USVOJENJE DECE SA POSEBNIM POTREBAMA

Ромско дете - да. Дете са неким лакшим оштећењем вида или слуха - да. Дете са тежом болешћу или ретардацијом не.
Мислим да не бих била спремна и способна да се посветим и жртвујем онолико колико такво дете захтева... А чињеница је да то захтева огромну жртву и потпуно одрицање од себе и нормалног живота.
 
U pocetku braka nisam ostajala u drugom stanju, pa smo se malkice lecili. Da nismo uspeli bili smo spremni na razgovor o usvajanju deteta.Mislim da je veoma humana odluka pruziti nekom malom sicusnom bicu topli dom, ljubav i sve ostalo sto ide uz to i podariti mu da ipak ima i mamu i tatu koji ga vole sto postoji i sto se rodilo. E sad, usvojiti romsko dete, mozda pod uslovom da je zdravo, deca ometena u razvoju zahtevaju velike zrtve, poznajem jedan slucaj vrlo dobro,majka je posvetila ceo svoj zivot cerki veoma ometenoj u razvoju i dala celu sebe, par godina je starija majka od mene, sada izgleda kao da je 20 godina starija od mene i vidi se sva njena muka dosadasnja, ali ona ne posustaje i ne odustaje.Mislim da to moze samo majka...:heart:
 
U pocetku braka nisam ostajala u drugom stanju, pa smo se malkice lecili. Da nismo uspeli bili smo spremni na razgovor o usvajanju deteta.Mislim da je veoma humana odluka pruziti nekom malom sicusnom bicu topli dom, ljubav i sve ostalo sto ide uz to i podariti mu da ipak ima i mamu i tatu koji ga vole sto postoji i sto se rodilo. E sad, usvojiti romsko dete, mozda pod uslovom da je zdravo, deca ometena u razvoju zahtevaju velike zrtve, poznajem jedan slucaj vrlo dobro,majka je posvetila ceo svoj zivot cerki veoma ometenoj u razvoju i dala celu sebe, par godina je starija majka od mene, sada izgleda kao da je 20 godina starija od mene i vidi se sva njena muka dosadasnja, ali ona ne posustaje i ne odustaje.Mislim da to moze samo majka...:heart:

Slazem se...
 
U pocetku braka nisam ostajala u drugom stanju, pa smo se malkice lecili. Da nismo uspeli bili smo spremni na razgovor o usvajanju deteta.Mislim da je veoma humana odluka pruziti nekom malom sicusnom bicu topli dom, ljubav i sve ostalo sto ide uz to i podariti mu da ipak ima i mamu i tatu koji ga vole sto postoji i sto se rodilo. E sad, usvojiti romsko dete, mozda pod uslovom da je zdravo, deca ometena u razvoju zahtevaju velike zrtve, poznajem jedan slucaj vrlo dobro,majka je posvetila ceo svoj zivot cerki veoma ometenoj u razvoju i dala celu sebe, par godina je starija majka od mene, sada izgleda kao da je 20 godina starija od mene i vidi se sva njena muka dosadasnja, ali ona ne posustaje i ne odustaje.Mislim da to moze samo majka...:heart:
odluka je vise sebicna nego humana
jer samo da nisi uspela da rodis svoje ti bi bila humana;)
 
Sto volim ovakve teme...:)

http://forum.krstarica.com/threads/263339

Ne, ne bih...Prosto i jednostavno ne bih bila spremna na to...Dosta zena koje su otkrile i mogle otkriti u svojoj trudnoci neke poremecaje ploda, odlucila su se na abortus...sto je ok....

I uopste, mislim da je surovo, ali i pitanje socijalne politike...treba li praviti toliko socijalnih slucajeva i nesrece ako postoji nacin da se to spreci...?
 
Да. Не бих усвојила дете са неком тежом ретардацијом или поремећајем само из разлога што превише радим и не бих могла да му се посветим. Ромско дете или дете које слабије види, чује, хода итд. бих врло радо усвојила. Процедура нажалост не иде ништа брже за такву децу. Пријавила сам се још одавно али пошто немам мужа има да се начекам док ме позову .....
 
Зар може неко ко је самац да усвоји дете?
Колико знам мора бити брачни пар....:confused:

Може само дуже траје провера и ригорознији су. Ако имам просек плате као брачни пар улазим у разматрање. Само још да провере да сам нормална а проверавају већ годину и по дана :roll:
Закон то дефинише тако да дете могу усвојити брачни парови а у изузетним случајевима и појединци. Не знам шта је изузетан случај али нема разлога да ме на крају одбију.
 
Poslednja izmena:
Може само дуже траје провера и ригорознији су. Ако имам просек плате као брачни пар улазим у разматрање. Само још да провере да сам нормална а проверавају већ годину и по дана :roll:
Закон то дефинише тако да дете могу усвојити брачни парови а у изузетним случајевима и појединци. Не знам шта је изузетан случај али нема разлога да ме на крају одбију.

Poseban slucaj je upravo to. Dete s PP ili romsko dete a najcesce 2 u 1 - romsko ili poluromsko dete s PP.
 

Back
Top