Vlada Srbije uvodi novi HARAC gradjanima Srbije

ne brine me uopste - ja ne podpadam pod ovaj porez za bogate, a dacu ako treba i 1000 dinara mesecno na taj porez solidarnosti za ove ljude koji ostaju bez posla.

najvise ovaj porez pogadja ljude koji rade u stranim firmama, u drzavnim firmama tipa administracija, policija, EPS, telekom kao i u bankama. To su ljudi koji su u vecini slucajeva glasaci demokratske stranke, i oni imaju te plate neto preko 40.000 dinara i oni ce da podnesu najveci teret ovog poreza - sto je i neka vrsta kosmicke pravde.

Oni koji su u najvecem procentu glasali za DOS-manlije IMA TO I DA PLATE z:D z:D z:D
 
ne brine me uopste - ja ne podpadam pod ovaj porez za bogate, a dacu ako treba i 1000 dinara mesecno na taj porez solidarnosti za ove ljude koji ostaju bez posla.

najvise ovaj porez pogadja ljude koji rade u stranim firmama, u drzavnim firmama tipa administracija, policija, EPS, telekom kao i u bankama. To su ljudi koji su u vecini slucajeva glasaci demokratske stranke, i oni imaju te plate neto preko 40.000 dinara i oni ce da podnesu najveci teret ovog poreza - sto je i neka vrsta kosmicke pravde.

Oni koji su u najvecem procentu glasali za DOS-manlije IMA TO I DA PLATE z:D z:D z:D

Gresis. ja cu se naci u toj grupi sa zadovoljstvom. I dalje glasam za DOS-manlije. Jer je zakon pravedan. I ko god da je glasao za DOS nije glasao iz licne koristi, to rade radikali sa SRS i slicni. A DOS-ovci su glasali jer su znali da ce doci do pravedne vlade koja brine o svojim gradjanima.

Ovim gestom ti i glasaci vlade i sama vlada govore koliko su u pravu.

No naravno po tebi i to ne valja. Jer ti ovo vidis kao nesto lose. A ja vidim kao dobro. Naravno da treba da postoji leva crta u vlasti. Ona je sve zastupljenija i treba tako da bude.

To sto to tebi mozda smeta i sto mislis da su DOS-ovci ozlojedjeni to je tvoj problem.

Dakle samo napred DS. Pregurace se i ova kriza. Svi zakoni koje donosi vlada su evropski i namenjeni obicnom coveku i njegovom poboljsanom zivotnom kvalitetu. Pa tako i ova stvar sa porezima, zakon protiv diskriminacije itd.

Dakle glasaci DOS ne placaju nego upravo pokazuju da su izabrali vlast koja brine o celom narodu a ne samo o prostitutkama, svercerima i ostalim demonima kao sto bi radikali radili.
 
pzoitivno je smanjenje poreza - povecanjavanje i onako prevelikih poreza NEGATIVNO

E ljudi sad sam nasao ko dolazi pod udar ovog poreza

SVI KOJI PRIMAJU PLATU VECU OD 40.000 DINARA SE PO VLADI SRBIJE SMATRAJU BOGATASIMA I PLACACE OVAJ POREZ NA BOGATASE z:D


nije tacno da je odredjena cifra od 40 000, a i da jeste, svako ko ima 40 000 , po predlogu treba da da 300 dinara mesecno, za one koji nemaju ni toliko...

Pa mamu ti hebem , skrtu, i toliko ti je mnogo da odvojis za nekoga ko nema ni 3 000 dinara socijalne pomoci??:evil:
 
[/B]

nije tacno da je odredjena cifra od 40 000, a i da jeste, svako ko ima 40 000 , po predlogu treba da da 300 dinara mesecno, za one koji nemaju ni toliko...

Pa mamu ti hebem , skrtu, i toliko ti je mnogo da odvojis za nekoga ko nema ni 3 000 dinara socijalne pomoci??:evil:

evo jos jeddne ovcice z:D

iobjasnio sam vec 4-5 puta drugim teletabisima pa da objasnim i tebi

taj porez solidarnosti od 300 din je samo jedan porez - drugi porez ce biti tzv POREZ NA BOGATASE i njega ce placati prema recima Stojana Stamenkovica , glavnog ekonomskog savetnika premijra Cvetkovica, kao i recima Dijane Dragutinovic ministarke finansija - svi oni koji imaju plate nesto vise od proseka (citiram Stamenkovica).

A ako znamo da je prosek 28.000 din , to znaci da ce pod ovaj porez pdopasti svi koji primaju od 35-40.000 pa na vise , jer 35-40.000 din ti je "nesto vise od republickog proseka".

aj nek si zdravo i vise citaj biznis vesti a manje lupaj iduci put
 
evo jos jeddne ovcice z:D

iobjasnio sam vec 4-5 puta drugim teletabisima pa da objasnim i tebi

taj porez solidarnosti od 300 din je samo jedan porez - drugi porez ce biti tzv POREZ NA BOGATASE i njega ce placati prema recima Stojana Stamenkovica , glavnog ekonomskog savetnika premijra Cvetkovica, kao i recima Dijane Dragutinovic ministarke finansija - svi oni koji imaju plate nesto vise od proseka (citiram Stamenkovica).

A ako znamo da je prosek 28.000 din , to znaci da ce pod ovaj porez pdopasti svi koji primaju od 35-40.000 pa na vise , jer 35-40.000 din ti je "nesto vise od republickog proseka".

aj nek si zdravo i vise citaj biznis vesti a manje lupaj iduci put

Mentolu retardirani......
I 29 000 je nesto vise od proseka. I 32 000 je nesto vise od proseka.

Nego mentolcina lupila na prvoj strani da ce granica biti 40 000 i sad nece da prizna da nije bio u pravu.
Mani se brojki,trebao si makar kod otvaranja olimpijade za 200 000 eura da vidis da ti one ( brojke) nisu jaca strana.

Bolje idi i razmisljaj kako ces da kupis prvog MerBMW kad izadje.
 
Mentolu retardirani......
I 29 000 je nesto vise od proseka. I 32 000 je nesto vise od proseka.

Nego mentolcina lupila na prvoj strani da ce granica biti 40 000 i sad nece da prizna da nije bio u pravu.
Mani se brojki,trebao si makar kod otvaranja olimpijade za 200 000 eura da vidis da ti one ( brojke) nisu jaca strana.

Bolje idi i razmisljaj kako ces da kupis prvog MerBMW kad izadje.

nekulturni i nevaspitani covece, bilo je i na tvu i na radiju da ce taj prosek biti iznad 40.000 , drugo o tome pricaju i na forumu b92 sad dal ce prosek biti 30.000 ili 40.000 videcemo al svakako nece biti 50.000 jer 30 i 40 mogu da prodju "kao nesto vise iznad proseka" dok je 50.000 "osetno vise od proseka"


cak i na B92 forumu gde su najveci DS fanatici pljuju Tadica i vladu zbog ovoga - al jedino jos ti drzis cas z:D

jeli oce i tebe da rebnu sa ovim porezom?

AKO I TREBA

UDRI NAROD z:D
 
Тихи;9214798[SIZE="5":
]teret krize vlada prenosi na srednji stalez u srbiji tj ljude koji zaradjuju preko 40.000 din mesecno[/SIZE]

tajkuni ce ovde biti zaobidjeni , i izbegnuce placanje ovog poreza , jer svi tajkuni se vode da primaju minimalac, cak i da ne primaju , posle uvodjenja ovog zakona ima sami sebi da odrede minimalnu platu z:D, i njihova glavna zarada nije plata vec jeste profit njihovih firmi. sobzirom da porez na profit ostaje na 10% , to znaci da tajkune nece niko dirnuti a da ce se pare oteti od ljudi koji zaradjuju 40.000 din mesecno i samim tim ne mogu da izbegnu placanje ovog poreza.

Recimo ovo ni mene ne dotice, jer se i ja vodim u mojoj firmi kao zaposleni sa minimalnom platom , kao i vecina drugih preduzetnika i samim tim mogu da me povuku za onu stvar z:D , al opet zao mi je obicnih ljudi na koje ce ova stetocinska i lopovska vlast svaliti sav teret i rezultat svoje promasene i katastrofalne ekonomske politike u zadnjih 9 godina.

al u neku ruku mi je i drago , jer je najveci deo te srednje klase tj ljudi koji zaradjuju preko 40.000 din i nisu vlasnici firmi tj rade za nekog drugog - glasalo za demokrate

e pa , glasaci zutog cobanina ovce , red je i da platite ono sto ste glasali z:D

ROKAAAAAAAAAAJ :rtfm:

Srednji stalež zarađuje 40 000 i više,pa čistačice u NIS-u imaju toliku platu, zar su one srednji stalež:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
 
E takvu glupost možeda napiše samo diletant poput tebe koji ne razume šta piše:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:

nemas ti veze blage.

pa srednji visoki niski stalez se uvek racuna po tome koliko neko zaradjuje a ne sta ima od skole i koliki mu je nivo opste kulture

stoga svi koji zaradjuju preko 40.000 spadaju u srednji i visoki stalez i njih ce vlada da oporezuje

e sad nismo mi krivi sto su u drzavi lopovi pa cistacice u NIS-u imaju 40.000 din platu dok sa fakultetom u realnoj privredi kod privatnika treba muda da ti se otegnu da zaradis te pare.
 
nekulturni i nevaspitani covece, bilo je i na tvu i na radiju da ce taj prosek biti iznad 40.000 , drugo o tome pricaju i na forumu b92 sad dal ce prosek biti 30.000 ili 40.000 videcemo al svakako nece biti 50.000 jer 30 i 40 mogu da prodju "kao nesto vise iznad proseka" dok je 50.000 "osetno vise od proseka"


cak i na B92 forumu gde su najveci DS fanatici pljuju Tadica i vladu zbog ovoga - al jedino jos ti drzis cas z:D

jeli oce i tebe da rebnu sa ovim porezom?

AKO I TREBA

UDRI NAROD z:D[/QUOTE

Problem je sto ti lazes.
Lupis neku cifru i onda kao pouzdan izvor navodis forum ( nema veze koji).....

Po tvojoj logici,cim je forum u pitanju to je 100% tacno.

A kad se ustanovi da si slagao,onda nam ovde filozofiras kako ce to ipak biti tako nekako kao sto si ti napisao.

Malo pre napisa da mercedes i bmw zajedno krecu u proizvodnju automobila.
I ako jasno u tekstu koji si ti postavio kao link pise da krecu u zajednicku proizvodnju rezervnih delova.A automobili se ne spominju nijednom reci.
E onda si ti u svom poznatom baba vangim stilu video da ta zajednicka proizvodnja delova znaci i zajednicku proizvodnju automobila,....blabla
Kako ti vise ne dosadi
 
Poslednja izmena od moderatora:
nekulturni i nevaspitani covece, bilo je i na tvu i na radiju da ce taj prosek biti iznad 40.000 , drugo o tome pricaju i na forumu b92 sad dal ce prosek biti 30.000 ili 40.000 videcemo al svakako nece biti 50.000 jer 30 i 40 mogu da prodju "kao nesto vise iznad proseka" dok je 50.000 "osetno vise od proseka"


cak i na B92 forumu gde su najveci DS fanatici pljuju Tadica i vladu zbog ovoga - al jedino jos ti drzis cas z:D

jeli oce i tebe da rebnu sa ovim porezom?

AKO I TREBA

UDRI NAROD z:D

A i za ovo dal ce mene da rebnu.....
Mene placaju Rusi. I na platnom spisku u Rusiji.
A plata mi je mnogo veca od tih 40 ili 50 000. Tako da ce za porez morati da se obrate rusima....
 
To je napad na srednju klasu koja stvarno nešto privređuje u ovoj zemlji pa je na taj način jasna i poruka države da se rad ne isplati. Tako će ljudi koji dobro zarađuju ili raditi manje ili će iskoristiti mogućnost da deo prohoda prebace u kategorije koje nisu oporezive. Država će time doći u situaciju da se prikupi manje novca nego do sada - objašnjava Stevanović.
 
To je napad na srednju klasu koja stvarno nešto privređuje u ovoj zemlji pa je na taj način jasna i poruka države da se rad ne isplati. Tako će ljudi koji dobro zarađuju ili raditi manje ili će iskoristiti mogućnost da deo prohoda prebace u kategorije koje nisu oporezive. Država će time doći u situaciju da se prikupi manje novca nego do sada - objašnjava Stevanović.


Pa, brate...........radi se o 300 yebenih kinti,mesecno..........pa to bi svako , trebalo da odradi sam, bez da ga drzava tera, kada vidi one jadnike koji nemaju zaista hleba da jedu........znam da je srbska dzamahirija prepuna parazita i lenjivaca, ali video sam i jadnike koji zasluzuju da im se pomogne.........licno,nemam nista protiv, da dam tih yebenih 300 ili 600 dinara........samo da odu na pravu adresu
 
ne brine me uopste - ja ne podpadam pod ovaj porez za bogate, a dacu ako treba i 1000 dinara mesecno na taj porez solidarnosti za ove ljude koji ostaju bez posla.

najvise ovaj porez pogadja ljude koji rade u stranim firmama, u drzavnim firmama tipa administracija, policija, EPS, telekom kao i u bankama. To su ljudi koji su u vecini slucajeva glasaci demokratske stranke, i oni imaju te plate neto preko 40.000 dinara i oni ce da podnesu najveci teret ovog poreza - sto je i neka vrsta kosmicke pravde.

Oni koji su u najvecem procentu glasali za DOS-manlije IMA TO I DA PLATE
z:D z:D z:D

Merdare komerc a Tikomire...

A Kop, registracija, 3000 kubika... :confused:
 
"PREGOVORI sa Međunarodnim monetarnim fondom treba da se završe do četvrtka, 26. marta - potvrđeno je u petak „Novostima“. Mada još ništa nije u potpunosti dogovoreno, kako saznajemo, postoji okvir raznih mera. Preko njih bi Vlada došla do trenutno najkompleksnijeg cilja i ostvarila dodatne prihode ili primenila uštede, koje bi joj „oslobodile“ oko 50 milijardi dinara.
Uvođenje „solidarnog“ poreza, od kog bi se, kako se najavljuje, delimično finansirali ugroženi (oko pola miliona ljudi živi ispod granice siromaštva), uglavnom su povoljno prihvatili svi članovi vladajuće koalicije. Još se samo razmišlja o limitu. Ali, posle dosadašnjih računica, koje pokazuju da dodatni porez ima smisla jedino ukoliko je primenjen na gotovo celu populaciju zaposlenih, poslednje procene govore da namet od pet odsto plaćaju svi koji primaju platu iznad 20.000 dinara!
Tako bi porez plaćalo oko 1,5 miliona zaposlenih i, verovatno, oko 300.000 penzionera. Država bi za šest meseci koliko bi se, kako se očekuje, „solidarni namet“ primenjivao, prihodovala oko 1,5 miliona evra.
Tu su i smanjenja troškova svih državnih institucija za oko 15 odsto. Ova štednja odnosi se na troškove reprezentacije, ukidanje prava korišćenja službenih automobila za sve osim za ministre i državne sekretare (24 ministra i 67 sekretara), ograničenje prava korišćenja mobilnih telefona, selektivniji odnos prema putovanjima, racionalnije korišćenje mogućnosti angažovanja spoljnih saradnika po ugovoru o delu i slično... Plan štednje, upotpunjen i zabranom novih zapošljavanja u bilo kojoj državnoj instituciji bez pismene dozvole Vlade Srbije, odnosio bi se i na javna preduzeća i kompanija u većinskom vlasništvu države. Samo od njih bi u budžet trebalo da se slije bar 50 odsto ostvarene dobiti.
Nezvanično je potvrđen i plan Vlade da u naredne dve godine ne menja postojeći nivo plata i penzija. Plate su, kao što je i poznato, već zamrznute na nivou iz prošlog novembra. Izbačene su, naime, sve stavke o usklađivanju primanja najstarijih sa troškovima života.
Za oko 530.000 zaposlenih, koji dohotke primaju sa kase države, a kojima će se, takođe, plate zamrznuti na nivou od 1. januara ove godine, nije potrebna ni promena zakona. Njihova primanja su, naime, regulisana Zakonom o budžetu, a „zamrzavanje“ će ozvaničiti rebalans. Iako je planirano da osnovica od oko 16.000 dinara u aprilu bude uvećana na 16.370 dinara, odnosno za dva odsto, a u oktobru na 17.352 dinara, odnosno za šest odsto, plate zaposlenih u državnim institucijama biće na starom nivou. Oni neće moći da računaju ni na, inače zakonom predviđene bonuse, koji su do sada primanja uvećavali i do 50 odsto osnovice plate..
Razmatra se i mogućnost izmena Zakona o imovini. Njime bi se vlasništvo nad nekretninama oporezovalo po novom sistemu. Kako saznajemo, najizvesnije je da će se visina poreza na nepokretnost utvrđivati kako po kvadraturi, tako i po lokaciji, ali i po broju ljudi koji u njoj žive. Namera je, zapravo, da se viši porez plaća „na višak stambenog prostora“.

AKCIZE
KAKO se kao najizdašniji prihod od akcize pokazuje onaj koji se naplaćuje prilikom kupovine goriva i cigareta, plan je da se upravo za ovu robu uveća ova dažbina. Država o povećanju akcize na gorivo ne mora da pregovara sa NIS, ali je neizvesno kako će se okončati njeni pregovori sa duvanskom industrijom. Prema važećem Akcionom planu, država ne može u ovoj godini više da povećava dažbine na cigarete.

IZNOS
8.500 bio bi solidarni porez na mesečni prihod od 200.000 dinara, a 850 dinara na zaradu od 20.000 dinara."

UDRI NAROD z:D
 

Back
Top