Sta ? Kako ? Zasto ? Neverovatno ! Mozda je trebalo ... ma ne ! Sve je to zivot !
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 81

Tema: Sta ? Kako ? Zasto ? Neverovatno ! Mozda je trebalo ... ma ne ! Sve je to zivot !

Primećen član FATAL ERROR (avatar)
    Učlanjen
    14.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Sta ? Kako ? Zasto ? Neverovatno ! Mozda je trebalo ... ma ne ! Sve je to zivot !

Ponekad posecivajuci ovaj deo foruma primetih da ima dosta "matorih" ili bar dosta starijih od mene . Vidim da neki cak pominju svoj prvi poljubac pa cak i 10 godina pre mog rodjenja . Pa bih sledeca pitanja upravo posvetio i postavio tim starijim osobama ! ( znate ono , zelje , cestitke i pozdravi )

Sta je to sto vam je najvise i najcesce smetalo kod partnera i uopste u samom tom odnosu ? Sta je ono sto vam je falilo , a bilo je veoma prosto i lako priustljivo , ali eto muskarci / zene ? Sta je to sto bi ste porucili danasnjim klincima ( nama ) ?

Sta je to sto vam muskarci nisu u dovoljnjoj meri pruzali , a mogli su ? Sta je to sto vam devojke nisu u dovoljnjoj meri pruzale , a mogle su ?

Sta je ono sto nas ceka u ljubavnom zivotu ? Evo prosek nam je 19 godina . Cemu da se nadamo ?

Vi ste sada godinama daleko od nas i stvari vidite iz mnogo sireg ugla .

Da li se u vama stvara neki cudan , lep osecaj kada vidite vasu bivsu / biveseg ? Kada se sretnete ponovo nakon nekoliko godina sa nekim ko vam je nekada bio veoma drag i znacajan ? Naprimer , sretnete nakon dugo godina vasu prvu devojku ili decka ! A do tada ste se pitali da li je uopste ziv .

Ja sam pre neki dan pozvao na pice jednu moju bivsu iz srednje skole sa kojom stvari nikada nisu isle glatko ( ... i zato sto sam ja bio do usiju zaljubljen u nju ... ) . Zaista poslednje njene reci su bile "Skloni se skote jedan . Puknucu te pesnicom . Necu da te vidim vise niakd . Nemoj da si mi se vise ikad obratio u zivotu !" To je tako bilo . Nismo ni pricali zaista dugo ,a posle toga nismo ni mogli - srednja skola se zavrsila i vetar svakoga od nas odneo na razne strane ( i ta neka srednjoskolska druzina puce od vetra kao da je nije ni bilo , ostase samo oni najblizi ) .

Onda sam se ja setio cele te price sada nekoliko godina kasnije ( skoro tri , mozda i vise ) mesec dana nakon raskida sa poslednjom i padene mi na pamet - Sto je ja nebih pozvao da se vidimo , da se ispricamo .

Na picu sam joj sve ispricao ( sve ono zbog cega smo se svadjali ) bez dlake na jeziku ,a i bez ikakvog cilja . Rekao sam joj svega cega sam se setio . Rekao sam joj da sam hteo samo da je yebbem na eskurziji da mi je tada samo to bilo u glavi . Rekao sam joj da sam bio zaljubljen u nju ( ali na onaj nacin ) . Rekao sam sve mnoge druge gadosti . Rekao sam joj apsolutno sve najiskrenije moguce ( sebi sam isapo bedan ) . Devojka me gleda onako zacudjeno , sirom otvorenih ociju , klima glavom . Pa sve te skolske price koje su tada tamo kruzile koje sam ja izmislio ili preuvelicao da je ona kurwa i da je laka . Pa da sam ja namerno hteo da sjebem stvari kako bih sebi ili ne znam kome pokazao kako sam ja nju ostavio , a ne ona mene , kako sam ja pobednik . Pa moja ocajanja kasnija zbog svega toga . Pa su onda pala moja izvinjenja za sve one moje odvratne reci koje sam joj rekao i za sve ruzno sto sam joj uradio ( tu sam pomislio da sam jos uvek zaljubljen u nju )

Onda se i ona otvorila . I zene imaju price koje mogu da podignu obrve ( i kada msilite da ste sve culi ) . Onda je i ona pocela meni da se izvinjava . Kako je nasla drugog samo da bi eto meni pokazala da joj nista ne znacim - a bila je zaljubljena u mene . Odjednom sam shvatio da dva stranca sede za stolom .

Zajedno smo se slozili da smo oboje sjebali jedno vreme koje nam je bilo dato - nase vreme smo sjebali . Mogli smo , jel te , lepo da ga prozivimo , a mi smo ga ziveli vrlo jadno . Nakon nekoliko sati price i poslednje ture pobijenog soka i kafe razisli smo se zeleci jedno drugome sve najlepse .

Onda sam odlucio da potrazim kontakte i pozovem jos nekoliko devojaka . Zapravo , dugujem puno izvinjenja .

A cemu sve to , ako ne zelis da je ponovo muvas ili da se ponovo samo kresnete za secanje ili , napokon , ako vec niste ? Nekako je fenomenalan osecaj videti ta bica ponovo , videti ih iskrene i na kolenima . Iskrene . Onda vam se sloze kockice i setite se svih tih trenutaka . Sklopite sliku sta je kako i zasto bilo . Vidite gde je ko grsio . Pricate zajedno , smejete se , svojim glupostima , priznajete jedno drugom ... Pricam o vezama duzim od pola godine . A ne o nekim sranjjima .

Gledam sada poznanike koliko oni vremena provode flertujuci , pa odlazenje u klubove gde su ih zadnji put videli , mesecima . Retko i veoma sporo se dogodi ono , po meni , kljucno ( ne mislim na seks , samo na to mislite ) . Kao da ih nesto koci . Kao da sve nas nesto koci , da malte ne , ne kazemo sta mislimo . Jedan moj ortak vec je treci put zove devojku na pice i nikako nista konkretno da joj izjavi . A kao , puno mu ona znaci , nije kao ove druge , sa kojima je mogao sve .

Sta vi "matoriaci" iz iskustva mislite o iskrenosti ? Da se mozete vratiti u proslost sta bi ste najpre promenili u vasem ponasanju ? Koliko je OK nakon nekog flertovanja ( kako god ono bilo , kumnikaciono , nekomunikaciono ) na prvom "sastanku" reci suprotnoj strani otvoreno , jasno i direktno da vam se svidja i ... ? Koliko bi to trebalo da bude brzo ? Jer moze delovati - pateticno i satiricno - pa nije valjda da ti se svidjam ? Koliko je vaznije ono sto radimo od onoga sto pricamo . Ja iz iskustva znam da se bar devojke ili bar ove koje sam ja imao i nisu marile puno za reci - ali zato kada je uhvatite za bilo sta , dodirujete , ili je poljubite cisto onako ( dok ona nesto prica ) u klubu (npr. ) reaguju u fazunu - ti si taj . I tu cesto gotovo vise i nema price , vi ste se smuvali . A pri tome joj niste rekli ( pa da ne kazem ) , ni gde zivite . Zat je dodir toliko mocniji or reci ? Ne mislim na seks , vec ono pre toga .

Ja mnogo postujem Samantinu pricu iz americke serije Sex and the City - kao neke devojke koja je u mladosti ( tinejdzerskom dobu kada se prvi pu zaljubila ) bila povredjna i od tada vise nikad nije htela da se zblizi sa nekim . Plasela se da je opet niko ne povredi ( setite se sa onim Ricardom sto nije htela da se drzi za ruke ) . Ona je isla do seksa , ali nikad nije isla dalje .

Meni se cini da danas ima i previse tih Samnti .

Negde sam video kako se neki zale kako se danas deca mnogo slobodnije muvaju . Ja mislim suprotno , ali ni vi ni mi ne znamo pravu istinu . Odnosi medju ljudima , tj. nama danas su veoma poremeceni . Generacije rock'n'rola su zapravo ipak bile slobodnije i samim tim normalnije . Ja danas oko sebe imam zaista puno ljudi koji su zaljubljeni , ali jos toj osobi nisu to rekli , ali su zato meni ili najboljem drugu rekli - i poceli da se ponasaju maloumno zbog toga . pa sta sam ti ja ? Pa izadjite i reci joj , bice ti bar lakse sto si se ispraznio . Bar znas na cemu si ! Samo nemojte one price koje nemaju ni pocetak ni kraj . Pa reci joj , ako je normalna , ispostovace to i odgovorice ti . Sigurno joj nece biti sve jedno . Mozda ce te ispaliti , ali ces bar to i znati . A ne moj samo praviti od nje svet maste , pa se onda razocarati kada shvatite da je to bila samo masta .

Koliko bi vi "matore" devojke prihvatile to da vam neko na prvom "zvanicnom satsanku" ( ono , pozove vas i piita vas da izadjete na pice ako nemas druge planove ) i on vam domah kaze kako mu se dopadate , da mu se svidjate , da samo sto se nije zaljubio u vas . Ali naravno pre toga ste primetili da vas one gleda vec duze vreme . Koliko bi iko prihvatio da mu neko , da kazem , u sred veze kaze ili napomene kako bi voleo da ostanete OK i prijatelji kada raskinete ? Koliko to vama izgleda da je raskid ustvari sutra - vec priprema podlogu za raskid , pomislicete ? Ali ja mislim da je najbolje reci sta osecate i tada vas niko ne moze ni povrediti jer ste vi to tako prevazisli ! Prevazisli ste svoja osecanja , zato ih i izjavljujete . A opet i mene i drugu stranu ustvari inetersije sta on / ona oseca . Cega se ljudi plase ?

Da li je za vas ljubav (zaljubljenost) samo ono sto se samo od sebe desi ? Onako spontano ! Da li ljubav (zaljubljenost) moze stvoriti , tj. naci ? Ali stavljam akcenat da je teba traziti , a ne cekati da se ona desi . Pa ino sto smo zvali sponatano je bio deo neke nase akcije , radnje ( i moje i njene ) , a ne naseg cekanja . Da smo samocekali , nikada ikoga ne bi ni upoznali .

Toliko puta i od mnogo iskusnijih frajera cujem - Kako da joj pridjem ? Sta da joj kazem ? To sada ja vas pitam ! Jel uopste nije bitno sta ce te prvo reci ( nemorate lupetati , vredjati ili vikati ) , vaznije je valjda ono posle , onaj dijalog koji sledi ?

Meni licno nije normalno to sto se ribe ( ne sve naravno ) pale na recenicu - Ozenicu te ! Ako je riba sa Vozdovca - tip joj kaze : Kada se budem zenio to ce biti neka lepa devojka sa Vozdovca ! Riba na to izgori ... Pa mislim stvarno na sta to lici , ja vise nemogu to , ja sam ili lud ili su svi oko mene ludi , a pre ce biti da sam ja lud .

Ja msilim da sve te raskide ili pogresne ljubavi i nisu pogresni . Samo smo ih mi tako doziveli .

I tako ja od ideje da postavim nekoliko pitanjima mnogo iskusnijima i starijim , napisah ovoliki tekst . nadam se da bar , a shvatate vec . Znam da ovde nema mnogo seksa . Pa generalno i nema onog pravog seksa zato sto i nema bliskosti medju ljudima . Oni upraznjavaju seks misleci da je to to . Prave automobil , a ne znaju sta je tocak . A seksualno iskustvo je iskustvo i ono se stice . Mozete dati neke smernice i direktive !

"Znam" da je moderatorkinja Pipi Duga Carapa starija od mene pa mozda cak i 20 godina ( odprilike duplo starija od mene ) . A ima jos dosta ovde ljudi , ljudi u pravom smislu te reci . Ja vas ljudi postujem . bas sam iznenadjen da na forume dolaze takvi kao vi toliko stariji . Ajde da kazemo da je to istina ...

Bas bih voleo da vidim otvorenu diskusiju nas klinaca i vas , nekadasnjih klinaca . Ali diskusiju . nemojte ono jedna , dve recenice . Napisite sta mislite i sta bi kako trebalo da bude .

Primećen član FATAL ERROR (avatar)
    Učlanjen
    14.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Re: Sta ? Kako ? Zasto ? Neverovatno ! Mozda je trebalo ... ma ne ! Sve je to zivot !

Bez obzira sutra zovem devojku sa kojom se flertujem vec neko vreme i racicu joj sta osecam , jasno i direktno ( necu lagati , osecam prema njoj ogromnu privlacnu silu cinimi se da je negde oko 500 njutna , videcemo ) . Sta god da se dogodi ne moze da me povredi - odnosno ne mogu da se povredim . Tako da cu uporediti rezultate eksperimenta sa odgovorima onih koji to vec znaju .

Nije li zivot prelep ? Mozete imati sav novac ovog sveta , ali vam opet na kraju ostaje samo ono kako vi ovaj svet posmatrate - optimisticki ili pesimisticki . Skoro sam odgledao neki film Woody Allena , mislim da je Anything Else koji se zavrsava scenom kada glavni lik vidi svoju poslednju devojku sa kojom je raskinuo iz taksija u prolazu negde na ulici , sa nekim tipom , inenadjen govori sam sebi "Znao sam da se palila na tog lika (tako nesto ) " taksista - "Sta kazete ?" ; "Nista , cudim se koliko je ljubav cudna i misteriozna " Taksista uzvraca "Bas kao i zivot " The End .
    Poslednji put ažurirao/la FATAL ERROR : 21.03.2009. u 01:09

Buduća legenda parka (avatar)
    Učlanjen
    01.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    307

Podrazumevano Re: Sta ? Kako ? Zasto ? Neverovatno ! Mozda je trebalo ... ma ne ! Sve je to zivot !

e aj nam reci još jednom koliko smo matori, možda te baš onako jako zavolimo i to =)
    ŠAMPON!!!

Ističe se cupkica (avatar)
    Učlanjen
    15.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    61

Ne mogu trenutno da nateram sebe da procitam ceo tvoj post... Ali jednog dana kad budem raspolozena.........
    Zivi svoj zivot, zajebi sve oko sebe. Niko nije vredan da zbog njega zajebes sebe...

Elita DiVljA (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    189

Procitala sam. Sedi 5+!

Elita Bad_Wolf (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1269

Citat Original postavio DiVljA Pogledaj poruku
    Procitala sam. Sedi 5+!
    Ti si NINJA - samo oni mogu...

Iskusan gost 79626 (avatar)
    Učlanjen
    02.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Stvarno, bre, mnogo smo matori. Evo ja odskoro 28... Tuga...

Misliš da smo mi matori i pametniji? Nije pravilo. neko ljudi spucaju 30 godina u pozadinu i još uvek ne znaju osnove komunikacije sa suprotnim polom. A ko zna- zna

Iskusan
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    105

Sta je to sto vam je najvise i najcesce smetalo kod partnera i uopste u samom tom odnosu ?
    nedostatak ljubavi i istinske bliskosti... toga je bilo najmanje.

Sta je to sto vam muskarci nisu u dovoljnjoj meri pruzali , a mogli su ?
    pa ne znam da li su mogli... ali, razumevanje.

Sta je ono sto nas ceka u ljubavnom zivotu ?
    kako koga...

Vi ste sada godinama daleko od nas i stvari vidite iz mnogo sireg ugla.
    zabluda. ugao se suzava zbog nagomilanih strahova i smanjene spontanosti.

Da li se u vama stvara neki cudan , lep osecaj kada vidite vasu bivsu / biveseg ? Kada se sretnete ponovo nakon nekoliko godina sa nekim ko vam je nekada bio veoma drag i znacajan ?
    samo u slucajevima onih koje si stvarno voleo. za ostale ti svejedno, ne zastanes...

Odjednom sam shvatio da dva stranca sede za stolom .
    cest slucaj u zivotu.

Zajedno smo se slozili da smo oboje sjebali jedno vreme koje nam je bilo dato - nase vreme smo sjebali . Mogli smo , jel te , lepo da ga prozivimo , a mi smo ga ziveli vrlo jadno .
    ovo je opste ljudsko mesto. samo nije fora shvatiti to nakon price, nego dok se desava...

Da se mozete vratiti u proslost sta bi ste najpre promenili u vasem ponasanju ?
    manje bih brinula

Koliko je vaznije ono sto radimo od onoga sto pricamo .
    dovoljno.
    ipak, ne treba da se svedes na budalu cije reci niko ne uzima za ozbiljno nikad

Negde sam video kako se neki zale kako se danas deca mnogo slobodnije muvaju . Ja mislim suprotno , ali ni vi ni mi ne znamo pravu istinu . Odnosi medju ljudima , tj. nama danas su veoma poremeceni . Generacije rock'n'rola su zapravo ipak bile slobodnije i samim tim normalnije
    ahahahahhahaha... sve je isto oduvek, samo se kostimi menjaju

Cega se ljudi plase ?
    nepoznatog, bolesti, samoce i smrti.

Da smo samo cekali , nikada ikoga ne bi ni upoznali .
    tacno. a da smo samo jurcali, nikada nikoga ne bismo upoznali zaista.
    pa ti vidi...

Ja msilim da sve te raskide ili pogresne ljubavi i nisu pogresni . Samo smo ih mi tako doziveli
    ima sranja koja bi se bas mogla i preskociti, kad covek posle pogleda.

eto toliko
    internet - disconnecting people

Elita Bad_Wolf (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1269

Procitala sam. Sedi 5+!
    Sad sam i ja procitao - deo - ti si 2x NINJA!

Domaćin Mauser (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

E pazi kad me je smorilo chitanje. Mogao si roman da napishesh kad si vec za tastaturom...

Jeeeeeb.o te koji lik.

Elita Bad_Wolf (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1269

Citat Original postavio Mauser Pogledaj poruku
    E pazi kad me je smorilo chitanje. Mogao si roman da napishesh kad si vec za tastaturom...

Jeeeeeb.o te koji lik.
    Ma nije to strasno - nego sto je 2/0 sa onom ribom - to ga boli.

Da je bio iskren onda - ye8o bi je, a da je sada na picu bio dzukela, kao onda - ye8o bi je, again. I bilo bi 2/2.

Iskusan gost 79626 (avatar)
    Učlanjen
    02.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Bad_Wolf Pogledaj poruku

Da je bio iskren onda - ye8o bi je, a da je sada na picu bio dzukela, kao onda - ye8o bi je, again. I bilo bi 2/2.
    Šta ti je računica....

Elita DiVljA (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    189

Ti si NINJA - samo oni mogu...
    Pa kad volim da citam kad imam sta da citam.
    Samo sam sad lenja da odgovaram.

Domaćin Mauser (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Hehehe bice da je tako.
    Naravo(nav)uchenije, shto si veci skot prema njima, vishe ti se nude.

Domaćin Mauser (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Pa kad volim da citam kad imam sta da citam.
    Samo sam sad lenja da odgovaram.
    Ne nego folirash sve redom.
    I tebe je mrzelo da chitash.

Iskusan Raisa (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    180

Lele,koji post...Ima neko koncizan da mi sazme?

Buduća legenda Pipi Langstrumpf (avatar)
    Učlanjen
    22.01.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    1125

Chek da ustanem iz groba i napipam naochare i zube pa da vidim shta nas to pitash....ako ne zaboravim o chemu se ono beshe radilo dok stignem do kraja posta...

I shta si doshao medju nas matorce idi se igraj s decom, pile...
    Poslednji put ažurirao/la Pipi Langstrumpf : 21.03.2009. u 02:23
    Kommunistische Zeitungen gaben bedauernd zu, daß christliche Metzger
    als Einwickelpapier für Fleisch und Wurst Evangeliumstraktate benutzten.

Domaćin Mauser (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Pa zar nije?
    Pocheo sam da chitam i vec posle 6-te rechenice mi se smuchilo.

Domaćin Mauser (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Citat Original postavio Pipi Langstrumpf Pogledaj poruku
    Chek da ustanem iz groba i napipam naochare i zube pa da vidim shta nas to pitash....ako ne zaboravim o chemu se ono beshe radilo dok stignem do kraja posta...
    A shta ce ti kastanjete (zubi) dok chitash?

Učlanjen
    22.01.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    1125

Da te bolje vidim.

PA kako majku mu da pokazzem zube ako bude trebalo, a?

Domaćin Mauser (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Da te bolje vidim.

PA kako majku mu da pokazzem zube ako bude trebalo, a?
    Shto meni da pokazujesh protezu bre? Ja sam dobar...

Učlanjen
    22.01.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    1125

Pa jesi dobar, iako si mator...al shta se tu mozze...

Domaćin Mauser (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Pa jesi dobar, iako si mator...al shta se tu mozze...
    Ko bre mator?
    Jel' ti to mene malo...

Buduća legenda Mr No (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    620

Citat Original postavio Mauser Pogledaj poruku
    Ko bre mator?
    Jel' ti to mene malo...
    Citajuci uvodni post.... nisam siguran da si bas mlad!

Učlanjen
    22.01.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    1125

Jel imash preko 19 god? Imash. Dakle, mator si ko mumija sa Tibeta.

Slične teme

1. Odgovora: 109
    Poslednja poruka: 20.06.2011., 11:12
  2. Zasto to zivot ne moze da ceka?
    Autor Autobus 88 u forumu Politika
    Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 11.01.2007., 15:31

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku