sajtovi za ucenje englesko

where I should learn english ??
shalim se,:lol::dash: treba ju mi sajtovi za ucenje engleskog

Nemam dobar savet na konkretno pitanje koje si postavio, ali imam jedan tangencijalan (posto je ovo, ipak, forum "Prirodne Nauke").

Pre nekog vremena, jedan prijatelj me je zamolio za savet gde moze da nadje rasprave i tekstove o nauci (slicne ovima ovde) pomocu kojih bi mogao da vezba engleski. Ovo je moj odgovor (copy/paste):

* * *
Neces naci nigde "cisto" dobar forum. Usenet grupa talk.origins se uglavnom sastoji od besmislenih prepucavanja, sa povremenim zaista dobrim postovima. Arhiva te grupe je, medjutim, mozda i najbolji izvor informacija u korist evolucije i protiv kreacionizma na webu - www.talkorigins.org

"Panda's Thumb" je blog, ne forum, ali je odlican. "Scienceblogs" ima vise odlicnih blogova koji pokrivaju sve oblasti nauke (ima ih od visokouskostrucnih do apsolutno pristupacnih svakome, mozes da prodjes kroz spisak i da pogledas; najpopularniji naucni blog na internetu, "Pharyngula" je deo Scienceblogs grupe, i tu ces naci sve najvaznije vesti na polju evolucione biologije, mada je autor povremeno pomalo napadan u pogledu religije.

"Cosmic Variance" je verovatno najbolji astronomski/astrofizicki blog.

Ako zelis da vezbas govorni engleski, dobro ce ti doci i da ga slusas. Ima mnogo podcastova na polju nauke koji su odlicni. Australijski radio ima fantastican neuronauka/psihologija podcast pod nazivom "All in the Mind" (cesto ima najfenomenalnije grupe gostiju koje mogu da se okupe, bukvalno najboljih pet ljudi na svetu koje bi mogao da pitas pitanja na datu temu).

Americki NPR ima fantasticno dobro odradjen program (i mozes da skines mp3 svih prethodnih sezona, sve su dobre) o raznoraznim oblastima nauke, sa fenomenalnim gostima, pod nazivom "Radiolab". Konacno, Njujorska akademija nauka ima podcast pod nazivom "Science and the City", sto su snimci predavanja koje drze razni naucnici koji posecuju akedemiju iz celog sveta. Sve se ovo moze skinuti u mp3 formatu, i onda slusati, recimo, dok peres sudje (ja slusam kada cistim kucu, ili kada vozim kola na posao ili s posla), i sve je uglavnom prilagodjeno publici sa bilo kakvim nivoom znanja - dovoljno je interesovanje da bi se razumelo sta treba.

Sve gorepomenute mozes da nadjes tako sto prosto ukucas ime u Google - prvi rezultat na spisku je ono sto ti treba.
 

Back
Top