Да ли можемо без Европске уније?

Stvaran

Primećen član
Poruka
731
Дакле, не мислим на улазак у Европску унију, већ на сарадњу са Европском унијом?
Шта ће се десити ако једног дана све наше комшије уђу у Европску унију, а ми не будемо хтели добре односе са Европском унијом? Да ли ће онда бити онемогућена сарадња и са Русијом? Да ли ћемо бити изоловани?

Додатак: пошто видим да неки не знају да прочитају и не могу да схвате неке реченице: НЕ РАДИ СЕ О УЛАСКУ СРБИЈЕ У ЕУ, ВЕЋ О ПРЕКИДУ САРАДЊЕ СРБИЈЕ СА ЕУ И ЧЛАНИЦАМА ЕУ.
 
Poslednja izmena:
Дакле, не мислим на улазак у Европску унију, већ на сарадњу са Европском унијом?
Шта ће се десити ако једног дана све наше комшије уђу у Европску унију, а ми не будемо хтели добре односе са Европском унијом? Да ли ће онда бити онемогућена сарадња и са Русијом? Да ли ћемо бити изоловани?

Pa šta sada radimo?
O Srbine, pa nisi ni sada u JEU, sa Rusima nemamo dobre odnose zbog "demokrata" .............NATO i JEU nas ubijali, bombardovali..itd..
O čemu ti čoveče.
Jedino nećemo moći sami bez sebe...tj moramo prvo sebi da se vratimo i Srpskim Hrišćanskim moralnim vrednostima...
 
Дакле, не мислим на улазак у Европску унију, већ на сарадњу са Европском унијом?
Шта ће се десити ако једног дана све наше комшије уђу у Европску унију, а ми не будемо хтели добре односе са Европском унијом? Да ли ће онда бити онемогућена сарадња и са Русијом? Да ли ћемо бити изоловани?

Evropska unija ni ne donosi nesto previse dobra ni ulazak u nju. Ne moze tebi drugi srediti problem u drzavi i lopove. Po mom misljenju ova zemlja nece ici napred i za postenog coveka jos nekih sigurno 50 godina nece biti dobra. Jer ljudima je normalno da zive kao cigani, zato narod svaki i zasluzuje svoju vlast. Da mu ne pase on bi je promenio. I to je sva mudrost.

A nasa vlast i ne zeli bas previse dobre odnose sa unijom jer onda nece moci vise toliko krasti.

Djindjic je bio zadnja sansa ovom narodu da ne budu vise cigani, ali iver ne pada daleko od drveta.:)
 
Naravno da mozemo.

Moze i Somalija, Banglades, Mjanmar, Jemen, Avganistan, Pakistan, Kolumbija .....pa sto ne bi mogla i Srbija???

Samo treba znati uzivati u blagodetima standarda kakav imaju gorenavedene drzave, i no problem.

Od Finske preko Ceske i Slovacke, do Kipra i Grcke...sve budale i naivci, cekaju da im srbi otvore oci slepacke, i pokazu da je EU propala ideja, a NATO samo sto se nije raspao na sastavne delove...:dash:
 
Ја верујем да се шалиш. Прочитај поново уводни пост, па дођи на поправни.

Da li cemo biti izolovani?hocemo ko sve zemlje evrope koje nisu u EU....sta ti tu izgleda na shalu?

Usput tvoj uvodni post da cemo biti onemoguceni za kontakte sa rusima,izgleda grdje i od svake sale.......prema tome.

Zalim sa glupacima ne radim zadatke.
 
Очигледно не схватате поенту. Шта ће се десити, ако ми у неком тренутку прекинемо сарадњу са ЕУ и почнемо да се инатимо и рецимо ЕУ затвори границе са Србијом и то за промет робе. Мислите да можемо сами са собом?
 
Naravno da mozemo.

Moze i Somalija, Banglades, Mjanmar, Jemen, Avganistan, Pakistan, Kolumbija .....pa sto ne bi mogla i Srbija???

Samo treba znati uzivati u blagodetima standarda kakav imaju gorenavedene drzave, i no problem.

Od Finske preko Ceske i Slovacke, do Kipra i Grcke...sve budale i naivci, cekaju da im srbi otvore oci slepacke, i pokazu da je EU propala ideja, a NATO samo sto se nije raspao na sastavne delove...:dash:

A mi ludaci,sve nas vuku za rukav a mi kao necemo.........:roll:

Uzgred kakve veze imaju Somalija, Banglades, Mjanmar, Jemen, Avganistan, Pakistan, Kolumbija sa evropom uopste :roll:
 
Очигледно не схватате поенту. Шта ће се десити, ако ми у неком тренутку прекинемо сарадњу са ЕУ и почнемо да се инатимо и рецимо ЕУ затвори границе са Србијом и то за промет робе. Мислите да можемо сами са собом?

Pa ne inatimo se mi nego nas oni ne zele,a mene nervira jedino ne sto sam protiv DOS-a ali znalo se od pocetka da cemo sve zive izruciti i da ce nas na kraju zaebati........nikad EU nije nista nudila Srbiji i sve je bila laz.
Nikada mi nismo imali kontakte sa EU,osim demokratskog propagandnog materijala,a malo i izmole Solanu i ekipu da kazu dve, tri i to je to.

Ali moguce je da ce se odnos promeniti.
 
Очигледно не схватате поенту. Шта ће се десити, ако ми у неком тренутку прекинемо сарадњу са ЕУ и почнемо да се инатимо и рецимо ЕУ затвори границе са Србијом и то за промет робе. Мислите да можемо сами са собом?

Pa jel EU zatvorila granice sa Svajcarskom ili sa Norveskom?
 
Очигледно не схватате поенту. Шта ће се десити, ако ми у неком тренутку прекинемо сарадњу са ЕУ и почнемо да се инатимо и рецимо ЕУ затвори границе са Србијом и то за промет робе. Мислите да можемо сами са собом?

Нема фрке, средићемо неки шверц са Тачијем.
 
А да ли Швајцарска и Норвешка сарађује са ЕУ? Да ли ЕУ према њима има стандарде као према нама. Хајде молим те погледај уводни пост.

Tvoj uvodni post je sulud. Kao pretpostavku dajes ideju da ce Srbija prekinuti saradnju sa EU, a onda strahujes od posledica i navodis kao mogucnost - prekid odnosa EU sa nama. Pa to je ista stvar, dakle to se vec desilo u tvojoj pretspostavci.
Ajde sad back to the drawing board pa smisli malo bolje ovu temu.
 
A mi ludaci,sve nas vuku za rukav a mi kao necemo.........:roll:

Uzgred kakve veze imaju Somalija, Banglades, Mjanmar, Jemen, Avganistan, Pakistan, Kolumbija sa evropom uopste :roll:



Imaju veze sa evropom koliko i srbija, ako ne i vise.
Pusti samo pricu o geografskom polozaju, jer biti evropa nije suva geografija, vec i nacin zivota i shvatanja civilizovanog drustva na pocetku 21 veka.

a da nas ne vuku za rukav, to je tacno. Nesto se ne secam da su vukli za rukav niti jednu od novih clanica unije, ali su se ove zato trudile iz sve snage da njih vuku za rukav, dok nisu postale clanice unije. Srbija se opet ponasa kao uvredjena mlada, koja bi da joj malo udje, ali da ne oseti...a da pri tom uopste nije tako dobra riba kao sto misli
 
da znas da si u pravu:mrgreen:
a ti?...............jel Putinova slika iznad kreveta?

Ma jok brate.....nisam ja od tih koji ima idole ,autoritete i sl.....Zato se nikada nisam ni primao na te politicare kao sto si eto ti nalozen na Djindjica..ili sto su neki bili na Slobu,pa sad na Voju,Seselja,Tadica.....Iznad kreveta nemam sliku ni jednu....imam preko puta kreveta sliku Zemuna i na drugom zidui neku sliku iz Spanije i to je to kad je moja soba u pitanju :D:D:D:D
 
Tvoj uvodni post je sulud. Kao pretpostavku dajes ideju da ce Srbija prekinuti saradnju sa EU, a onda strahujes od posledica i navodis kao mogucnost - prekid odnosa EU sa nama. Pa to je ista stvar, dakle to se vec desilo u tvojoj pretspostavci.
Ajde sad back to the drawing board pa smisli malo bolje ovu temu.

Очигледно имаш проблема са разумевањем. Ако неко може да претпостави шта ће бити ако Србија уђе у ЕУ, затим ако Србија не уђе у ЕУ, али има нормалне односе са ЕУ, зашто се не би могло и ово претпоставити? Мислиш да нема снага у Србији који желе то?
 
[/B]

Imaju veze sa evropom koliko i srbija, ako ne i vise.
Pusti samo pricu o geografskom polozaju, jer biti evropa nije suva geografija, vec i nacin zivota i shvatanja civilizovanog drustva na pocetku 21 veka.

a da nas ne vuku za rukav, to je tacno. Nesto se ne secam da su vukli za rukav niti jednu od novih clanica unije, ali su se ove zato trudile iz sve snage da njih vuku za rukav, dok nisu postale clanice unije. Srbija se opet ponasa kao uvredjena mlada, koja bi da joj malo udje, ali da ne oseti...a da pri tom uopste nije tako dobra riba kao sto misli

Pa nemaju veze al ajde.

Pa i od Srbije se previse trazi a nista joj se ne daje......ajde razmisli mi smo isporucili predsednika samo je to dovoljno da ne nabrajam dalje........a posle 10 godina ni yebeni shengen nece da nam daju,koji nam uzgred uopste ne treba......ko hoce da predje granu,preci ce je svakako,to verovatno znas.
 
Pa jel EU zatvorila granice sa Svajcarskom ili sa Norveskom?

Ali, zaista...:dash:

porediti srbiju sa svicom i norveskom je kao porediti jugo sa space shuttllom.

i tako se nadje neko pametan, sedne u jugo, i krene na mesec, pa se pita , kako , bre, nece da poleti???:dash:

poredjenje srbije i norveske , bi moglo da se tretira kao ozbiljan psiholoski poremecaj, narocito ako onaj ko poredi ove dve drzave ne stavi smajlija koji se valja od smeha iza poredjenja
 
Ali, zaista...:dash:

porediti srbiju sa svicom i norveskom je kao porediti jugo sa space shuttllom.

i tako se nadje neko pametan, sedne u jugo, i krene na mesec, pa se pita , kako , bre, nece da poleti???:dash:

poredjenje srbije i norveske , bi moglo da se tretira kao ozbiljan psiholoski poremecaj, narocito ako onaj ko poredi ove dve drzave ne stavi smajlija koji se valja od smeha iza poredjenja

Nisi skapirao.......ne stoji poredjenje sa nama u ekonomskom i ostalim mogucnostima,nego o izolaciji.......a ne postoji razlog zato bi se srbija izlolovala ako svajcarska nije........dobro ima svajcarska vise mogucnosti da ne upadne u tu situaciju,stavise nemoguce je,ali ako ne udjemo u EU sigurno necemo biti izolovani........ako mi ne budemo hteli.

Ali ako izgradimo drzavu za primer svi ce nas htetia
 
Pa nemaju veze al ajde.

Pa i od Srbije se previse trazi a nista joj se ne daje......ajde razmisli mi smo isporucili predsednika samo je to dovoljno da ne nabrajam dalje........a posle 10 godina ni yebeni shengen nece da nam daju,koji nam uzgred uopste ne treba......ko hoce da predje granu,preci ce je svakako,to verovatno znas.

Svaka drzava , koja je ulazila u EU je kukala kako se od nje, jadne, eto , trazi vise nego od drugih.

To se desavalo sa Cesima, Litvancima, sa Kiprom, a narocito sa Slovacima i Poljacima.

Sada kukaju hrvati i srbi, a o makedoncima i bosancima da ne pricamo.

Cinjenica je , da se od srbije mnogo vise trazi nego od Estonije, i tacno je, da ce ubuduce sve clanice ( ne samo srbija ) imati vece i vece probleme da udju u uniju...ali, ko je nama kriv , sto smo se devedesetih, koje su za celu evropu bile godine blagostanja, klali po hrvatskim i bosanskim gudurama, umesto da smo radili na privatizaciji i ulasku u EU.

Kriv je najvise isti taj , kojeg smo dali Hagu, pa mislim da je samo steta sto ga nismo predali jos dok je bio mali, kada se jos nije razvio u cudoviste.
 

Back
Top