Raskinut ugovor o izvozu oružja

manje_zlo

Veoma poznat
Poruka
12.254
Kragujevac -- Predsednik Sindikata "Zastava oružja” Dragan Ilić izjavio je za B92 da je kupac iz Libije sa kojim je ugovoren posao vredan 37 miliona dolara, raskinuo ugovor.

Kako “Zastava oružje” nije poštovala potpisani ugovor, zbog nedobijanja izvoznih dozvola, ovaj posao je propao, kaže Ilić. Inače, Sindikat kragujevačke fabrike danas je trebalo da održi sastanak na kojem bi se razgovaralo o prevazilaženju aktuelnih problema, a pozvano je devet narodnih poslanika, premijer Mirko Cvetković i nadležni ministar.

Međutim, na sastanku se pojavio samo poslanik Demokratske stranke Milan Vučković.

Zato će u sredu 25. marta kragujevački oružari u Beogradu organizovati proteste ispred zgrade Vlade Srbije, najavljuje sindikat.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=03&dd=21&nav_id=351415

И ово мало индустрије што нам је остало го.вна су решила да униште. Застава Оружје је једна од реких фабрика која ваља у овој држави.
 
To su ovi momci :) al zato vode vas u EU

287hjko.jpg
 
Kragujevac -- Predsednik Sindikata "Zastava oružja” Dragan Ilić izjavio je za B92 da je kupac iz Libije sa kojim je ugovoren posao vredan 37 miliona dolara, raskinuo ugovor.

Kako “Zastava oružje” nije poštovala potpisani ugovor, zbog nedobijanja izvoznih dozvola, ovaj posao je propao, kaže Ilić. Inače, Sindikat kragujevačke fabrike danas je trebalo da održi sastanak na kojem bi se razgovaralo o prevazilaženju aktuelnih problema, a pozvano je devet narodnih poslanika, premijer Mirko Cvetković i nadležni ministar.

Međutim, na sastanku se pojavio samo poslanik Demokratske stranke Milan Vučković.

Zato će u sredu 25. marta kragujevački oružari u Beogradu organizovati proteste ispred zgrade Vlade Srbije, najavljuje sindikat.

Bravo Srbijo bravo hoces u kapitalizam hoces u EU hoces date tretiraju kao ozbiljnog partnera u svijetu onda se moras nauciti da prvo i osnovno pravilo u tom svijetu jeste postovanje dogovora kao svetog slov ana papiru jer je to sve .
To pokazuje ozbiljost tebe kao zemlje, kao partnera na koga se moze racunati , sa kim se moze stupati u ozbiljan biznis.
Ali sve je to Srbija ispisala niz vjetar .Pitanje je zasto !!! Kome to odgovora !!!
Ciji je to interes da propadne jedan ovakav dogovor .
Nije tesko doci do zakljucka
To su svi oni koj zele lose Srbiji , koji ne zele uspjesnu i prosperitetnu drzavu .
Svi oni koji mrze uspijeh Srbije jasno mi je samo da je takvih mnogo .
 
Цела фрка је што Амери на све начине покушавају да зауставе наоружавање Либије, па је наша гамад измислила да псотоје препреке јер је Либија шатро на црној листи за куповину оружја што апослутно није тачно. Наводно је на црној листи Америке, али не и УНа.
 
Цела фрка је што Амери на све начине покушавају да зауставе наоружавање Либије, па је наша гамад измислила да псотоје препреке јер је Либија шатро на црној листи за куповину оружја што апослутно није тачно. Наводно је на црној листи Америке, али не и УНа.

Pa i da je na crnoj listi ...sta nas zabole....
 
Могли би да добијемо санкције од УНа

I sam znas da postoje neke stvari koje ne moraju da se rade javnim kanalima , mislim o cemu mi raspravljamo svi to rade ali svi pa cak i sami Ameri pa zasto ne bi i mi .
U takvom poslu vazi pravilo radi sve dok te ne otkriju a kad te otkriju reci da te sramota neces vise i da su glup i natavi da radis po starom. To je biznis .
 
Bravo Srbijo bravo hoces u kapitalizam hoces u EU hoces date tretiraju kao ozbiljnog partnera u svijetu onda se moras nauciti da prvo i osnovno pravilo u tom svijetu jeste postovanje dogovora kao svetog slov ana papiru jer je to sve .
To pokazuje ozbiljost tebe kao zemlje, kao partnera na koga se moze racunati , sa kim se moze stupati u ozbiljan biznis.
Ali sve je to Srbija ispisala niz vjetar .Pitanje je zasto !!! Kome to odgovora !!!
Ciji je to interes da propadne jedan ovakav dogovor .
Nije tesko doci do zakljucka
To su svi oni koj zele lose Srbiji , koji ne zele uspjesnu i prosperitetnu drzavu .
Svi oni koji mrze uspijeh Srbije jasno mi je samo da je takvih mnogo .

Pa verovatno spremaju privatizaciju, pa da ne bude skupo, da ne odustrane "partner"...
 
I sam znas da postoje neke stvari koje ne moraju da se rade javnim kanalima , mislim o cemu mi raspravljamo svi to rade ali svi pa cak i sami Ameri pa zasto ne bi i mi .
U takvom poslu vazi pravilo radi sve dok te ne otkriju a kad te otkriju reci da te sramota neces vise i da su glup i natavi da radis po starom. To je biznis .

Слажем се али не треба чачакати мечку отворено. Добро је познато да су у Иракучесто коришћене пушке наше производње. Међутим Либија није на црној листи, него је одлука политичке природе.
 
[QUOTEСлажем се али не треба чачакати мечку отворено. Добро је познато да су у Иракучесто коришћене пушке наше производње. Међутим Либија није на црној листи, него је одлука политичке природе.] [/QUOTE]

Ma jasno ko dan mislim majku mu ako smo dobili takve signale od Amera da se sa tim ne moze nastaviti , mogli smo preci u laganu ilegalu sutra ako otkriju ministar podnese ostavku malo se digne prasina nista strasno pa to se stalno desava cak i u Americi.
Bitno je da je Srbija nesto zaradili posao sklopljne, radnici imaju platu ma svi sretni.
Ali eto .
 
Слажем се али не треба чачакати мечку отворено. Добро је познато да су у Иракучесто коришћене пушке наше производње. Међутим Либија није на црној листи, него је одлука политичке природе.

taktika. vama će mo zabranit izvozit "ciganke", a mi će mo njima prodavat naše "kalašnjikove":thumbdown:
 
Bravo Srbijo bravo hoces u kapitalizam hoces u EU hoces date tretiraju kao ozbiljnog partnera u svijetu onda se moras nauciti da prvo i osnovno pravilo u tom svijetu jeste postovanje dogovora kao svetog slov ana papiru jer je to sve .
To pokazuje ozbiljost tebe kao zemlje, kao partnera na koga se moze racunati , sa kim se moze stupati u ozbiljan biznis.
Ali sve je to Srbija ispisala niz vjetar .Pitanje je zasto !!! Kome to odgovora !!!
Ciji je to interes da propadne jedan ovakav dogovor .
Nije tesko doci do zakljucka
To su svi oni koj zele lose Srbiji , koji ne zele uspjesnu i prosperitetnu drzavu .
Svi oni koji mrze uspijeh Srbije jasno mi je samo da je takvih mnogo .

e pa srbija nemos da radi sta oce. ko i u sve kapitalisticke zemlje i srbija mora da pita velikog gazdu ako oce da nesto proda. srpska vlada je to domacim kapitalistima jasno dala do znanje. nema izovza brez reket odredjenim bogovima u domacu politiku i nema izvoza brez reket vasingtonu. zasto se srbija ne ugleda na sve evropske zemlje koje brez taj reket ni sendvic ne mogu da prodaju.
zastava oruzje bi trebalo da se ugleda na austrijske posrednike koji su austriji obezbedili eurofajtere. brez debelu proviziju nema sanse da se proda ni metak a kamoli kojekakve rakete. i to pod uslov da se ugovor obavezno potpise uz saglasnost americkog lobi-predstavmika za oruzje.
ocemo u kapitalizam a nismo naucili ni najosnovniji zakon kapitalizma. u kapitalizmu nema kvaliteta niti konkurencije. svaki posao se obavlja iskljucivo korupcijom.
cudi me da to komunisti pardon domaci kapitalisti nisu naucili buduci da su oni obimno koristili korupciju jos u vreme socijalizma u vreme kad su bili direktori i polit funkcioneri a danas su veliki kapitalisti.
 

Back
Top