Kako ucite?
Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 177

Tema: Kako ucite?

oui
    Guest

Podrazumevano Kako ucite?

Cao, svima!
    Evo, moje pitanje je sledece: kako ucite? Koje su vam metode? Da li podvlacite tekstove markerima, obicnom olovkom, da li ponavljate naglas, da li ucite u kuhinji, sobi, na stolu, ispod njega?
    Dajte nam neki recept kao vi ucite! Puno pozdrava
    *temu posvecujem onima koji imaju lose ocene, a kraj je blizu, pa, pomozite, prilozite svoju metodu!

Aktivan član peleplay (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

odlicno ucim, 5,00 pa nista posebno samo slusam na casu, jedino matematiku i fiziku vezbam kako bih stekao neku rutinu :wink:

Jox
    Guest

Podrazumevano

ma kad ucis zaboravi na sve samo posveti paznju knjizi.i sve ces znati.srecno

Poznat Bliznakinja (avatar)
    Učlanjen
    02.11.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    149

Podrazumevano

Citat Original postavio Jox
    ma kad ucis zaboravi na sve samo posveti paznju knjizi.i sve ces znati.srecno
    А посебно заборави на нет

Poznat Tusenfryd (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    129

Podrazumevano

Ijao... ne pitajte... kampanjac sam ops: i to mrzim kod sebe ali ne umem da promenim.

Inace veoma sam tvrdoglava i neverovatno otaljavam ono sto ne volim. Sve sto volim pokacim na casu (ako ima nesto sto ne znam 8) ) i nikad ne ucim. Ono sto ne volim, niti pratim, niti ucim, i onda kad dodju kontrolni i odgovaranja prosto ne znam sta cu sa sobom i gde pre da gledam. ops:

Veoma poznat Shinoda (avatar)
    Učlanjen
    13.03.2004.
    Pol
    muški
    Pancevo, centar juznog Banata, prestonica piva i brojnih zanata :lol:
    Reputaciona moć
    175

Podrazumevano

Citat Original postavio Electra
    Ijao... ne pitajte... kampanjac sam ops: i to mrzim kod sebe ali ne umem da promenim.

Inace veoma sam tvrdoglava i neverovatno otaljavam ono sto ne volim. Sve sto volim pokacim na casu (ako ima nesto sto ne znam 8) ) i nikad ne ucim. Ono sto ne volim, niti pratim, niti ucim, i onda kad dodju kontrolni i odgovaranja prosto ne znam sta cu sa sobom i gde pre da gledam. ops:
    Zar nisi ti kao 5,oo???

Poznat Tusenfryd (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    129

Podrazumevano

Citat Original postavio Shinoda
    Citat Original postavio Electra

Zar nisi ti kao 5,oo???
    Bas tako: KAO
    Jesam bre ali kazem da ne znam sta cu sa sobom i sta pre da radim kad dodje frka (a to je dokazano u praxi da nikad nije frka iz jednog predmeta... iju, al' bi to dobro bilo... nego iz svih... ccc...). Ali ja sam ipak mala vrednica pa ako nesto i ne uspem, onda to lepo ispravim i... ma, opusteno! :wink:

vozdra53
    Guest

Podrazumevano Kak ucim

Eto pa kad pocnem da ucim malo mi je tesko koncentrisati ali posle 20 minuta da ne ucim nista onda mogu da se koncentrisem. I kad je moguce slusam muziku. Nest kao album Smashing Pumpkinsa Siamese dream

sdfhjd
    Guest

Podrazumevano rad

Uci se sa razumevanjem polako citas,pamtis svaku rec,procitas lekciju,napravis pauzu,ponovis je bez knjige.Vodi racuna da steceno znanje ne ometa ono sto treba da se uci,napr:ucis hemiju,posle hemije uci istoriju,razumes neku drustvenu nauku,a ne posle hemije fiziku

nemacka@ptt.yu
    Guest

Podrazumevano rad

Uci se sa razumevanjem polako citas,pamtis svaku rec,procitas lekciju,napravis pauzu,ponovis je bez knjige.Vodi racuna da steceno znanje ne ometa ono sto treba da se uci,napr:ucis hemiju,posle hemije uci istoriju,razumes neku drustvenu nauku,a ne posle hemije fiziku

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Re: kako ucite?

Citat Original postavio oui
    Cao, svima!
    Evo, moje pitanje je sledece: kako ucite? Koje su vam metode? Da li podvlacite tekstove markerima, obicnom olovkom, da li ponavljate naglas, da li ucite u kuhinji, sobi, na stolu, ispod njega?
    *temu posvecujem onima koji imaju lose ocene, a kraj je blizu, pa, pomozite, prilozite svoju metodu!
    Ja iscitam tekst koji bi trebalo da naucim nekoliko puta, a onda posle toga krenem da podvlacim bitne stvari. Pa posle, ako ima nekih stvari koje mogu da povezem sa drugih sto sam procitao, izvlacim na papir, pisem beleske po knjizi pored teksta, uzvike...itd.

Ayshe
    Guest

Podrazumevano Odgovaram na temu Kako ucite

Meni je potrebna potpuna tisina da bi se koncentrisala,a u zadnje vreme ne mogu da se koncentrisem i uzasno me je strah da ne popustim sad u 8,kad sam do sada bila Vukovac!!!!Sta ja da radim?!MOLIM VAS,ODGOVORITE!!!A i dobro je kad podvlacite olovkom ili raznim bojicama!Desavalo bih se da pamtim po boji pasuse!Moze ucenje biti veoma interesantno ako imate uslove..........A moj stan je kao metropola,svi ulaze,izlaze.........Pa ti uci u takvim uslovima!!!!! [/i][/b]

Ističe se joGooOOD (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2004.
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano

recimo,iz geografije SVE PODATKE PISE U BOJAMA I CRTAM RIBE ILI DRVA AKO TO PROFESORKA KAZE! :wink: imam fotografsko pamcenje,naucim ali imam sliku tog lista u glavi...uvek sve vazno MARKEROM PA UDRI KUME!!!

Obećava
    Učlanjen
    01.11.2004.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

ono sto me ne interesuje, ucim kad moram

Početnik
    Učlanjen
    04.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Zadatke iz matematike bi radila ceo dan, ali ima i ostalih predmeta Fizika je super ako te ne teraju da znas formule napamet. Ta dva predmeta jednostavno koliko radis zadatke,koliko razmisljas toliko i znas i toliku ocenu dobijes. Hemija mi je katastrofa, samo bubacina a uvijena u neku laznu logiku, neki debilski zadaci...Sve ostalo samo uzmes pa citas i mislis na to sta citas.

Primećen član
    Učlanjen
    03.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    50

Zavisi koliko je veliko gradivo koje ucim.. =]

Pamcjenje imena,gradova itd. mi najtezhe ide :/

Ističe se
    Učlanjen
    21.08.2007.
    *Grad gde si vecnO mlad,grad zOve se BEOGRAD
    Reputaciona moć
    0

Uchim tak0 shto...prvo ono sto treba da nauchim podvuchem bash tako,nekim markerima u boji....onda citam u svojoj sobi naglas sama....i tako nekoliko puta,uglavno jednu lekciju oko 15 puta prochitam i znam je a i ja sam kampanjac,ucim samo kad treba,znaci danas ucim ono sto imam sutra....mozda to nekima ne valja,ali meni pomaze,svega se dobro secam,jer je prosao tek jedan dan....i onda uradim dobro i posle me bas briga za to . . . . . . .

Zainteresovan član Iw@ (avatar)
    Učlanjen
    12.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

polu kampanjski,ali vecine stvari se secam,da li imam dobru memoriju ili mi je dobar metod ne znam...
    meni neki ljudi nikad nisu bili jasni...to ishchitavanje teksta milion puta pa ponavljanje...tako bih ja uchila samo neshto shto ne razumem,a ovako samo zapamtim chinjenice i nove stvari i sama razvijam prichu oko toga,logika,povezivanje...ranije to bash i nisam mogla uvek i potpuno,ali kako sa godinama postajem elokventnija sve mi je lakshe...
    a i ja sam prirodni pa akcenat nije toliko na "uchecim" predmetima...(da ne kazem "bubajucim"...)

Zainteresovan član Iw@ (avatar)
    Učlanjen
    12.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Podrazumevano Re: rad

Citat Original postavio sdfhjd Pogledaj poruku
    polako citas,pamtis svaku rec,procitas
    ali shto pamtiti tudje rechi kad imash svoje??

Primećen član
    Učlanjen
    03.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio Sanja92 Pogledaj poruku
    Uchim tak0 shto...prvo ono sto treba da nauchim podvuchem bash tako,nekim markerima u boji....onda citam u svojoj sobi naglas sama....i tako nekoliko puta,uglavno jednu lekciju oko 15 puta prochitam i znam je a i ja sam kampanjac,ucim samo kad treba,znaci danas ucim ono sto imam sutra....mozda to nekima ne valja,ali meni pomaze,svega se dobro secam,jer je prosao tek jedan dan....i onda uradim dobro i posle me bas briga za to . . . . . . .
    15 puta !? :]

Primećen član sumadinac17 (avatar)
    Učlanjen
    25.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio oui Pogledaj poruku
    Cao, svima!
    Ko je rekao da ja učim?

Primećen član
    Učlanjen
    03.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    50

A sto se kampanjskog uchenja tiche, sa takvim ne mozes da budesh spreman za nenanjavljene kontrolne/odgovaranja.

Primećen član sumadinac17 (avatar)
    Učlanjen
    25.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio Sanja92 Pogledaj poruku
    I na kraju,naravno,ničeg se ne sećaš...

Ističe se
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Reputaciona moć
    0

E ti. . . . sta ti znash......?secam se kad mi treba,za odgovaranje ili kontrolni,a posle toga....sta ce mi....

Ističe se
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio lprsic Pogledaj poruku
    15 puta !? :]
    Da....sto?Ti nikad nisi procitao nesto 15 puta...jer ne ucis !!!

Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Kako ucite nabrajanja?
    Autor MilgredBulf u forumu Fakulteti
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 14.02.2009., 15:43
  2. AKO NE VOLITE DA UCITE
    Autor svetolik t u forumu Škole
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 12.01.2007., 00:57
  3. Kako ucite na SAT?