Kako ucite?

O

oui

Gost
Cao, svima!
Evo, moje pitanje je sledece: kako ucite? Koje su vam metode? Da li podvlacite tekstove markerima, obicnom olovkom, da li ponavljate naglas, da li ucite u kuhinji, sobi, na stolu, ispod njega?
Dajte nam neki recept kao vi ucite! Puno pozdrava
*temu posvecujem onima koji imaju lose ocene, a kraj je blizu, pa, pomozite, prilozite svoju metodu!
 
Ijao... ne pitajte... kampanjac sam :oops: i to mrzim kod sebe ali ne umem da promenim. :evil:

Inace veoma sam tvrdoglava i neverovatno otaljavam ono sto ne volim. Sve sto volim pokacim na casu (ako ima nesto sto ne znam 8) ) i nikad ne ucim. Ono sto ne volim, niti pratim, niti ucim, i onda kad dodju kontrolni i odgovaranja prosto ne znam sta cu sa sobom i gde pre da gledam. :oops:
 
Electra:
Ijao... ne pitajte... kampanjac sam :oops: i to mrzim kod sebe ali ne umem da promenim. :evil:

Inace veoma sam tvrdoglava i neverovatno otaljavam ono sto ne volim. Sve sto volim pokacim na casu (ako ima nesto sto ne znam 8) ) i nikad ne ucim. Ono sto ne volim, niti pratim, niti ucim, i onda kad dodju kontrolni i odgovaranja prosto ne znam sta cu sa sobom i gde pre da gledam. :oops:
Zar nisi ti kao 5,oo???
 
Shinoda:
Electra:
Ijao... ne pitajte... kampanjac sam :oops: i to mrzim kod sebe ali ne umem da promenim. :evil:

Inace veoma sam tvrdoglava i neverovatno otaljavam ono sto ne volim. Sve sto volim pokacim na casu (ako ima nesto sto ne znam 8) ) i nikad ne ucim. Ono sto ne volim, niti pratim, niti ucim, i onda kad dodju kontrolni i odgovaranja prosto ne znam sta cu sa sobom i gde pre da gledam. :oops:
Zar nisi ti kao 5,oo???

Bas tako: KAO :lol: :lol: :lol:
Jesam bre ali kazem da ne znam sta cu sa sobom i sta pre da radim kad dodje frka (a to je dokazano u praxi da nikad nije frka iz jednog predmeta... iju, al' bi to dobro bilo... nego iz svih... ccc...). Ali ja sam ipak mala vrednica pa ako nesto i ne uspem, onda to lepo ispravim i... ma, opusteno! :wink:
 
Eto pa kad pocnem da ucim malo mi je tesko koncentrisati ali posle 20 minuta da ne ucim nista onda mogu da se koncentrisem. I kad je moguce slusam muziku. Nest kao album Smashing Pumpkinsa Siamese dream
 
Uci se sa razumevanjem polako citas,pamtis svaku rec,procitas lekciju,napravis pauzu,ponovis je bez knjige.Vodi racuna da steceno znanje ne ometa ono sto treba da se uci,napr:ucis hemiju,posle hemije uci istoriju,razumes neku drustvenu nauku,a ne posle hemije fiziku
 
Uci se sa razumevanjem polako citas,pamtis svaku rec,procitas lekciju,napravis pauzu,ponovis je bez knjige.Vodi racuna da steceno znanje ne ometa ono sto treba da se uci,napr:ucis hemiju,posle hemije uci istoriju,razumes neku drustvenu nauku,a ne posle hemije fiziku
 
oui:
Cao, svima!
Evo, moje pitanje je sledece: kako ucite? Koje su vam metode? Da li podvlacite tekstove markerima, obicnom olovkom, da li ponavljate naglas, da li ucite u kuhinji, sobi, na stolu, ispod njega?
Dajte nam neki recept kao vi ucite! Puno pozdrava
*temu posvecujem onima koji imaju lose ocene, a kraj je blizu, pa, pomozite, prilozite svoju metodu!

Ja iscitam tekst koji bi trebalo da naucim nekoliko puta, a onda posle toga krenem da podvlacim bitne stvari. Pa posle, ako ima nekih stvari koje mogu da povezem sa drugih sto sam procitao, izvlacim na papir, pisem beleske po knjizi pored teksta, uzvike...itd.
 
Meni je potrebna potpuna tisina da bi se koncentrisala,a u zadnje vreme ne mogu da se koncentrisem i uzasno me je strah da ne popustim sad u 8,kad sam do sada bila Vukovac!!!!Sta ja da radim?!MOLIM VAS,ODGOVORITE!!!A i dobro je kad podvlacite olovkom ili raznim bojicama!Desavalo bih se da pamtim po boji pasuse!Moze ucenje biti veoma interesantno ako imate uslove..........A moj stan je kao metropola,svi ulaze,izlaze.........Pa ti uci u takvim uslovima!!!!! :cry: [/i][/b]
 
recimo,iz geografije SVE PODATKE PISE U BOJAMA I CRTAM RIBE ILI DRVA AKO TO PROFESORKA KAZE! :wink: imam fotografsko pamcenje,naucim ali imam sliku tog lista u glavi...uvek sve vazno MARKEROM PA UDRI KUME!!!
 
Zadatke iz matematike bi radila ceo dan, ali ima i ostalih predmeta :roll: Fizika je super ako te ne teraju da znas formule napamet. Ta dva predmeta jednostavno koliko radis zadatke,koliko razmisljas toliko i znas i toliku ocenu dobijes. Hemija mi je katastrofa, samo bubacina a uvijena u neku laznu logiku, neki debilski zadaci...Sve ostalo samo uzmes pa citas i mislis na to sta citas.
 
Uchim tak0 shto...prvo ono sto treba da nauchim podvuchem bash tako,nekim markerima u boji....onda citam u svojoj sobi naglas sama....i tako nekoliko puta,uglavno jednu lekciju oko 15 puta prochitam i znam je :) a i ja sam kampanjac,ucim samo kad treba,znaci danas ucim ono sto imam sutra....mozda to nekima ne valja,ali meni pomaze,svega se dobro secam,jer je prosao tek jedan dan....i onda uradim dobro i posle me bas briga za to . . . . . . .
 
polu kampanjski,ali vecine stvari se secam,da li imam dobru memoriju ili mi je dobar metod ne znam...
meni neki ljudi nikad nisu bili jasni...to ishchitavanje teksta milion puta pa ponavljanje...tako bih ja uchila samo neshto shto ne razumem,a ovako samo zapamtim chinjenice i nove stvari i sama razvijam prichu oko toga,logika,povezivanje...ranije to bash i nisam mogla uvek i potpuno,ali kako sa godinama postajem elokventnija sve mi je lakshe...
a i ja sam prirodni pa akcenat nije toliko na "uchecim" predmetima...(da ne kazem "bubajucim"...)
 
Uchim tak0 shto...prvo ono sto treba da nauchim podvuchem bash tako,nekim markerima u boji....onda citam u svojoj sobi naglas sama....i tako nekoliko puta,uglavno jednu lekciju oko 15 puta prochitam i znam je :) a i ja sam kampanjac,ucim samo kad treba,znaci danas ucim ono sto imam sutra....mozda to nekima ne valja,ali meni pomaze,svega se dobro secam,jer je prosao tek jedan dan....i onda uradim dobro i posle me bas briga za to . . . . . . .

15 puta !? :]
 
Cao, svima!
Evo, moje pitanje je sledece: kako ucite? Koje su vam metode? Da li podvlacite tekstove markerima, obicnom olovkom, da li ponavljate naglas, da li ucite u kuhinji, sobi, na stolu, ispod njega?
Dajte nam neki recept kao vi ucite! Puno pozdrava
*temu posvecujem onima koji imaju lose ocene, a kraj je blizu, pa, pomozite, prilozite svoju metodu!

Ko je rekao da ja učim?:lol:
 
Uchim tak0 shto...prvo ono sto treba da nauchim podvuchem bash tako,nekim markerima u boji....onda citam u svojoj sobi naglas sama....i tako nekoliko puta,uglavno jednu lekciju oko 15 puta prochitam i znam je :) a i ja sam kampanjac,ucim samo kad treba,znaci danas ucim ono sto imam sutra....mozda to nekima ne valja,ali meni pomaze,svega se dobro secam,jer je prosao tek jedan dan....i onda uradim dobro i posle me bas briga za to . . . . . . .

I na kraju,naravno,ničeg se ne sećaš...:lol:
 

Back
Top