Kad Skotina Kupi Psa

Marko mj

Zainteresovan član
Poruka
101
Jedna burzoaziska stoka kupila retrivera, svojoj cerkici da ubija mala dosadu kad ne juri momke. Al njoj nekako draze da izvodi svog novog bordog mercedesa u setnju nego psa. Retriver ima sada oko godinu dana, mislim da nijednom nije napustio box. Tu je od svog treceg meseca na temperaturama od -17 do +40. U boxu ima neku kucicu koju je odavno prerastao. Sada sam cuo da on poklanja tog psa. Pa ako je neko zainteresovan... Ko i sta se moze preduzeti protiv te debele vrece go**na. Doslo mi je jednom bilo da mu upadnem u dvoriste polomim taj box i pustim napolje, ali gde ce kada nikada nije ni izasao odatle, ovako bar dobija hranu, verovatno kvalitetnu jer je on burzoazija pa se mora pokazati kad udje u petshop. Ne sme se pricati da kupuje jeftinu hranu za svoje mezimce. Sta raditi u ovakvim slucajevima?
 
Marko, ti si beše moj zemljak? Ako jesi, imam dom za kuconju! Žena je skoro dobila stalno zaposlenje u Čistoći a njen sin hoće retrivera. Nisam uspela da snimim, koliko je star pas? Za ovu ne sumnjam da bi imao dobru negu, živi u kući sa dvorištem (ako se ne varam) a pored zgrade u kojoj je njena knjigovodstvena agencija je pet šop tipa koji stvarno voli životinje i ima i sam psa otkako ga znam (a znam ga jako dugo). A protiv tog tipa ovde stvarno nemaš ša da preduzmeš i kome da ga prijaviš, znaš i sam kakva je situacija. :thumbdown:
 
Da, komsije smo ja sam u V. banji. Ja cu videti da posaljem nekog u roku od dva dana da prica sa tipom jer ja stvarno nemam strpljenja za taj olos i ne znam kako bi se to zavrsilo. Taj dom bi bio super za njega, pogotovu sto ce imati nekog da ga voli. Pas je star oko godinu dana. Ne znam bas u mesec. Cuo sam od komsije pre 4-5 dana da ga poklanja. Cak i da nije tako dodje mi da ga oslobodim. Ali komsija je od poverenja. Javljam ti cim pre kako stoje stvari. Pozdrav!
 
Pa tako je to. Ja vrlo cesto puknem kad vidim tako nesto i burno reagujem, ali jednostavno nemam resenja. Dolazio sam u iskusenje da odem i oslobodim psa ali sta posle sa njim...ja ga nemam gde, da ga poklonim ne mogu nikom jer sam ga fakticki ukrao i eto. Institucije za to ne postoje nikakve, ne znam ti odakle si ali kod mene se to pitanje nece resavati ovog milenijuma.
 
Pa tako je to. Ja vrlo cesto puknem kad vidim tako nesto i burno reagujem, ali jednostavno nemam resenja. Dolazio sam u iskusenje da odem i oslobodim psa ali sta posle sa njim...ja ga nemam gde, da ga poklonim ne mogu nikom jer sam ga fakticki ukrao i eto. Institucije za to ne postoje nikakve, ne znam ti odakle si ali kod mene se to pitanje nece resavati ovog milenijuma.

Upravo to. Nemam prostor da bilo sta uradim.
Danas u setnji prosle smo pored njega. Vidim da je na obe strane u predelu rebara dlaka proredjena/opala. Zardjala serpa za vodu postavljena je ispod oluka, sto govori da mu ne sipaju vodu, vezan je na metar lanca. Cudno stvarno. Jedino utesno je to sto ne deluje neuhranjen ali nijedan pas ne treba tako da zivi. Iako je dvoriste neogradjeno nisam ulazila, ali mogla bih reci sa sigurnoscu da nije agresivan.

Ako imate ideju, predlozite. :(
 
Postoji prijava veterinarskoj inspekciji ali kao što i sam znaš, Marko, njih zabole ... da reaguju u interesu same životinje, imam jedan primer upropašćenog rotvajlera u komšiluku, 3-4 kuće niz ulicu, samo zato što im je prva komšinica jedna matora kravetina koja ne voli ni ljude, a kamoli pse. :evil: A što se tiče ove žene, šaljem ti pp.
 
Sad bih mogla da opletem po drzavi ali ne bi bilo relano jer u nasoj drzavi ni zakoni za ljude koji zive u njoj nisu najbolji a kamo li za zivotinje......
Gledam pre neko vece na animal planetu...Policija za zivotinje......cesljaju ceo grad...nalete na neku njivu gde su dva psa i jedan konj. Psima rebra samo sto nisu kozu probila, +100 stepeni napolju, a oni nemaju vode. Konj generalno u dobrom stanju jer je okolo zelenisa mnogo. I cekicaju gazdu nema ga nigde... Oni lepo oduzmu zivotinje, kod njih na veterinarsku kliniku, pregledaju itd... Pojavi se gazda na kraju, neki crnac... 4000 dolara kazna i godinu dana zatvora. Psi su oduzeti, konj mu je vracen pod uslovom sto ce ga policija non stop nadgledati. Jao kad bi to doslo kod nas... ALi cenim da nece, mozda za jedno 100 god.
 
Mozda i bude ako nam privatizuju drzavu, pa nas kupi neka malo imucnija drzva, a vezemo ih ugovorom da moraju da uloze malo u nas :)
Salu na stranu gledao sam i ja cesto na animalu kako to funkcionise kod njih, ali kao sto ti lepo rece to je tamo negde na zapadu , a kod nas nema zakona ni za krupnije stvari.

Elem kad sam vec na ovoj temi, ja jos nista nisam postigo da spasem ovog psa i sada vec ozbiljno razmisljam da ga oslobodim. Skoro sam mu sa jednom devojkom kupio vodu na trafici jer je nije pio sigurno dva dana, pomazim ga cim mi se ukaze prilika da svratim, ali tek sam tada kada sam mu odneo vodu stekao njegovo poverenje. Sve do tada prilazio mi je potpuno nesigurno. Nije to nesigurno, to je ono prilazenje iztraumirano..podvijen rep, oboren pogled usi priljubljene uz glavu....znate retriver kad je tuzan, mzes da zaplaces tu pored njega.....
 
Poslednja izmena:
:sad2::sad2::sad2: čitam ovo i ne mogu da verujem! kakve stoke ima! pas je, naročito rasni, statusni simbol. važno je da kreten ima "rasnog kera", a što crkava gladan i žedan, koga briga? volela bih da mogu da ti pomognem, ali nemam uslova za još jednu kucu.. naježila sam se od ove priče :(
 
Vazno je da ima nas koji volimo zivotinje i bilo kako pokusavamo da zastitimo zivotinje.Inace bilo bi lepo da mozemo da tuzimo,da inspekcija bolje radi ,da su zakoni itd.
Ni sa nama ljudima nije bolje ,vecini ljudi bi oduzela decu.Vazno je da procenimo situaciju i da se trudimo .Samo da nas bude sto vise da budemo strpljivi i dosledni i da agresijom ne stvaramo agresiju.Pravda uvek pobedjuje.
 
Pobedjuje pravda ali pukne covek ne moze sve da istrpi uvek i da sve proguta. Vlasnici ovog psa nece da ga poklone/prodaju ili sta vec jer je cerka -pazite sad ovo- dobila psa na poklon! A kako Boze, poklon sada da da....ili proda. I kad ti kaze tako, ajde naucite me da suzbijem bes i agresiju ja ne umem.
 
Uf, grozno. Znam osećaj, kad ti se plače od muke kad vidiš u kakvom je stanju jadničak a NE SMEŠ ništa da kažeš jer bi samo napravio štetu. Bila sam u takvoj situaciji 1 000 000 puta! Možda ipak može da se dopre do njihovih mozgića savetima o nezi od nekoga čiji je pas nešto uradio na izložbama ili anonimna prijava veterinarskoj inspekciji ali opet... Probaj da se posavetuješ sa Zoranom ili nekim drugim tamo, svakako će neki lokalac biti bolje upoznat sa situacijom.
 
Ma osecaj je grozan, zamisli kad mu pridjem on mi donese kamen neki koji mu je tu u kavezu da se igramo. KAMEN mozes da zamislis, on nikada nije video igracku niti se ko ikada poigrao sa njim. Uzeo kamen doneo mi i kao ono provocira me okrece mi ledja da mu ja kao otimam to....Ma preduzecu nesto videcu samo sta.
 

Back
Top