Lukašenko......u pauzi skijanja na Kopu

bill kill

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
242
Hiljadama beloruske dece koja boluju od bolesti povezanih sa černobilskom nuklearnom katastrofom domaće vlasti su zabranile odlazak u Britaniju na besplatno letovanje.

Aleksandar Lukašenko, predsednik Belorusije kojeg često opisuju kao poslednjeg evropskog diktatora, uveo je zabranu nakon što je beloruska tinejdžerka, koja je bila na putovanju po Sjedinjenim državama u organizaciji jedne humanitarne institucije, izrazila želju da tamo ostane.

Iako se ta devojčica vratila u Belorusiju, vlasti ove bivše sovjetske republike obustavile su posete Britaniji i drugim evropskim zemljama.

Više od 4.000 dece, rođene u oblastima pogođenim černobilskom katastrofom koja se odigrala pre 23 godine, putuju u Britaniju svake godine na besplatno letovanje. Mnoga boluju od raka i leukemije.


«Nemam mnogo čemu da se radujem. Bila sam veoma uzbuđena što ću letovati u Engleskoj, ali sada mi je to oduzeto», kaže Olga Semjonova, petnaestogodišnjakinja koja boluje od tumora na mozgu. «Zašto bi bilo ko bio protiv mog odlaska tamo?»
 
Hiljadama beloruske dece koja boluju od bolesti povezanih sa černobilskom nuklearnom katastrofom domaće vlasti su zabranile odlazak u Britaniju na besplatno letovanje.

Aleksandar Lukašenko, predsednik Belorusije kojeg često opisuju kao poslednjeg evropskog diktatora, uveo je zabranu nakon što je beloruska tinejdžerka, koja je bila na putovanju po Sjedinjenim državama u organizaciji jedne humanitarne institucije, izrazila želju da tamo ostane.

Iako se ta devojčica vratila u Belorusiju, vlasti ove bivše sovjetske republike obustavile su posete Britaniji i drugim evropskim zemljama.

Više od 4.000 dece, rođene u oblastima pogođenim černobilskom katastrofom koja se odigrala pre 23 godine, putuju u Britaniju svake godine na besplatno letovanje. Mnoga boluju od raka i leukemije.


«Nemam mnogo čemu da se radujem. Bila sam veoma uzbuđena što ću letovati u Engleskoj, ali sada mi je to oduzeto», kaže Olga Semjonova, petnaestogodišnjakinja koja boluje od tumora na mozgu. «Zašto bi bilo ko bio protiv mog odlaska tamo?»

Kakav oxymoron :D Cuj Britanija i letovanje, jos Britanci daju za DZ :hahaha: :rotf: LOL
 
Смешно је поздрављати овакав потез као добар и посматрати све са политичке стране, симпатија према Белорусији и антипатија према Британији. У центру тога су болесна деца. Ако Лукашенко може да им обезбеди летовање негде другде онда нека то уради, ако не може онда му је ово велики минус.
 
Kakav oxymoron :D Cuj Britanija i letovanje, jos Britanci daju za DZ :hahaha: :rotf: LOL

Pa gde nađe Britaniju?Britanci su licemerna đubrad,da su humani dali bi azil toj devojčici i ne bi se vratila u Belorusiju.Smešno je pričati o političarskoj humanosti ako znamo da svi koji imaju vlast,bilo gde na Svetu rade samo za sebe.

Gospodo, o čemu vi to k*enjate? Ko ovde priča o tome kakvi su Britanci?
Vi ne biste otišli u Englesku da dobijete besplatan odmor tamo, a?
Otišli biste i peške ako treba, ali da ste u Belorusiji ne biste mogli nikako... (ako spadate u pogođenu grupu, daleko bilo)
 
Poslednja izmena:
Gospodo, o čemu vi to k*enjate? Ko ovde priča o tome kakvi su Britanci?
Vi ne biste otišli u Englesku da dobijete besplatan odmor tamo, a?
Otišli biste i peške ako treba, ali da ste u Belorusiji ne biste mogli nikako...
Možda,da sam od taj Niš.Nisam otišao ni u SAD,a imam gomilu rođaka koji su razbacani od Kanade do Mexika i želeli bi da me vide.
 
Ma i britancima jako jako teshko zbog jadne beloruske kancerogene dece
ubishe se od muke i bola
Gordon Braun svako jutro kad ustane ima muchan izraz na licu jer pati za sudbinom nesretjne Olge Semjonove i shto joj zli diktator ne dozvoljava srecu u Ujedinjenom Kraljevstvu

inache lepo bi bilo znati iz kog lista je ova vest...da nije sun?:)
 
Aaaa...ti si jedan od iberevropejaca koji čekaju da nas oberučke prime ''braća'' iz EU...:hahaha:

Nije mi jasno kakve to veze ima sa temom... :dontunderstand:

Objasni mi, kako to da su oni koji osuđuju ovakav kretenski potez dotičnog političara proevropski nastrojeni i da to ima bilo kakve veze s tim?
Ja bih isto mislio i kada tu decu ne bi puštali u Grčku, Egipat, Rusiju, Crnu Goru...

TO APSOLUTNO NEMA NIKAKVE VEZE SA MOJIM PERCEPCIJAMA O "BRAĆI", već si ti toliko zatupeo na ovom forumu, da nisi u stanju da rasuđuješ o poenti određene teme.

Isključivo si u stanju da dobiješ alergiju čim neko spomene Englesku (i ostale neprijateljske zemlje)... i da dohvatiš da k*enjaš o EU. Jadno ti je to...
 
Ma i britancima jako jako teshko zbog jadne beloruske kancerogene dece
ubishe se od muke i bola
Gordon Braun svako jutro kad ustane ima muchan izraz na licu jer pati za sudbinom nesretjne Olge Semjonove i shto joj zli diktator ne dozvoljava srecu u Ujedinjenom Kraljevstvu

inache lepo bi bilo znati iz kog lista je ova vest...da nije sun?:)

Lepo bi bilo da kao normalan čovek osudiš ovakvu odluku Lukašenka, a da Britance pljuješ nekom drugom prilikom i da glupost Lukašenka ne opravdavaš britanskom glupošću...
 
Nije mi jasno kakve to veze ima sa temom... :dontunderstand:

Objasni mi, kako to da su oni koji osuđuju ovakav kretenski potez dotičnog političara proevropski nastrojeni i da to ima bilo kakve veze s tim?
Ja bih isto mislio i kada tu decu ne bi puštali u Grčku, Egipat, Rusiju, Crnu Goru...

TO APSOLUTNO NEMA NIKAKVE VEZE SA MOJIM PERCEPCIJAMA O "BRAĆI", već si ti toliko zatupeo na ovom forumu, da nisi u stanju da rasuđuješ o poenti određene teme.

Isključivo si u stanju da dobiješ alergiju čim neko spomene Englesku (i ostale neprijateljske zemlje)... i da dohvatiš da k*enjaš o EU. Jadno ti je to...
Ti si toliko proevropski orijentisan da si i zaboravio da čitaš.Nađi šta sam napisao o Lukašenkovom potezu pa se onda izmoli kod svog popa u crkvi,da ti oprosti greh.
 
Pa gde nađe Britaniju?Britanci su licemerna đubrad,da su humani dali bi azil toj devojčici i ne bi se vratila u Belorusiju.Smešno je pričati o političarskoj humanosti ako znamo da svi koji imaju vlast,bilo gde na Svetu rade samo za sebe.

I da, nije mi jasno šta tu Lukašenko radi za sebe i za svoju zemlji. On radi isključivo protiv svojih građana... Koji je razlog ove zabrane sem gluposti navedenog...?
 
Pa gde nađe Britaniju?Britanci su licemerna đubrad,da su humani dali bi azil toj devojčici i ne bi se vratila u Belorusiju.Smešno je pričati o političarskoj humanosti ako znamo da svi koji imaju vlast,bilo gde na Svetu rade samo za sebe.

Nije dobar.Ali postoji gomila odluka koju donesu političari a tek kad oni nestanu sa političke scene ili umru saznamo da su bile loše.

Interesantan način osuđivanja... Prvo si morao da popljuješ Britance, a onda tek na odgovarajuće pitanje da daš svoje mišljenje, ali sa "ALI"...
 
Poslednja izmena:
Interesantan način osuđivanja... Prvo si morao da popljuješ Britance, a onda tek na odgovarajuće pitanje da daš svoje mišljenje, ali sa "ALI"...
Haha...da,sad ću da osuđujem Lukašenka zato što je to uradio,a neću da optužujem zapadne političare koji rade to isto ali niko ne objavljuje i ne komentariše njihove svakodnevne ''humane'' aktivnosti.Izađi malo iz slepe ulice.:hahaha:
 

Back
Top