Dvostruki standardi

Cesto umemo da budemo jako sebicni u vezi.. Da nesto ocekujemo od partnera a da isto to ne pruzamo.. Imate li duple standarde?
Da li ste ljubomorni a druga strana ne smedavam prigovori ili obrnuto?
Da li sebi tolerisete sve a drugoj strani nista?
Uzimate li i dajete jednako?:hvala:
Тешко је то проценити.
Превише је субјективно...
Свако за себе мисли да даје највише што може, док она друга страна можда не мисли тако.
Оно што могу да кажем је да се не штедим у вези, а да љубомору презирем.
 
Cesto umemo da budemo jako sebicni u vezi.. Da nesto ocekujemo od partnera a da isto to ne pruzamo.. Imate li duple standarde?
Da li ste ljubomorni a druga strana ne smedavam prigovori ili obrnuto?
Da li sebi tolerisete sve a drugoj strani nista?
Uzimate li i dajete jednako?:hvala:

A zashto bi sve moralo biti mereno i vagano? Uposhte ne mislim da se u vezi to mozhe posmatrati tako. Shta dajem i koliko mu daju, besmisleno mi je, ne razmishljam o tome, opustim se.
 
A zashto bi sve moralo biti mereno i vagano? Uposhte ne mislim da se u vezi to mozhe posmatrati tako. Shta dajem i koliko mu daju, besmisleno mi je, ne razmishljam o tome, opustim se.

. Mozda nisi shvatila temu.. Ne radi se ni o kakvim merenjima i kvantitivnosti i da neko nesto daje , vec da cesto kritikujemo druge ne gledajuci sebe i koliko smo fer u partnerskim odnosima ;)
Ili ja nisam dobro opisala ono sto sam mislila
 
Cesto umemo da budemo jako sebicni u vezi.. Da nesto ocekujemo od partnera a da isto to ne pruzamo.. Imate li duple standarde?
Da li ste ljubomorni a druga strana ne smedavam prigovori ili obrnuto?
Da li sebi tolerisete sve a drugoj strani nista?
Uzimate li i dajete jednako?:hvala:

tesko to moze da se izvaga, sem ako je bas, bas disproporcionalno, pa razlika ondak bude ocigledna....inache, uvek u nekom trenutku jedna strana vise daje.....ali, to je Ok, sve dok postoji naizmenicno uzimanje i davanje...mislim da ne ocekujem nista vise od onoga sto i sama pruzam, ali zato ocekujem da daje bar priblizno onome sto sam ja spremna da dam...tolerisem sebi svasta, ali tolerisem drugome jos vise
 
Cesto umemo da budemo jako sebicni u vezi.. Da nesto ocekujemo od partnera a da isto to ne pruzamo.. Imate li duple standarde?
Da li ste ljubomorni a druga strana ne smedavam prigovori ili obrnuto?
Da li sebi tolerisete sve a drugoj strani nista?
Uzimate li i dajete jednako?:hvala:

Ja nikada nisam bio čovek koji vaga ono što daje .Taj koji tako radi ne daje ,on pravi kompenzaciju,a to nije ljubav nego trgovina.Ne štedim sebe ni kada radim,ni kada uživam,ni kada volim,uvek dajem maksimum.Kinezi kažu"Ruka koja daje uvek je iznad one koja uzima"to je rečeno za materijalna davanja,ali se može primeniti i na zadatu temu.Ima dosta zadovoljstva(koje ,opet,u svojoj suštini može biti sebično ,egoističko)u nesebičnom davanju.Davanjem i delenjem se emotivno blago uvećava.Sve ima svoje granice,naravno.Volim da nesebično dajem,ali ne volim da bacam,a davati nekoj osobi bez nekog rezultata ili zadovoljstva,za nju ili sebe-to je bacanje i rasipanje.
 

Back
Top