Vlada Srbije uvodi novi HARAC gradjanima Srbije

Тихи

Starosedelac
Poruka
160.873
VLADA Srbije priprema mere prema kojima će teret ekonomske krize morati da podnesu bogatiji građani. Ovo je u sredu najavio premijer Mirko Cvetković učesnicima okruglog stola koji u Beogradu tradicionalno organizuje britanski „Ekonomist“.
Mada predsednik Vlade nije o merama govorio konkretno, pravdajući to činjenicom da su one još u pripremi, ministarka finansija Diana Dragutinović potvrdila je informaciju našeg lista objavljenu u sredu o planovima za uvođenje „solidarnog poreza“.
- Postoji ideja o uvođenju privremenog „solidarnog poreza“, prema kojoj bi bogatije stanovništvo plaćalo više poreze, da bi oni koji
ostaju bez posla mogli da pokriju troškove života - naglasila je ministarka Dragutinović.
Prema njenim rečima, reforma poreza na dohodak znači da se u potpunosti mora odustati od ideje o „sintetičkom oporezivanju građana“.
- Ideja nam je da zakon učinimo jednostavnim i da uvedemo dvosistemski porez, dve poreske stope za dve vrste građana, bogatije i siromašnije - objasnila je Dragutinovićeva, uz opasku da je sve još u fazi „testiranja“, kako bi se videlo kakve će efekte da proizvede. Promena poreskih zakona bila bi usvojena u paketu sa rebalansom budžeta, početkom juna.
Vlada priprema i druge mere koje će se, pre svega, odnositi na privredu.
- U pripremi je vraćanje na scenu multilateralne kompenzacije, kojim bi se regulisali dugovi između firmi i njihovi odnosi sa državom, zatim konverzija starih dugova firmi u kapital države, kao i dokapitalizacija, kao način ulaska svežeg kapitala u kompanije - naglasio je u sredu Cvetković.

REBALANS
PREMIJER Cvetković najavio je u sredu da se rebalans budžeta može očekivati u maju ili junu i da će se njime deficit udvostručiti u odnosu na postojeći.
- On će biti značajno redukovan u odnosu na postojeći - kaže Cvetković. - Javni rashodi će biti umanjeni u odnosu na postojeće, a deficit sa iznosom do 1,5 milijardi evra pokriven zaduživanjem u inostranstvu.

EPS
DRŽAVA će krenuti i u privatizaciju energetskog sektora.
- Namera nam je da Elektroprivredu podstaknemo da bude konkurentnija, što je priprema za delimičnu privatizaciju - nagovestio je premijer Cvetković.

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=5&status=jedna&vest=140469

-------------------------

sobzirom da ce najbogatiji kao miskovic i ostali DS tajkuni 99.99% eskivirati ovaj porez , sigurno ce se kola slomiti na srednjoj klasi i sirotinji ......

drugo zanima me kako ce klasifikovati bogatstvo

Da li je bogat onaj ko ima 1000 evra platu i nema stan, ili onaj ko ima 250 evra penziju i stan koji trzisno vredi 100-200 hiljada evra?

I mesto da drzava smanji sopstvene troskove ona ce da nastavi da dere pre svega privrednike i gradjane koji nisu na budzetu .


Dosmanlije nastavljaju da deru naivan srpski narod


HARAC HARAC RAJO TREBA :rtfm:

Glavni dahija Boris Tadic
 
Ima li išta pod milim bogom što bi ti protumačio kao pozitivan potez, sem naravno SeReS na vlasti...

pzoitivno je smanjenje poreza - povecanjavanje i onako prevelikih poreza NEGATIVNO

E ljudi sad sam nasao ko dolazi pod udar ovog poreza

SVI KOJI PRIMAJU PLATU VECU OD 40.000 DINARA SE PO VLADI SRBIJE SMATRAJU BOGATASIMA I PLACACE OVAJ POREZ NA BOGATASE z:D
 
Dobra odluka vlade,:ok:
naravno da teret SEKE mora da se prevali preko ledja tajkuna, zasto ih opet branis? :dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:

Da li ti ozbiljno mislis da ce ovo dotaci prave tajkune??!
I ovo kao i sve drugo slomice se o ledja malih i srednjih privrednika, jos jedan u nizu nenormalnih nameta.
Samo POVLACENJE drzave iz ekonomije moze imati pozitivnog uticaja, ne jos jedan pokusaja vestacke redistribucije bogatstva.
 
a novi porez ima i jedno fino DEBILNO IME

POREZ SOLIDARNOSTI z:D

E pa solidarisacu se sa bagrom na vlasti tek kad oni prodaju svoje Audije, BMW-ove , Mercedese i kad predju iz vila na Dedinju u jednosobne stanove u Krnjaci ili Borci i kad odpuste najmanje 30% budzetskih parazita iz drzavne uprave

Do tad - sikter bagro :rtfm:
 
Ko na realnost gleda isključivo iz sopstvene ideološke i političke pozicije ne donosi nikome ništa dobro.
Politički ostrašćeni protivnici svake Vlade /a to je patologija politike/ voleli bi da umro od gladi samo ako bi Vladu za to mogli da optuže.
I rado bi gledali kako im deca umiru od gladi, ako bi Vladu za to mogli da okrive.
Ko kod protivnika ne vidi i dobre strane, vrline i vrednosti, ima samo jednog protivnika - sebe.
Kritikovati Vladu zbog prenošenja tereta kroize na bogatije moguće je samo uz jasno izrečen stav da siromašne treba pobiti u ime bogatih.
 
Superhik je krao od sirotinje i davao bogatima
a najrealnije bi bilo da se uvede zakon o platama gde ce najniza i najvisa biti u odnosu 1 : 3
a ne da neko radi za 7 - 8 hiljada dinara ( kao sto ima ) ili za 15- 17 hiljada kao sto je dobar deo radnicke klase, dok neradnici po partijskim duznostima sede u upravnim odborima i primaju na milione dinara
I jos jedan problem....kako efikasno eliminisati DS,SRS,SNS,SPS,LDP iz javnog, kulturnog, ekonomskog zivota Srbije, gde nece vise pruzati pipke i upropascivati svega cega se dotaknu
 
Ko na realnost gleda isključivo iz sopstvene ideološke i političke pozicije ne donosi nikome ništa dobro.
Politički ostrašćeni protivnici svake Vlade /a to je patologija politike/ voleli bi da umro od gladi samo ako bi Vladu za to mogli da optuže.
I rado bi gledali kako im deca umiru od gladi, ako bi Vladu za to mogli da okrive.
Ko kod protivnika ne vidi i dobre strane, vrline i vrednosti, ima samo jednog protivnika - sebe.
Kritikovati Vladu zbog prenošenja tereta kroize na bogatije moguće je samo uz jasno izrečen stav da siromašne treba pobiti u ime bogatih.

teret krize vlada prenosi na srednji stalez u srbiji tj ljude koji zaradjuju preko 40.000 din mesecno

tajkuni ce ovde biti zaobidjeni , i izbegnuce placanje ovog poreza , jer svi tajkuni se vode da primaju minimalac, cak i da ne primaju , posle uvodjenja ovog zakona ima sami sebi da odrede minimalnu platu z:D, i njihova glavna zarada nije plata vec jeste profit njihovih firmi. sobzirom da porez na profit ostaje na 10% , to znaci da tajkune nece niko dirnuti a da ce se pare oteti od ljudi koji zaradjuju 40.000 din mesecno i samim tim ne mogu da izbegnu placanje ovog poreza.

Recimo ovo ni mene ne dotice, jer se i ja vodim u mojoj firmi kao zaposleni sa minimalnom platom , kao i vecina drugih preduzetnika i samim tim mogu da me povuku za onu stvar z:D , al opet zao mi je obicnih ljudi na koje ce ova stetocinska i lopovska vlast svaliti sav teret i rezultat svoje promasene i katastrofalne ekonomske politike u zadnjih 9 godina.

al u neku ruku mi je i drago , jer je najveci deo te srednje klase tj ljudi koji zaradjuju preko 40.000 din i nisu vlasnici firmi tj rade za nekog drugog - glasalo za demokrate

e pa , glasaci zutog cobanina ovce , red je i da platite ono sto ste glasali z:D

ROKAAAAAAAAAAJ :rtfm:
 
Poslednja izmena:
tadic.jpg


HARAC HARAC RAJO TREBA :rtfm:
 
pzoitivno je smanjenje poreza - povecanjavanje i onako prevelikih poreza NEGATIVNO

E ljudi sad sam nasao ko dolazi pod udar ovog poreza

SVI KOJI PRIMAJU PLATU VECU OD 40.000 DINARA SE PO VLADI SRBIJE SMATRAJU BOGATASIMA I PLACACE OVAJ POREZ NA BOGATASE z:D

A gde si ti to nasao? Opet ti rekao Dragas???
Opet izmisljas cifre,a kad se ispostavi da si ispao debil po ko zna koji put,otrcaces da otvoris novu temu u kojoj ces smisliti novu laz i tako u nedogled....

Znaci link za 40 000 dinara kao granicu za taj porez......
 
A gde si ti to nasao? Opet ti rekao Dragas???
Opet izmisljas cifre,a kad se ispostavi da si ispao debil po ko zna koji put,otrcaces da otvoris novu temu u kojoj ces smisliti novu laz i tako u nedogled....

Znaci link za 40 000 dinara kao granicu za taj porez......

http://forum.b92.net/index.php?showtopic=50555&view=findpost&p=2266271

zamisli na forumu B92 z:D

nije valjda da ne verujes svojim drugarima antisrbima i evropejskim liberalima? z:D

... ali to nije sve. Kako sam razumeo najavljeni porez solidarnosti koji opet navodno treba da zahvati sve koji primaju neto preko 40k dinara mesecno ce nam pomoci da se "solidarisemo".

ROKAJ z:D
 
Poslednja izmena od moderatora:
Izvor ti je forum???? Svaka ti cast. Mora da je 100% tacno.

Jedna budaletina glupa na ovom forumu napisa da je kineze otvaranje olimpijade kostalo 200 000 evra.
Znaci i to da racunamo kao tacno,cim je napisano na forumu?

pa shabane, ministarka dijana dragutinovic sama kaze da ce to biti porez na dohodak tj na plate


“Ne bih mogla da kažem da je to porez na luksuz. To je porez na lična primanja onih ljudi za koje država utvrdi da su po nekim kriterijumima bogati“, objašnjava ministarka.

i logicno ako bi stavili porez na plate od 100.000 efekti takvog poreza bi bili nikakvi jer jako malo ljudi ima plate od 100.000 dinara, al ako se granica spusti na 40.000 din eee to je onda skroz druga stvar jer JAKO MNOGO ljudi danas u Srbiji koji rade u drzavnim firmama, opstinama, bankama i drugim firmama po Beogradu uglavnom imaju plate iznad 40.000 din

Zato ja sad podrzavam ovu meru vlade, jer ce najvise ovde platiti beogradjani poreza, jer samo u beogradu i jos par opstina prosecna plata iznosi preko 40.000 din mesecno z:D

ROKAJ MALA z:D
 
A gde si ti to nasao? Opet ti rekao Dragas???
Opet izmisljas cifre,a kad se ispostavi da si ispao debil po ko zna koji put,otrcaces da otvoris novu temu u kojoj ces smisliti novu laz i tako u nedogled....

Znaci link za 40 000 dinara kao granicu za taj porez......


Nisam mu ja nista rekao,:)
da je mene slusao ne bi lupao vise ovako neproverene gluposti i opet i po kozna koji put se blamirao pred ovim,
napacenim i nicim izazvanim narodom?!
Ove mere premijera Cvetkovica dolaze u pravom trenutku,
i nije tacno da ce sirotinja biti dodatno oporezovana vec samo ekstraprofiteri, kao sto je i najavljeno!!:thumbdown:
 
Izvor ti je forum???? Svaka ti cast. Mora da je 100% tacno.

Jedna budaletina glupa na ovom forumu napisa da je kineze otvaranje olimpijade kostalo 200 000 evra.
Znaci i to da racunamo kao tacno,cim je napisano na forumu?

shabancino nepismena evo ti jos jednog izvora da ce porez solidarnosti placati oni koji zaradjuju vise od 40.000 din mesecno z:D

Evo, malopre na radiju bilo da Vlada razmatra dodatno oporezovanje plata svim gradjanima koji mesecno primaju vise od 40k dinara. Time bi se teret krize vise svalio na bogate nego na siromsne gradjane, vele oni. Izes zemlju gde si sa 400 EUR plate bogatas. Pih
(Bojance, 18. mart 2009 15:52)


http://www.b92.net/info/komentari.php?yyyy=2009&mm=03&dd=18&nav_id=350733
 
Nisam mu ja nista rekao,:)
da je mene slusao ne bi lupao vise ovako neproverene gluposti i opet i po kozna koji put se blamirao pred ovim,
napacenim i nicim izazvanim narodom?!
Ove mere premijera Cvetkovica dolaze u pravom trenutku,
i nije tacno da ce sirotinja biti dodatno oporezovana vec samo ekstraprofiteri, kao sto je i najavljeno!!:thumbdown:

ekstraprofiteri sa platom vecom od 40.000 din :rotf:

z:D

UDRI PO NARODU GVOZDENA PESNICO ZUTE REVOLUCIJE z:D
 
pa shabane, ministarka dijana dragutinovic sama kaze da ce to biti porez na dohodak tj na plate




i logicno ako bi stavili porez na plate od 100.000 efekti takvog poreza bi bili nikakvi jer jako malo ljudi ima plate od 100.000 dinara, al ako se granica spusti na 40.000 din eee to je onda skroz druga stvar jer JAKO MNOGO ljudi danas u Srbiji koji rade u drzavnim firmama, opstinama, bankama i drugim firmama po Beogradu uglavnom imaju plate iznad 40.000 din

Zato ja sad podrzavam ovu meru vlade, jer ce najvise ovde platiti beogradjani poreza, jer samo u beogradu i jos par opstina prosecna plata iznosi preko 40.000 din mesecno z:D

ROKAJ MALA z:D

Ti i tvoja logika nemaju veze sa stvarnoscu. Tako da ono sto je tebi logicno......

Do juce ti je bilo logicno i 100% provereno da ce plate i penzije biti smanjene za 30%.

A jedino sto je 100% sigurno,to je da si ti patoloski lazov. Koji veruje u svoj lazi. Vise ne mozes da razdvojis stvarnost od svog virtuelnog sveta.
Zakljucaj se u svoj virtuelni svet gde si uspesan biznismen ,koji ima plazmu i na kojoj si ustedeo 20 000 din samo za ekolosku taksu i na toj plazmi gledaj otvaranje olimpijade. Tamo ti je Toma Nikolic predsednik,Vucic gradonacelnik,pa uzivaj kolko ti je volja.
 
100.000 ljudi izigralo zakon i nije platilo porez i carinu na automobile sa crnogorskim tablicama. E sad cu ja sa svojih 50.000 da izdrzavam zenu i decu, i da placam porez na luksiz (luksuz je taj sto jedemo svaki dan i zivimo u iznajmljenom stanu), a moj stanodavac koji ne radi nigde i poseduje 4 stana u beogradu (verovatno prima i socijalnu pomoc, otkud znam ..) ce da se nevino smeska ... more i mene ovako mirnog cete na ulicu da isterate (al ne da zivim nego da iskalim na nekome ovaj bes)!!!
(Ivan, 18. mart 2009 20:13)

dize se lagano kuka i motika z:D :super:

cak i na B92 z:D

UDRI NAROD
761.gif
761.gif
761.gif


705.gif
705.gif
705.gif
 
Poslednja izmena:

Back
Top