Angela Merkel zbunila Srbiju

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Srbija nema plan za slučaj da se obistine reči nemačke kancelarke da neće biti proširenja EU, u Đelićevom kabinetu tvrde da je sve u redu
image.jpg



Ništa od ulaska srbije u EU... Angela Merkel i Boris Tadić



Izjava Angele Merkel da u dogledno vreme neće biti proširivanja EU potpuno je iznenadila srpsku vlast, koja očigledno nema nikakav plan za ovakav slučaj, tvrde za Press stručnjaci i analitičari. S druge strane, bez obzira na jasnu poruku nemačke kancelarke, u kabinetu Božidara Đelića, potpredsednika Vlade zaduženog za evropske integracije, tvrde da reči Angele Merkel „ne remete put Srbije u EU"?!

- Ova poruka ne remeti put Srbije jer nemačka kancelarka nije dovela u pitanje nastavak evropskih integracija u regionu, nego samo traži pauzu u proširenju Unije - tvrde u Đelićevom kabinetu.



Dinkić: Realno je da se zemlje EU bave sobom, a ne nama

Mlađan Dinkić, ministar ekonomije, naveo je dva razloga zbog kojih je nemačka kancelarka Angela Merkel poručila da se odlaže proširenje EU na neodređeno.

- Evropa je zaista u velikim finansijskim problemima. Ove godine se predviđa pad privredne aktivnosti za četiri odsto, što niko nije mogao da nasluti pre godinu dana. Evropa je zaokupljena svojim problemima i sada verovatno nema vremena da razmišlja o proširenju. Drugo, Evropa je zaokupljena izborima - imamo izbore za Evropski parlament, ali i izbore u čitavom nizu zemalja, uključujući i Nemačku. U tom smislu, izjavu gospođe Merkel posmatram u predizbornom kontekstu. Verovatno biračkom telu njene partije odgovara ta vrsta izjave. S druge strane, realno je da se najveće zemlje EU bave sobom, a ne novim kandidatima. To je realnost - ustvrdio je Dinkić.


Najranije 2021.

Vladimir Todorić, bivši savetnik Božidara Đelića, kaže da Srbija u najboljem slučaju može da uđe u Uniju 2021. godine.

- Nemoguće je da Srbija postane članica Unije pre 2014, kao što tvrde neki naši političari. Godine 2011. radiće se novi budžet Unije, čija primena počinje 2014. i traje sedam godina. Znači, ako Srbija bude stavka u tom budžetu, imamo šanse da u najboljem slučaju postanemo članica do 2021. A i javnost u članicama EU pritiska vlade da novac više ne daju zemljama kandidatima kad nemaju dovoljno ni za sebe u vreme globalne krize - kaže Todorić.

Diplomatski analitičar Bratislav Grubačić upozorava da Vlada treba ozbiljno da shvati izjavu Merkelove, a ne da se pogrešno vezuje za reči komesara za proširenje Olija Rena.

- Naša vlada kao da ne zna da o svemu konačnu odluku ne donosi Evropska komisija, nego Savet od 27 ministara, predstavnika svih zemalja članica. Težina poruke nemačke kancelarke može da uništi svaku izjavu Olija Rena. Osim toga, Ren je na funkciji komesara za proširenje do jeseni, a stavovi Nemačke će ostati i posle toga - kaže Grubačić.

On dodaje da ne razume optimizam Đelića i Dinkića.

- Oni ili nemaju veze s realnošću ili se plaše pada s vlasti, do koje su došli obećanjima da smo na pragu EU. A mi nismo usvojili ni zakone za beli šengen, ni završili saradnju s Hagom, imamo probleme na prelazima s Kosovom, čiju su nezavisnost priznale 22 članice Unije... Samo do statusa kandidata trebaju nam minimum dve godine, posle čega sledi usklađivanje zakona, pa tek onda prijem. Treba nam sedam-osam godina da uđemo u EU pod uslovom da je u njoj sve fantastično. A nije - kaže Grubačić, i zaključuje da Srbija ni u najboljem slučaju do 2020. neće postati članica Unije.

Stav cele Unije

Funkcioner DSS Dušan Proroković kaže da je Angela Merkel „naglas" rekla ono što je postalo vidljiv stav Unije još pre godinu dana.

- Njene reči će sada horski početi da ponavljaju zvaničnici svih država EU. Uopšte ne postoji mehanizam za prijem novih članica jer nije usvojen Lisabonski sporazum. U Uniji više nema ni političke volje, ni entuzijazma, niti novca za investiranje u nove članice. Sve ove okolnosti treba konačno da uozbilje pojedince iz vlasti koji godinama daju građanima lažnu nadu da će putovati bez viza i imati visok standard. Vlada treba da se okrene unutrašnjim prilikama i posveti rešavanju ekonomskih problema, a manje da se bavi datumom ulaska u EU - ocenjuje Proroković.

Vjerica Radeta iz SRS smatra da ono što je izgovorila Merkelova misle svi u EU, „jer zna Merkelova šta priča i nije Nemačka beznačajna zemlja u EU".

- Vlada bi trebalo konačno da prestane da zamajava narod evropskom pričom, šarenom lažom, i da počne da se bavi rešavanjem ekonomske krize. Moramo da se okrenemo sebi - smatra ona.

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=61053&sectionId=37

E,svašta...ko još veruje Nemcima izuzev Borisa Tadića?:)Mogli su isto tako da mu kažu da će Srbiju da premeste na Mars umesto da prime u EU i on bi verovao.
 
..bolje ikad nego nikad..nije ta 2014 tako daleko.
...osim toga mi smo Vam sada prijatelji..evo i Sanader Vam donosi darove...mozda vas poguramo i ranije nam se poriduzite....nije sve tako crno....samo obuzdajte radikale...i sve ce se samo od sebe sloziti..
 
..bolje ikad nego nikad..nije ta 2014 tako daleko.
...osim toga mi smo Vam sada prijatelji..evo i Sanader Vam donosi darove...mozda vas poguramo i ranije nam se poriduzite....nije sve tako crno....samo obuzdajte radikale...i sve ce se samo od sebe sloziti..
Koje radikale?Sad imamo dve frakcije.Tomu i Vučića ne moramo ništa da pitamo,oni sad pominju neki Hvar,Brač i Šoltu.Izgleda da hoće kod vas na letovanje.
 
Koje radikale?Sad imamo dve frakcije.Tomu i Vučića ne moramo ništa da pitamo,oni sad pominju neki Hvar,Brač i Šoltu.Izgleda da hoće kod vas na letovanje.

..osobno mislim ..da su dosla neka bolja vremena....Hrvatska i Srbija...su faktori stabilnosti u ovome dijelu ...ne mozemo stalno biti u proslosti...svidja mi se od Konzice....onaj tko se cesto okrece prema proslosti..ima stalno okrenutu gioozicu prema buducnosti..(.nadam se da sam dobro napisao..ako ne neka me Konzica ispravi)...dosta je bilo...podmetanja ...jedni drugima..trebamo jedni drugima da pomognemo...i Nas i Vas ima toliko da smo statisticka pogreska u mjerilima...Istoka...
..prije svega mislim...da crkve moraju dati svoj blagoslov....za pomirbu..i cudi me sto vec nisu....ionako su politicari i s nase i s vase strane samo ..marionete....
 
Пази па та Ангела почиње да ми се свиђа (мислим не "онако") па она је то обећала још у предизборној кампањи, јако се добро сећам тога!
И ево, доследно то и спроводи!
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
..bolje ikad nego nikad..nije ta 2014 tako daleko.
...osim toga mi smo Vam sada prijatelji..evo i Sanader Vam donosi darove...mozda vas poguramo i ranije nam se poriduzite....nije sve tako crno....samo obuzdajte radikale...i sve ce se samo od sebe sloziti..

Misliš da ćemo mi ući ranije? :think:
Politika EU je da nas Slovenija blokira da sačekamo Srbiju, pa da uđemo u paketu.
Dosad još ni jedna zemlja nije postala članica pojedinačno. :sad2:
 
Ej bre, pa ovo je isto ono kad je Putin zbunio naše rusoslinavce i patriJote. Sećate li se kad je Putin podržao Tadića na izborima?

Tadića izdajnika...

A rusoslinavci i dalje se nadaju da će Putin baciti atomsku bombu na Kosovo...

I isto ono kad je Putin rekao da je interes Rusije Srbija u EU.
 
Ej bre, pa ovo je isto ono kad je Putin zbunio naše rusoslinavce i patriJote. Sećate li se kad je Putin podržao Tadića na izborima?

Tadića izdajnika...

A rusoslinavci i dalje se nadaju da će Putin baciti atomsku bombu na Kosovo...

I isto ono kad je Putin rekao da je interes Rusije Srbija u EU.

Ne više. Rusoslinavci su sad proglasili Putina izdajnikom jer je odlikovao Mesića!
Po novome, Putin nije nikada bio ruski patriJota! :hahaha::hahaha:
 
Ej bre, pa ovo je isto ono kad je Putin zbunio naše rusoslinavce i patriJote. Sećate li se kad je Putin podržao Tadića na izborima?

Tadića izdajnika...

A rusoslinavci i dalje se nadaju da će Putin baciti atomsku bombu na Kosovo...

I isto ono kad je Putin rekao da je interes Rusije Srbija u EU.

Ne secamo se,jer ga nikad nije ni podrzavao a ti lazes po obicaju:hahaha::rotf:

A na osnovu te lazi ces da napravis sledecu laz a ovu ces da das kao argument.......koja dilka:rotf:

A jel ti znas sta je atomska bomba?koji lik..........
 
Ne secamo se,jer ga nikad nije ni podrzavao a ti lazes po obicaju:hahaha::rotf:
Ja lažem?
Žao mi je što si ispao glup :roll:.
http://www.seebiz.eu/hr/politika/putin-podrzao-tadica,6362.html

Nemoj više da optužuješ ljude za ono za šta nemaš dokaze! Za tvoje dobro!

Ja ne lažem :bye:.

Putin_Mesic.JPG

SPerkovic_Putin_Mesic13.jpg

Vladimir_Putin_16_April_2002-1.jpg


Ako je Mesic ustasa i ako su ustase oni koji se rukuju sa ustasom, da li je onda Putin ustasa?

A jel ti znas sta je atomska bomba?koji lik..........

Naravno, i to bolje od tebe.

Inače, vaša (patriJotska) je želja da Putin baci atomku na Kosovo, Albaniju i SAD!
Te debilne izjave možeš videti na vašem forumu srpskih nacionalista.
 
Poslednja izmena:
Ja lažem?
Žao mi je što si ispao glup :roll:.
http://www.seebiz.eu/hr/politika/putin-podrzao-tadica,6362.html

Nemoj više da optužuješ ljude za ono za šta nemaš dokaze! Za tvoje dobro!

Ja ne lažem :bye:.


Naravno, i to bolje od tebe.

Inače, vaša (patriJotska) je želja da Putin baci atomku na Kosovo, Albaniju i SAD!
Te debilne izjave možeš videti na vašem forumu srpskih nacionalista.

Naravno da lazes,a sad si tek pokazao kakva si dilka :hahaha:

Ne moram ja da imam dokaze i ne ispadaj 2 put glup u recenici,ti trebas da imas dokaze za ono sto tvrdis a ne ja;)

Pa vidis da lazes.

Ja nisam patriJota nego patriota a za tebe sam Srbin posto ti kao siptar nemas legitimnost da me tako zoves,to mogu srbi.

Znaci jel imas dokaza za svoju tvrdnju ili da po 2 put ustanovimo da si lazov,posto tamo nigde ne pise da ga Putin podrzava cak nista nalik tome.......dakle neki dokaz?

Kako si slagao majko moja,kako te nije sramota,ajde gde u tekstu pise-Ja vladimir vladimirovich Putin podrzavam Tadica za predsednika.:hahaha:
BTW......ovo je vec dokazana propaganda demoNkrata ;)
 
Poslednja izmena:
Ja lažem?
Žao mi je što si ispao glup :roll:.
http://www.seebiz.eu/hr/politika/putin-podrzao-tadica,6362.html

Nemoj više da optužuješ ljude za ono za šta nemaš dokaze! Za tvoje dobro!

Ja ne lažem :bye:.

у праву си,јесте овој смрадини честитао рођендан али је исто тако и

Putin podržao Koštunicu
Glas javnosti ponedeljak, 5. maj 2008.
Večernje novostiBEOGRAD - Predsednik Rusije Vladimir Putin poručio juče premijeru Srbije Vojislavu Koštunici da može računati na podršku i solidarnost u politici prema Kosovu i Metohiji, saopšteno je iz Vlade Srbije.

- Stav Rusije prema Kosovu ostaje nepromenjen i smatramo da je jednostrano proglašenje nezavisnosti Kosova i Metohije zadalo ozbiljan udarac načelima međunarodnog prava - navedeno je u ličnoj poruci Putina predsedniku Vlade Srbije, koju prenosi Tanjug.

- Spremni smo da se zajedničkim naporima suprotstavljamo ovoj opasnoj tendenciji. Možete čvrsto računati na našu solidarnost i podršku. Aktivni i otvoreni politički dijalog sada se jača strateškim dogovorima u ključnim pravcima trgovinsko-ekonomskog partnerstva - ističe Putin u poruci Koštunici.
 
у праву си,јесте овој смрадини честитао рођендан али је исто тако и

Putin podržao Koštunicu
Glas javnosti ponedeljak, 5. maj 2008.
Večernje novostiBEOGRAD - Predsednik Rusije Vladimir Putin poručio juče premijeru Srbije Vojislavu Koštunici da može računati na podršku i solidarnost u politici prema Kosovu i Metohiji, saopšteno je iz Vlade Srbije.

- Stav Rusije prema Kosovu ostaje nepromenjen i smatramo da je jednostrano proglašenje nezavisnosti Kosova i Metohije zadalo ozbiljan udarac načelima međunarodnog prava - navedeno je u ličnoj poruci Putina predsedniku Vlade Srbije, koju prenosi Tanjug.

- Spremni smo da se zajedničkim naporima suprotstavljamo ovoj opasnoj tendenciji. Možete čvrsto računati na našu solidarnost i podršku. Aktivni i otvoreni politički dijalog sada se jača strateškim dogovorima u ključnim pravcima trgovinsko-ekonomskog partnerstva - ističe Putin u poruci Koštunici.

Cestitao je Tadicu ali ga nikada nije podrzavao,to je najobicnije pismo koje su klosharcine iskoristile u predizboru propagandu.
 

Back
Top