Први пут од петооктобарских промена влада ће обележити почетак НАТО бомбардовања

manje_zlo

Veoma poznat
Poruka
12.254
Minut ćutanja za poginule u NATO bombardovanju

Vlada Srbije održaće posebnu sednicu posvećenu Danu sećanja na stradale u NATO bombardovanju SR Jugoslavije 1999. godine i poziva građane da tokom oglašavanja sirena, u utorak, 24. marta u 12 sati, obustave svoje aktivnosti i minutom ćutanja odaju počast svim nevino postradalima.

U saopštenju kancelarije Vlade Srbije za odnose sa medijima istaknuto je da će na sednici otvorenoj za javnost, koja će biti održana u utorak, 24. marta 2009. godine u 9:30 časova , govoriti premijer Srbije Mirko Cvetković.
Dan sećanja na stradale u NATO bombardovanju biće obeležen povodom navršavanja desete godišnjice tragičnih događaja koji su se odigrali u periodu između 24. marta i 10. juna 1999. godine.
Vlada Republike Srbije poziva sve građane da 24. marta, tokom oglašavanja sirena, obustave svoje aktivnosti i minutom ćutanja na radnim mestima, u školama i na javnim mestima odaju počast svim nevino postradalima tokom perioda NATO bombardovanja.
U svim osnovnim i srednjim školama u Srbiji biće održani posebni programi komemorativnog karaktera.
Komemorativna okupljanja na mestima stradanja iz perioda NATO bombardovanja biće održana 24. marta 2009. godine u 12.00 časova na teritoriji Srbije.
U saopštenju je navedeno da će se utorak, 24. marta 2009. godine u 12.00 časova oglasiti sirene na teritoriji čitave Republike u znak sećanja na sve nevino nastradale.

http://www.blic.rs/politika.php?id=84602

Нешто иоле паметно од стране Владе Србије. Тешка срца кажем да ми је због овога драго што је СПС ушао у владу. Ред је да се Срби сложе.

Слава свим настрадалим!
 
http://www.blic.rs/politika.php?id=84602

Нешто иоле паметно од стране Владе Србије. Тешка срца кажем да ми је због овога драго што је СПС ушао у владу. Ред је да се Срби сложе.

Слава свим настрадалим!

Минут ћутње за оборене НАТО авионе, након чега следи отварање шампањца и игранка до зоре...
:roll:
 
http://www.blic.rs/politika.php?id=84602

Нешто иоле паметно од стране Владе Србије. Тешка срца кажем да ми је због овога драго што је СПС ушао у владу. Ред је да се Срби сложе.

Слава свим настрадалим!

Pa naravno da je samo zbog SPS-a.

Sta mislis odakle to pa da se odjednom prikazuju filmovi oteto kosovo i jos mnogo stvari.

Dobro radi SPS za sada,polako ali sigurno.

Da jos malo ojacaju pa da nabiju noz u ledja iliti srce DS-u i da tirane skinemo sa vlasti jednom zauvek.
 
Минут ћутње за оборене НАТО авионе, након чега следи отварање шампањца и игранка до зоре...
:roll:

Верујем да људима који су изгубили своје најмилије ипак значи макар и симболична почаст и знак да се успомена на погинуле и рањене гаји.
 
Pa naravno da je samo zbog SPS-a.

Sta mislis odakle to pa da se odjednom prikazuju filmovi oteto kosovo i jos mnogo stvari.

Dobro radi SPS za sada,polako ali sigurno.

Da jos malo ojacaju pa da nabiju noz u ledja iliti srce DS-u i da tirane skinemo sa vlasti jednom zauvek.

И сам ДС прави лагани заокрет.
 
A evro-atlanske integracije?
Uvredice se Solana ako cuje za ovo...

Замисли следећа посета Солане, а Дачић га у апс и директ у ЦЗ, ВИП део, соба поред Легије.
 
http://www.blic.rs/politika.php?id=84602

Нешто иоле паметно од стране Владе Србије. Тешка срца кажем да ми је због овога драго што је СПС ушао у владу. Ред је да се Срби сложе.

Слава свим настрадалим!
Какве везе с тим има овај садашњи СПС? :think:
 
Замисли следећа посета Солане, а Дачић га у апс и директ у ЦЗ, ВИП део, соба поред Легије.
Ipak mi se i dalje vise cini da bi Ivica Solanu odveo u neki apartman... na intimnu veceru za dvoje :)
 
Ајде један Wild Guess:
Рујке су убациле СПС у владу и у скоријој будућности следи рушење Жутих....
Ви никако да укапирате: целу ову владу убациле су Рујке. :cool:
 
a ocel vlada citaj bota da slavi taj dan ili ce taj dan biti komemorativno obelezen. mislim ameri su doveli botu na vlast pa je normalno da ce on da slavi dan kada je srbija bombardovana.
Не знам ко га је довео, ал' су га преузели Руси, тако да... :think:
 
СПС тј Дачић је изнео овај предлог пред Владу која га је прихватила.
А што да га не прихвати, ко год га изнео? :think: Као, није се сетила тога и сама, без Дачића? :roll:
 
А што да га не прихвати, ко год га изнео? :think: Као, није се сетила тога и сама, без Дачића? :roll:

Ок, ја само поздрављам нешто што је мени не баш симпатични СПС предложио, и што је мени не баш симпатични ДС прихватио :mrgreen:
 
Не знам ко га је довео, ал' су га преузели Руси, тако да... :think:

Ма најжешће када је дошао Лукашенко на Копаоник а БоТа се поломи да оде код њега у апартман!:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Из "Политике"

Десет година од агресије НАТО на Србију

Вла­да Ср­би­је одр­жа­ће по­себ­ну сед­ни­цу по­све­ће­ну Да­ну се­ћа­ња на стра­да­ле у НА­ТО бом­бар­до­ва­њу СР Ју­го­сла­ви­је 1999. го­ди­не и ју­че је по­зва­ла гра­ђа­не да то­ком огла­ша­ва­ња си­ре­на на це­лој те­ри­то­ри­ји Ср­би­је, у уто­рак, 24. мар­та у 12 са­ти, об­у­ста­ве сво­је ак­тив­но­сти и ми­ну­том ћу­та­ња ода­ју по­част свим не­ви­но по­стра­да­ли­ма. У свим основ­ним и сред­њим шко­ла­ма у Ср­би­ји би­ће одр­жа­ни по­себ­ни про­гра­ми ко­ме­мо­ра­тив­ног ка­рак­те­ра.

У са­оп­ште­њу кан­це­ла­ри­је Вла­де Ср­би­је за од­но­се с ме­ди­ји­ма ис­так­ну­то је да ће на сед­ни­ци отво­ре­ној за јав­ност, ко­ја ће би­ти одр­жа­на у уто­рак, 24. мар­та 2009. го­ди­не у 9.30 ча­со­ва, го­во­ри­ти пре­ми­јер Ср­би­је Мир­ко Цвет­ко­вић.

Дан се­ћа­ња на стра­да­ле у НА­ТО бом­бар­до­ва­њу би­ће обе­ле­жен по­во­дом на­вр­ша­ва­ња де­се­те го­ди­шњи­це тра­гич­них до­га­ђа­ја ко­ји су се од­и­гра­ли у пе­ри­о­ду из­ме­ђу 24. мар­та и 10. ју­на 1999. го­ди­не.

Ко­ме­мо­ра­тив­на оку­пља­ња на ме­сти­ма стра­да­ња из пе­ри­о­да НА­ТО бом­бар­до­ва­ња би­ће одр­жа­на 24. мар­та 2009. го­ди­не у 12 ча­со­ва на те­ри­то­ри­ји Ср­би­је.

Ми­ни­стри ће тог да­на, пре­ма утвр­ђе­ном про­гра­му, по­ло­жи­ти вен­це у тач­но у под­не на ло­ка­ли­те­ти­ма нај­ве­ћих стра­да­ња из раз­до­бља НА­ТО бом­бар­до­ва­ња, као и по­ред ме­мо­ри­ја­ла ко­ји чу­ва­ју се­ћа­ње на све не­ви­но по­стра­да­ле ци­ви­ле, при­пад­ни­ке ору­жа­них сна­га и Ми­ни­стар­ства уну­тра­шњих по­сло­ва.

Ми­ни­стар од­бра­не Дра­ган Шу­та­но­вац, тим по­во­дом, оби­ћи ће спо­мен-обе­леж­је стра­да­лим при­пад­ни­ци­ма РВ и ПВО Вој­ске Ју­го­сла­ви­је у Ко­ман­ди Рат­ног ва­зду­хо­плов­ста­ва Вој­ске Ср­би­је у Зе­му­ну.

Ми­ни­стар кул­ту­ре Не­бој­ша Бра­дић оби­ћи ће спо­мен-обе­леж­је „За­што?”, по­све­ће­но стра­да­лим рад­ни­ци­ма Ра­дио-те­ле­ви­зи­је Ср­би­је, у Та­шмај­дан­ском пар­ку.

Спо­мен-обе­леж­је де­ци по­стра­да­лој то­ком НА­ТО бом­бар­до­ва­ња СР Ју­го­сла­ви­је у Та­шмај­дан­ском пар­ку оби­ћи ће и ми­ни­стар ра­да и со­ци­јал­не по­ли­ти­ке Ра­сим Ља­јић.

Ми­ни­стар за људ­ска и ма­њин­ска пра­ва Све­то­зар Чи­плић тог да­на оби­ћи ће спо­мен-обе­леж­је стра­да­лим ци­ви­ли­ма у Алек­син­цу.

Спо­мен-обе­леж­је стра­да­лим ци­ви­ли­ма у Вар­ва­ри­ну оби­ћи ће ми­ни­стар про­све­те Жар­ко Об­ра­до­вић, а спо­мен-обе­леж­је стра­да­лим ци­ви­ли­ма у Гр­де­лич­кој кли­су­ри ми­ни­стар за ин­фра­струк­ту­ру Ми­лу­тин Мр­ко­њић.

Спо­мен-обе­леж­је стра­да­лим ци­ви­ли­ма у Ни­шу по­се­ти­ће ми­ни­стар за ди­ја­спо­ру Ср­ђан Срећ­ко­вић, а спо­мен-обе­леж­је жр­тва­ма ра­то­ва од 1990. до 1999. го­ди­не у Сом­бо­ру ми­ни­стар тр­го­ви­не и услу­га Сло­бо­дан Ми­ло­са­вље­вић.

***********************************************************************************

Свака им част, како су се сетили поред свих обавеза везаних на путу за европу која је била креатор све те катаклизме (уз проклету америку , наравно ) :worth::worth::worth:
 

Back
Top