Kako izabrati kumu...

hahahha
lako!
koju najvise volis.

ja sam kuma ovog proleca, ako ne odem u inostranstvo, a svim silama se borim da ostanem!

a kad bih birala kumu, ne bih mogla da se odlucim od svih drugarica koje imam. sve ih volim!
 
Elem...
Drage moje...
Došlo vreme da se bira kuma...
Planiramo da se venčamo na leto ili jesen... a od drugarica ni d nije ostalo...
Neke su otišle u druge gradove, neke se udaljile... :(

Kako ste birale kumu? Jeste li i danas najbolje prijateljice?
Svaki savet bi mi mnogo značio...
:bye:


...a jel' imaš druga...može i on da ti bude kuma...i budi sigurna, da ti neće spopadavati budućeg husband-a...:lol:
 
...pa sad...jedna mala tajna...ja sam jednoj mojoj dragoj prijateljici kuma...a moja supruga je njenom mužu kum...tako je...:)

Lepo je to... baš tako... kao tvoje kumstvo... ali jedna moja prijateljica je uzela druga za kuma i sad se pokajala, ne zato što nisu dobri, već jednostavno kaže da bi joj bilo lakše da je to bila neka drugarica...

Ja se dvoumim između drugarice sa kojom se družim 2-3 godine i jako dobro slažem i pronalazim... i jedne, sa kojom sam dobra od osnovne škole ali je vrlo nepouzdana...:think:
 
Lepo je to... baš tako... kao tvoje kumstvo... ali jedna moja prijateljica je uzela druga za kuma i sad se pokajala, ne zato što nisu dobri, već jednostavno kaže da bi joj bilo lakše da je to bila neka drugarica...

Ja se dvoumim između drugarice sa kojom se družim 2-3 godine i jako dobro slažem i pronalazim... i jedne, sa kojom sam dobra od osnovne škole ali je vrlo nepouzdana...:think:


...moja kuma se ne kaje sa izborom svoje kume...i ne bi menjala svoju kumu ni zašta na svetu...:lol:
 
Lepo je to... baš tako... kao tvoje kumstvo... ali jedna moja prijateljica je uzela druga za kuma i sad se pokajala, ne zato što nisu dobri, već jednostavno kaže da bi joj bilo lakše da je to bila neka drugarica...

Ja se dvoumim između drugarice sa kojom se družim 2-3 godine i jako dobro slažem i pronalazim... i jedne, sa kojom sam dobra od osnovne škole ali je vrlo nepouzdana...:think:

Pa ja bih se odlucila za ovu prvu ;) Ali izbor je tvoj... Srecno:ok:
I da, zelim vam sve najbolje u zajednickom zivotu :heart:;)
 
Elem...
Drage moje...
Došlo vreme da se bira kuma...
Planiramo da se venčamo na leto ili jesen... a od drugarica ni d nije ostalo...
Neke su otišle u druge gradove, neke se udaljile... :(

Kako ste birale kumu? Jeste li i danas najbolje prijateljice?
Svaki savet bi mi mnogo značio...
:bye:

Daleko smo 600 km...i nije mi bila prepreka da kumujem......bas sam bila odusevljena ....dugo smo drugarice :)
 
ja sam birala drugaricu iz osnovne koja je leptiric jedan koji uvek kasni ali je tog dana ko zapeta puska dosla sa doruckom i brzom kafom pre no sto sam se izvukla i pidzame ;
a da bih bila kuma na krstenju putovala sam iz BG u Marsej i opet bih ;)
 
Meni je neverovatno da neko ne zna 'ko ce mu biti kuma:roll:,meni je to nesto sto znam od prvog osnovne:D,pogled nam se sreo dok su nas mame vodile u skolu prvi dan i od tada smo najbolje drugarice:heart:
Cak ni rat nas nije rastavio,obe smo zavrsile u bg-u,obe smo zavrsile isti fax...
Uvek sam mislila da cu se ja prva udati i da ce mi ona biti kuma,ali ona se pre godinu dana verila(jako romanticno,na nekoj igranci u NY) i bila sam presrecna kada me je pitala da joj budem kuma.I ona ce meni biti kuma:lol:
Meni su neke drugarice s kojima nisam bas bliska spomenule da cu im biti kuma i ja sam bila u soku:confused:,ne zato sto ne zelim nego mi tuzno da nemaju neku drugaricu s kojom su blize.
 
Meni je neverovatno da neko ne zna 'ko ce mu biti kuma:roll:,meni je to nesto sto znam od prvog osnovne:D,pogled nam se sreo dok su nas mame vodile u skolu prvi dan i od tada smo najbolje drugarice:heart:
Cak ni rat nas nije rastavio,obe smo zavrsile u bg-u,obe smo zavrsile isti fax...
Uvek sam mislila da cu se ja prva udati i da ce mi ona biti kuma,ali ona se pre godinu dana verila(jako romanticno,na nekoj igranci u NY) i bila sam presrecna kada me je pitala da joj budem kuma.I ona ce meni biti kuma:lol:
Meni su neke drugarice s kojima nisam bas bliska spomenule da cu im biti kuma i ja sam bila u soku:confused:,ne zato sto ne zelim nego mi tuzno da nemaju neku drugaricu s kojom su blize.

Nemaju svi ljudi u životu sreću, pa da kao ti, upaoznaju i ostvare iskreno prijateljstvo...:(
 
kum kuma se ne biraju to se nasledjuje
osim ako kum kuma odreknu kumstvo tad trazis novog novu
ali nikako se ti ne odrices kuma kume to je greh
i nebi nikog da plasim ali ako promenis kuma kumu
a nije se odreko to nevalja nikako po potostvo
 
Meni je neverovatno da neko ne zna 'ko ce mu biti kuma:roll:,meni je to nesto sto znam od prvog osnovne:D,pogled nam se sreo dok su nas mame vodile u skolu prvi dan i od tada smo najbolje drugarice:heart:
Cak ni rat nas nije rastavio,obe smo zavrsile u bg-u,obe smo zavrsile isti fax...
Uvek sam mislila da cu se ja prva udati i da ce mi ona biti kuma,ali ona se pre godinu dana verila(jako romanticno,na nekoj igranci u NY) i bila sam presrecna kada me je pitala da joj budem kuma.I ona ce meni biti kuma:lol:
Meni su neke drugarice s kojima nisam bas bliska spomenule da cu im biti kuma i ja sam bila u soku:confused:,ne zato sto ne zelim nego mi tuzno da nemaju neku drugaricu s kojom su blize.

A ako neko ima 3 najbolje drugarice...?
Ja sam jednom pitana od ne baš bliske osobe onako u autobusu po povratku sa predavanja da joj budem kuma na šta sm ja :eek: :eek: :eek: i debelo se zamislila da li poštovati običaj ''kumstvo se ne odbija'' ili se napraviti blesav...
 
Ja se dvoumim između drugarice sa kojom se družim 2-3 godine i jako dobro slažem i pronalazim... i jedne, sa kojom sam dobra od osnovne škole ali je vrlo nepouzdana...:think:
Ja sam imala istu ovakvu nedoumicu...
Izabrala ovu sa kraćim stažom...
Danas nema ni jedne ni druge. Otkako sam se udala, one su nestale. Nemam pojma šta se desilo. Mora da sam gadno zeznula, a ja glupa pa ne kapiram.
Sa kumom sam čak imala i cirkus, pisala sam već o tome...Apsurd je da mi je sada najbolja prijateljica žena zbog koje više nemam kumu... Život je čudo...

Uglavnom, htedoh reći da je to lutrija kao i sve drugo u životu. Ne možeš znati šta je bolje.

U svakom slučaju, čestitam ti i želim ti sve najbolje!
 
Elem...
Drage moje...
Došlo vreme da se bira kuma...
Planiramo da se venčamo na leto ili jesen... a od drugarica ni d nije ostalo...
Neke su otišle u druge gradove, neke se udaljile... :(

Kako ste birale kumu? Jeste li i danas najbolje prijateljice?
Svaki savet bi mi mnogo značio...
:bye:


Cestitam i srecno!
Ja sam imala lose iskustvo s tim, i ne bih mogla da ti dam nikakav dobar savet
Jedino sto je sve ispalo super na kraju
Dam u kontaktu smo s kumom i kumom, i druzimo se kad se vidimo, i ok je sve
Ali to je bio dug razvojni put i neka ta prica ostane neispricana, neki ljudi ne treba da se prepoznaju
 
ja sam bio 5x coom, petokumac, venčavam, krsti, sfe radnje radim...al, nadam se, marice, da me nemaš u fidu.. ( :
milanche priča o nečem šo se zvalo "staro kumstvo", toga više nema...
moja drugarica je izabrala zubarku, tako da..kako birateljude za kumove, ako nemate prijateljstva neka čvršća sa ljudima, a šo bi ih pa imali, treba birati po tome ša može qm-a da učini za vas i vaše najbljiže sada i u budućnosti..
e, i maro..nek je sa srećom ( :
 

Back
Top