Promocija Snezane Djurisic

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Sad sam duzan izvinjenje onima modernijima, jer promocija obicno znaci uvod u uzimanje para, a ovde se ne radi o tome...

Radi se o mojoj potrebi da u sili neukusa dam prostor i nekome za koga mislim da zasluzuje....

Digresija:
Dok sam vezbao apsolutni sluh 1/16 (1/2 je polustepen) nisam mogao da slusam nijednog pevaca narodne muzike jer bi me bolele usi od falsiranja, osim najvise Snezanu Djurisic, skoro sve od Miroslava Ilica, pa onda Merime Njegomir (i ja sam bio iznenadjen cinjenicom da taj kristalni glas zna da ofrlji u fals po neki put u svakoj pesmi....)


Nove generacije, znaci skoro svi ovde,nemaju mnogo pojma o pesmama i nacinu ponasanja Snezane Dj., a to je steta.
Ne zbog pesama, to racunam kao stvar ukusa, vec zbog kvaliteta izrade, zbog cistote glasa.
Ona je kao i mnogi zenski pevaci bila clan Djerdana, vokalne grupe (lepa lukic, gordana stojiljkovic, snezana lazarevic.......preko 80 pevacica je bilo u toj grupi....)

Ja licno ne znam toliko mnogo istorijskih cinjenica, jer mi nisu bitne, ali osim pevanja koje je na nivou zabavnjaka (opet iz doba apsolutnog sluha, gde su zabavnjaci , Zana , cola,bajaga, bili neizfalsirani) Snezana je vrlo pristojna osoba i u stvarnom zivotu,daleko od estradnog senzacionalizma....

Sama priznaje da novi melos ,koji nije dvojka ne razume....nije joj ni na srcu ni u glavi...
Pa tako kad mora da popuni album, ona daje drugima da izaberu sta misle da je dobro...
Sto kazuje jos na jedan nacin o kakvoj prirodnoj osobi se radi.....

P.S. Posto nije u najavi novi album, onda verujem da ce svi ovde shvatiti da ovo nije marketing.....ovo je provokacija clanova foruma da budu sebi jasniji i sirih pogleda i u obicnom danu , da se ne bi ovde posle sablaznjavali kako to da je neka pesma pobedila na Beoviziji....
Zato ako ima nekog da bolje poznaje opus, neka doda nesto svoje....da i ja ostanem nedorecen...
 
потреба је потреба, разумем ја то...а што се тиче снежане ђуришић, знам једну што боље, лепше, како год оћеш пева од ње. певала код царевца у ансамблу, кристална боја гласа, савршенство...
 
Њен син је аутом убио неког јадника , кад је прешао на тротоар и покосио га, пре неколико година у Београду

Да ли је уопште и колико био у затвору ?
 
NE razumem se potpuno u pevanje, imam neko svoje misljenje, ali to je ono sto ostaje u meni...ima nekoliko pesama koje volim da cujem(i pustim :) ) ali nista vise od toga. Ali, da je amater, amater je...vrlo cesto zna da ispali za gostovanje, bez argumenata...
 
Sta je bitnije narodu koji obozava da se mnogo ne streca i da bude ovca?
Bez nekog vredjanja, mislim da je vecina naroda ovca u muzici.....

Kriterijumi kvaliteta?
Jesu li pod uticajem medija i tolerancije medija (dok sam na Radio Beogradu vodio emisiju o muzici, urednik me 5 puta vracao zato sto ne izgovaram R kako treba, a inace ga govorim vrlo jasno, ali cuje covek.....Ne znam sta je falilo tih pet puta...mozda nazalno govorim kad je u nekoj kombinaciji...
U svakom slucaju sad Rovaca, Hovaca, Covaca ima na svakoj tv i to kao voditelja....)

Cistinu tona kao svi procenjuju , mada to se vise zove zvonkost...u narodu...
Falsiranje (strucno cistoca tona) je nesto sto vecina ne moze da oceni, ali populizam i para pritiska i urednistvo i onda Skoricka i Ceca prolaze kao i ona sa juznim vetrom (ne znam kako se zove).
Urednost prelaza niko i ne gleda u narodnoj, pa ni u zabavnoj....
Tenziju i razresenje u melodijskom smislu , sa tehnoom je prestala vaznost uspesnog kombinovanja ovih elemenata...

Sta je popularno?
Goli pupak....
Ako je dobar spot, gde se erotskim detaljima izaziva paznja......
Lepa i pozudna pevacica....da se masta dok se slusa....(inace je novi trend na pomolu , ne u muzici vec na trzistu nekih drugih proizvoda, gde su zene najveci kupci....)
Grupa plesacica na pojavljivanju na TV, gde ce usmeriti kako treba da se plese uz tu pesmu (ja se pitao odakle oni glupi pokreti siromasni duhom , po diskotekama i na ispracajima, pa jos najveci zahtevaoci i pasionirani igraci i igracice kad skoce , a ono mucak, pa kasnije video na tv u tim folk emisijama non stop okretanje oko sebe, trazenje repa i neko upiranje prstom, fingiranje seksa)....

Od ponudjenog na tacni , naravno ovce biraju.....To nije uvreda za ovce, ovca ima potrebu i tako je kako je.
Kao i kod svih stvari , i ovde imamo novac kao vrhunsko merilo u odnosu na selekciju kvaliteta....
I ovde ce se desiti i desava se slicno kao i u medicini, tehnici , trgovini....kupuje se jevtinije....ako ne postoji ulazni kriterijum, to je cesto i nakaradno...

Za tezge i pevanja, i meni se smuci kad medju gostima naletim na one koji traze prikaz moci i ponizavajuce se ponasaju , bahato , prema muzici i izvodjacu....(nema uzajamnog postovanja ni izvodjaca ni atmosfere ni ostalih slusalaca)....
A toga je naravno sve vise, jer kriterijum samovolje uz novac postaje norma ponasanja....
 

Back
Top