
i ljubazno se zahvalila SAD-u na par tona hrane kao pomoći, kaže ne treba im :hahaha:

Какве везе има Северна Кореја са Белорусијом и Венецуелом?

Колико знам Белорусија и Венецуела су демократске државе са демократски изабраним председницима. Е сад, што се теби не свиђају резултати избора... Шта могу.

Што ниси навео Саудијску Арабију - верног америчког савезника? Они из феудализма нису изашли.
 
Какве везе има Северна Кореја са Белорусијом и Венецуелом?

Колико знам Белорусија и Венецуела су демократске државе са демократски изабраним председницима. Е сад, што се теби не свиђају резултати избора... Шта могу.

Што ниси навео Саудијску Арабију - верног америчког савезника? Они из феудализма нису изашли.

Нису ни ушли......:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Какве везе има Северна Кореја са Белорусијом и Венецуелом?

Колико знам Белорусија и Венецуела су демократске државе са демократски изабраним председницима. Е сад, што се теби не свиђају резултати избора... Шта могу.

znaš kako me zabrinjavaju rezultati izbora u tim zemljama :D
ne mogu noću da spavam :hahaha:
a sad ću ukratko da ti objasnim zašto ima veze...recimo taj Čavez otima zemlju, neki pirinač, hebe-grebe da nahrani narod, a pravi satelite od par desetina ili stotina miliona dolara, tako i u Severnoj Koreji, nemaju da jedu, ali svaki mesec-dva nešto leti u nebo,
nije bolje ni u Belorusiji, ali nema veze...
važno je da si ti strećan zbog njihovog satelita, a verujem i taj sa sluškama u tvom avataru :super:
 

Back
Top