"Njujork tajms": Hrvatska se udvara srpskim turistima

Waterfall

Legenda
Poruka
50.199
Prvi put od ratnih sukoba iz devedesetih godina, hrvatski poslovni ljudi javno pozivaju srpske turiste da pomognu posustaloj hrvatskoj privredi, što je još jedan znak da je svetska finansijska kriza pogodila i Jadran, piše današnji "Njujork tajms".

List u tekstu iz Dubrovnika ističe da su turistički zvaničnici iz dve hrvatske oblasti, Istre i Dalmacije, prošlog meseca poslali predstavnike na sajam turizma u Beogradu i da je to izazvalo zajedljive komentare da je privredna stagnacija primorala Hrvate da pomoć zatraže od Srba, "svojih nekadašnjih neprijatelja".
Međutim, očigledno je došlo vreme da se prevaziđe prošlost i prihvate mogućnosti i prednosti koje pruža saradnja sa susedima u regionu, koji kao celina i dalje predstavlja "slabu tačku Evrope", ističe "Njujork tajms".
U Hrvatskoj se, piše američki dnevnik, strahuje da bi slab prihod od turizma, koji je ovde pokretač ekonomije i čini 20 odsto bruto domaćeg proizvoda, mogao da izazove pravu pometnju u privredi. Ukazuje se da je Hrvatska svoju valutu strogo vezala za evro, iako su ostale valute u regionu drastično devalvirale munjevitom brzinom, a da je "jaka kuna uticala na smanjenje kupovne moći potencijalnih turista iz Češke, Mađarske, Velike Britanije i Rusije".
Kriza se, piše list, već oseća i u samom središtu hrvatskog turizma, srednjovekovnom Dubrovniku, čiji vodeći biznismeni kažu da već osećaju posledice i "agresivno mame srpske turiste, iako su politički odnosi između Hrvatske i Srbije i dalje napeti".

Američki list citira reči Gorana Štroka, "vlasnika najboljih hotela u Dubrovniku", da ono što su Slobodana Milošević i srpski političari uradili "ne treba da bude zaboravljeno", ali da je "rat završen i mi ne možemo promeniti činjenicu ko su naši susedi".
"Srbi su dobri ljudi i došlo je vreme da im pružimo ruku. Želim da srpski turisti dođu u Dubrovnik", dodaje Štrok.
Smatra se da će nedovoljno dobre veze sa Srbijom - s obzirom na to da još nema direktnih letova između prestonica ove dve zemlje i da policija povremeno izveštava o slučajevima maltretiranja Srba koji posete Hrvatsku - znatno poboljšati činjenica da je Srbija sada, na čelu sa vladom koja želi da sarađuje sa EU i SAD, okrenuta ka Zapadu, piše "Njujork tajms".
Tako je već prošle godine, navodi list, zabeleženo da je Hrvatsku posetilo oko 90.000 srpskih turista.

http://www.blic.rs/svet.php?id=84290
 
A najjaci su ovi bednici sto glume kao neku civilizovanost,kao hrvatsko more je dobro.......e koje su to majmuncine.......kao civilizacija ovo ono...........

A toliko su vikendica oteli,i kada si trazio hleb u restoranu oni te izbacivali iz istog pod izgovorom da nemaju hleb no kruh........ne mrzim ih ja,ali ne bi pashtetu kupio od njih.........zaebo se juce pa kupio cedevitu.........
 
Poslednja izmena:
Od rata sam nekoliko puta boravio u Istri, Opatiji , i uopste severnom primorju.

Sredili su obalu do bola, cene su onako, kao i u Turskoj, a sadrzaji i novi hoteli su odlicni.
Nikakvih problema nisam imao ni u Porecu, ni u Rovinju, a o Opatiji , Lovranu, Iki , Icicima , pa i u Rijeci da ne pricamo.

Dakle , svakome mogu da preporucim da ode na severno primorje ili Istru, narocito ako je tamo letovao i pre raspada Jugoslavije. Lepo je ponovo videti ista mesta gde smo godinama letovali.
 
Od rata sam nekoliko puta boravio u Istri, Opatiji , i uopste severnom primorju.

Sredili su obalu do bola, cene su onako, kao i u Turskoj, a sadrzaji i novi hoteli su odlicni.
Nikakvih problema nisam imao ni u Porecu, ni u Rovinju, a o Opatiji , Lovranu, Iki , Icicima , pa i u Rijeci da ne pricamo.

Dakle , svakome mogu da preporucim da ode na severno primorje ili Istru, narocito ako je tamo letovao i pre raspada Jugoslavije. Lepo je ponovo videti ista mesta gde smo godinama letovali.


Na stranu nacionalna prepucavanja, Hrvatska je jednostavno preskupa za ono sto nudi.

Lijepa je obala, to stoji, i tu se otprilike prica i zavrsava. Sve ostalo je ispod nivoa za cijenu - usluga, ljubaznost, kvalitet smjestaja, nocni zivot....
 
Od rata sam nekoliko puta boravio u Istri, Opatiji , i uopste severnom primorju.

Sredili su obalu do bola, cene su onako, kao i u Turskoj, a sadrzaji i novi hoteli su odlicni.
Nikakvih problema nisam imao ni u Porecu, ni u Rovinju, a o Opatiji , Lovranu, Iki , Icicima , pa i u Rijeci da ne pricamo.

Dakle , svakome mogu da preporucim da ode na severno primorje ili Istru, narocito ako je tamo letovao i pre raspada Jugoslavije. Lepo je ponovo videti ista mesta gde smo godinama letovali.

..:bye::bye::ok::ok::bye::bye:
 
Od rata sam nekoliko puta boravio u Istri, Opatiji , i uopste severnom primorju.

Sredili su obalu do bola, cene su onako, kao i u Turskoj, a sadrzaji i novi hoteli su odlicni.
Nikakvih problema nisam imao ni u Porecu, ni u Rovinju, a o Opatiji , Lovranu, Iki , Icicima , pa i u Rijeci da ne pricamo.

Dakle , svakome mogu da preporucim da ode na severno primorje ili Istru, narocito ako je tamo letovao i pre raspada Jugoslavije. Lepo je ponovo videti ista mesta gde smo godinama letovali.

ovo je neki klon , hrvatskom ministarstva turizma z:D

uclanio se danas da nam kaze kako je super letovati u hrvatskoj z:D

i laze nas da su cene kao u turskoj z:D

u turskoj aranzman u hotelu sa 5 zvezdica kosta nekih 600-800 evra u proseku sa sve avionskim prevozom dok u hrvatskoj smestaj u hotelu sa 5 zvezdica ide od 1800 do 3000 evra

jos je u turskoj vanpansionska potrosnja takodje mnogo jeftinija...


nemoj lagati da su cene u hrvatskoj slicne kao u turskoj z:D
 
ko ode u vremenu krize u hrvatsku na letovanje i tako ih srpskim parama vadi iz krize - taj je za mene budala i idiot

grcka je snizila cene apartmanskog smestaja za 20-30% u odnosu na proslu godinu i treba ici u grcku , a platezno sposobniji turisti mogu u tursku i egipat
:dash::dash:
kakve to ima veze , ko je jos toliki debil da razmilja koga ce njegove pare vaditi iz krize kada se odlucije gde ici na odmor , tako mu je isti ***** dal ce vaditi Hrvata , Grka ili prljave Turke i Egipcane
 
ko ode u vremenu krize u hrvatsku na letovanje i tako ih srpskim parama vadi iz krize - taj je za mene budala i idiot

grcka je snizila cene apartmanskog smestaja za 20-30% u odnosu na proslu godinu i treba ici u grcku , a platezno sposobniji turisti mogu u tursku i egipat
gde li samo vide te spuštene cene. Aranžman koji je mene interesovao za Grčku (isti kao prošle godine, isa vila isto vreme je za 30% SKUPLJI)
..lepo je videti i mesta na kojima nikada nismo bili..
:hahaha::hahaha::hahaha:
Na stranu nacionalna prepucavanja, Hrvatska je jednostavno preskupa za ono sto nudi.

Lijepa je obala, to stoji, i tu se otprilike prica i zavrsava. Sve ostalo je ispod nivoa za cijenu - usluga, ljubaznost, kvalitet smjestaja, nocni zivot....

:klap::klap::klap::klap::klap::klap:
 
uchlanio se danas da nam to kaze hahaha
svrati malo do Zadra,Dubrovnika Shibenika pa nam prichaj o toleranciji lepoti mora i medjuljudskim donosima

svako mora jednom da se uclani. Pa i ti si se jednom uclanio, zar ne? Nisi se , pretpostavljam rodjenjem upisao u clanove ovoga foruma.

Super je, sto svoj dugogodisnji staz na forumu , smatras nekom izuzetnom zaslugom, pa ti novouclanjeni forumasi, dodju nesto , valjda kao gusteri u vojsci, a ti , "stara kuka" si tu da im dodelis packe, ako nesto ne napisu "na liniji"??

Namerno sam , ako si citao moj tekst napisao da sam letovao na severnom primorju , a ne u dalmaciji. I napisao sam da svima preporucujem letovanje u Istri, a u dalmaciju ni sam ne bih isao, iako je smesno pricati da je more naglo poruznelo i tamo, od kada se Hrvatska osamostalila kao drzava.
 
A najjaci su ovi bednici sto glume kao neku civilizovanost,kao hrvatsko more je dobro.......e koje su to majmuncine.......kao civilizacija ovo ono...........

A toliko su vikendica oteli,i kada si trazio hleb u restoranu oni te izbacivali iz istog pod izgovorom da nemaju hleb no kruh........ne mrzim ih ja,ali ne bi pashtetu kupio od njih.........zaebo se juce pa kupio cedevitu.........

...:hahaha::hahaha:..desava se ....
 
Na stranu nacionalna prepucavanja, Hrvatska je jednostavno preskupa za ono sto nudi.

Lijepa je obala, to stoji, i tu se otprilike prica i zavrsava. Sve ostalo je ispod nivoa za cijenu - usluga, ljubaznost, kvalitet smjestaja, nocni zivot....

http://www.jolly.rs/Sajam/hrvatska first minute leto 09.pdf

Hvar - Hotel Amfora 4 zvezdice 7 dana kosta 680 evra ili 100 evra dan. 12 dana u istoimenom hotelu znaci kosta 1200 evra

Turska - Marmaris 12 dana sa prevozom oko 600-650 evra

http://www.jolly.rs/Sajam/turkey marmaris 11 i 12 dana.pdf

turska je znaci duplo jeftinija od hrvatske smestaj u hotelu sa istim brojem zvezdica
 
A najjaci su ovi bednici sto glume kao neku civilizovanost,kao hrvatsko more je dobro.......e koje su to majmuncine.......kao civilizacija ovo ono...........

A toliko su vikendica oteli,i kada si trazio hleb u restoranu oni te izbacivali iz istog pod izgovorom da nemaju hleb no kruh........ne mrzim ih ja,ali ne bi pashtetu kupio od njih.........zaebo se juce pa kupio cedevitu.........

joj i ja se ponekad zaebem. Pa uzmem to umesto multivite :D
 
gospodo, ko moze tamo mirno da boravi, spava i cak vodi porodicu

sta ako ih iznenada uhvati napad ustastva, malo im dodje da ... srbe. dovoljan je jadan, samo jedan da se vrati domoljubnim korenima, na opste `zgrazanje`

nikakav proces deustasizacije nisu prosli, naprotiv

da ne spominjem par stotina hiljada srba civila sa porodicama, izgnanih pos eu i usa vazdusnim vojnim udarima na samom kraju XX veka

prvo republika srpska krajina, pa na more.

svaka ostala kombinacija kao `meni nije se desilo nista`, tolerise zlocine nad srpskim narodom
 

Back
Top