SAMOUBISTVO I EUTANAZIJA
Strana 1 od 15 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 351

Tema: SAMOUBISTVO I EUTANAZIJA

Primećen član P E G A Z (avatar)
    Učlanjen
    27.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Exclamation SAMOUBISTVO I EUTANAZIJA

Hvala za O

Dakle, navescu srodnu temu

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=271481

i prenecu svoja dva posta ovde

Danasnja "zvanicna' medicina davno je odabrala logiku kasapina i trovaca.

Lecenje coveka se mahom svodi na trovanje tela i AMPUTACIJU ORGANA, dok je u "tradicionalnoj" medicini cilj oduvek bio POVRATITI oboleli organ.

Tj. covek moze ziveti (u najfundamentalnijem smislu te reci) i bez ruku i nogu, ociju, bubrega, srca, creva, zeluca, pa cak i jetre (=postoje vestacki uredjaji kao supstitut, osim za zadnji slucaj gde je u pitanju samo privremeno resenje).
    Da ne govorim o uspesnom odrzavanju u zivotu psece glave odvojene od tela jos u prvoj polovini proslog veka.

Drugim recima, svojim FILOZOFSKIM stavom prema coveku, moderna medicina lagano plovi u mrak.

Citat:
    Original postavio specnaz. Pogledaj poruku
    Srodnici ne mogu da steknu pravo da izvrše eutanaziju već samo možda da daju saglasnost... ne zavisi od njih već od strogo zakonom propisanih uslova, i mišljenja stručnjaka odgovarajuće ekspertize!!!

Gle, gle ? Ova "temica" se tiho otvorila i jos tise "uspavala".

JEDNA OD NAJVECIH PREVARA SAVREMENE MEDICINE JE OPRAVDAVANJE EUTANAZIJE U SLUCAJU "MOZDANE SMRTI"

A razlog je - trgovina organima. Dokle god kuca srce, covek NIJE mrtav. A iz stanja "mozdane smrti" covek moze da se povrati!

PITANJE EUTANAZIJE JE U DIREKTNOM SUKOBU SA LEKARSKOM ETIKOM!
    (Ah da, ko jos sisa Hipokrata - obavezna zakletva pre dobijanja zvanja lekara postala je otvorena SPRDNJA)
    Po toj logici, svi pacijenti na kojima se ukazu simptomi trenutno neizlecivih bolesti bi momentalno trebalo da budu "uspavani" i odstranjeni iz drustva. Jer, cemu trositi vreme i trud oko ionako neizlecivih?

Ljudi, svet nije strateska video-igrica sa resursima i "proizvodnjom" ljudi.
    Ovde se drustvo "planira" svesnom eliminacijom NEPOZELJNIH.

Drugo je pitanje ako covek SAM trazi da ga ubiju (necu koristiti izraze "eutanazija", "abortus" i slicne pojmove kojim se lukavo zamazuje UBISTVO COVEKA).

U tom slucaju treba utvrditi stanje prisebnosti doticnog. U svakom slucaju, lekar mora da se BORI ZA PACIJENTA. Ako mu je to tesko, neka promeni zanimanje.
    Dakle, lekar se trudi da olaksa patnje, MA KOLIKO BIO IZVESTAN SMRTNI ISHOD, a pacijent bira da li sam sebi da presudi. Rodbina moze da ga odgovara ili podrzava, lekari mogu da mu daju otvorene dijagnoze i mogucnosti, ALI NIKO NEMA PRAVA DA ODLUCUJE DA LI JE ZIVOT PACIJENTA "DOVOLJNO" VREDAN TRUDA.

Kod nas, a i u svetu, postoji zakon po kome ni sahranjeni pokojnici nemaju mira ako zamlja nije placena - odmah lete napolje (bolje biti pokopan u nekoj zabiti sa urednim verskim obredom, nego u "civilizaciji" cije je moralno culo davno obljutavelo).
    Tako i cena lecenja - ako imas da platis, ziveces, ako nemas - neces ziveti, U bogatim drzavama postoji razvijeni socijalni program, ali se tu svesno ide na zanemarivanje pacijenta koji nema da plati.

Druga je stvar ako drzava placa za neke slucajeve. Tu se postavlja sustinsko eticko pitanje - DA LI COVEK IMA PRAVA NA SAMOUBISTVO tj. da li drustvo ima pravo da mu to i omoguci.
    Ovo je u direktnoj vezi sa "drustvenom svescu" i "javnim moralom". Medjutim, na coveku je odluka, a ne na nekoj bezlicnoj masi koju njisu trenutni "trendovi".

Zakljucak: drustvo koje je sacuvalo hristjancke vrednosti NE MOZE da ubija coveka "iz samilosti". Za drustvo koje je te vrednosti izgubilo i umom se utopilo u nemilosrdni sistem ekonomije i kapitala, ljudski zivot postaje samo jos jedna u moru statistickih jedinica u obracunu nacionalnog "bruto dohotka".

Poslednji put ažurirao/la LBarbara : 19.03.2009. u 01:15 Razlog: promenjen uvodni post na zahtev postavljača
    POZDRAV SVIMA! Necu duze vreme biti na forumu!

Buduća legenda
    Učlanjen
    22.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: EUTANAZIJA - ITEKAKO RELIGIJSKO PITANJE ;)

Ja sam za eutanaziju...ali samo kada se sve druge opcije iscrpe.

Domaćin valaam (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

Еутаназију одобравам само у једном случају...и то када је у питању моја ташта...
    "Безбожници напредоваће навише, варајући друге и варајући себе"

Bulletdodger nije na forumu
    Aus dem Paradies, das Cantor uns geschaffen, soll uns niemand vertreiben können.
    Iskusan Bulletdodger (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Citat Original postavio jelena=t Pogledaj poruku
    Ja sam za eutanaziju...ali samo kada se sve druge opcije iscrpe.
    Slazhem se .
    ...Meine Seele selber ist diese Flamme:
    unersättlich nach neuen Fernen .

Legenda minon (avatar)
    Učlanjen
    06.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3962

...ja sam protiv toga... naravno...

Buduća legenda
    Učlanjen
    22.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio minon Pogledaj poruku
    ...ja sam protiv toga... naravno...
    Čovek treba da umre kao što je i živeo,kao čovek...ne u sopstvenom sranju,nepodnošljivim bolovima...ili ipak da ga pustimo da prvo izgubi razum u strašnim mukama?.

Domaćin Electric eXecutor (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

Dokle god pacijent ima nadu, ma koliko crna bila situacija ne treba ga eutanizirati. Ako izgubi nadu, onda moze.
    Poslednji put ažurirao/la Electric eXecutor : 18.03.2009. u 23:08
    My father told me not to get old. Should have listened to him.

Stara legenda Metla na vestici (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1493

ja sam za

al me interesuje religiski pogled na to...mislim to je valjda poenta teme , cisto informativno...ocekivala sam od postavljaca teme da ce nesto o tome da kaze
    If you are offended by the things I said, just imagine everything I hold back

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1493

Citat Original postavio P E G A Z Pogledaj poruku
    Pa NE SMEM DA POSTAVIM TEMU KOJA VEC POSTOJI!
    pa nije isti kontekst

ovo je pdf religija...valjda ti je jasno u kom smeru treba da ide tema...

i sad cemo da tupimo na tri strane dok se on smiluje da kaze nesto konkretno

Buduća legenda jerohinac (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1121

Čovek treba da umre kao što je i živeo,kao čovek...ne u sopstvenom sranju,nepodnošljivim bolovima...ili ipak da ga pustimo da prvo izgubi razum u strašnim mukama?.
    Izgleda da mnogi ne znaju na šta i kako može da se svede čovek.Upravo danas sam bio u bolnici da vidim ujaka na neurologiji.To je bilo strašno.Čovek ne liči na čoveka.Nije svestan sebe,nepokretan,veštački ga hrane...ne može se opisati.ON nije imao pojma da sam došao da ga vidim.Ćovek je biljka.A u takvom su stanju i svi ostali.O bolovima koje trpi suvišno je i pisati.ON jednostavno ne zna da je živ.On nema svest o sebi on nema nikakvu nadu za bilo šta jer ničega nije svestan.I šta reči...

Ja sam za eutanaziju.I ne samo prema tamo nekom već i prema samom sebi ako bi daleko bilo...bilo tako da postanem samo biljka.I to sam ... napisao onima kojima treba da bi bilo tako ako bude trebalo biti.
    ''Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite.''

Učlanjen
    08.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1121

Pegaz,

svrati u neku veću bolnicu i pogledaj kako izgledaju ljudi koji su prividno živi a da toga nisu ni svesni. Mnogi od tih ljudi su u takvom stanju da više ne mogu ni da jauknu od razdiručih bolova.Kada to budeš učinio onda možemo da pričamo o tome.

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1493

Podrazumevano Re: SAMOUBISTVO I EUTANAZIJA

@pegaz

vidi se da, na srecu, nisi imao nikakvih dodirnih tacaka sa ljudima slicnim jerohincovom opisu

zato se i busas i dizes parole bez bilo kakvog iskustva....

lako je tako...na srecu tvoju

Učlanjen
    12.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

Slazem se sa Jerohincem, kada vidis kako izgleda kada covek nije covek nego skoro biljka razmislices dvaput o eutanaziji.

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Еутаназија је УБИСТВО или САМОУБИСТВО - и уопште о томе не намеравам да расправљам јер је хришћански став о томе познат.
    Исто као што не могу да схватим да неко уплаћује у оно друштво "Огањ" да буде после смрти спаљен као вештац.......
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Učlanjen
    12.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Исто као што не могу да схватим да неко уплаћује у оно друштво "Огањ" да буде после смрти спаљен као вештац.......
    Tu se slazem. Covek treba biti sahranjen.

Učlanjen
    08.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1121

Citat Original postavio Metla_na_vestici Pogledaj poruku
    @pegaz

vidi se da, na srecu, nisi imao nikakvih dodirnih tacaka sa ljudima slicnim jerohincovom opisu

Baš tako...na sreću njegovu.

Učlanjen
    27.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Smile Re: SAMOUBISTVO I EUTANAZIJA

Citat Original postavio jerohinac Pogledaj poruku
    Pegaz,

svrati u neku veću bolnicu i pogledaj kako izgledaju ljudi koji su prividno živi a da toga nisu ni svesni. Mnogi od tih ljudi su u takvom stanju da više ne mogu ni da jauknu od razdiručih bolova.Kada to budeš učinio onda možemo da pričamo o tome.
    Citat Original postavio Metla_na_vestici Pogledaj poruku
    @pegaz

Hvala Cilj mi je da vas time ne opterecujem (citaj dalje)

Citat Original postavio Electric eXecutor Pogledaj poruku
    Slazem se sa Jerohincem, kada vidis kako izgleda kada covek nije covek nego skoro biljka razmislices dvaput o eutanaziji.
    Citat Original postavio jerohinac Pogledaj poruku
    Baš tako...na sreću njegovu.
    PEGAZOV ODGOVOR

JA BOLUJEM OD NEIZLECIVE I VEOMA TESKE BOLESTI. NIJE SMRTONOSNA (TJ. NE MORA DA BUDE ), ALI JE NA GRANICI NEPODNOSLJIVOSTI. STANJE POBEDJUJEM HRISTJANSKIM SMIRENJEM, TRPLJENJEM I BLAGODARENJEM BOGU KOJI ME NA OVAJ NACIN CISTI OD MOJIH MNOGOBROJNIH GREHOVA. ZELIM DA VAM SKRENEM PAZNJU NA TO DA MOJE STANJE NE BIH POZELEO NI SVOM NAJGOREM NEPRIJATELJU, JER MALO KO JE U STANJU DA NOSI OVAKAV KRST.

Oprostite na iskrenosti, nadam se da me vise niko nece pomenuti ili prozvati MOJ LICNI STAV po ovom pitanju, jer sam otvorio temu ne da bih se jadao, vec da bismo razmenili misljenja i obratili paznju na implikacije koje se ticu gotovo svakog aspekta socijalnog zivota.

Nastavljamo...
    Poslednji put ažurirao/la P E G A Z : 19.03.2009. u 00:29

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1493

ovo je forum...ovde treba da se iskazuju licni stavovi i da se na osnovu njih dzapamo
    a intimu ne moras da iznosis

elem...zao mi zbog tvog stanja
    i drago mi je ako i pored takve situacije imas takav stav kakv si izjasnio....to je za tebe odlicno

ja se i dalje drzim svog...ja sam za eutanaziju - treba imati pravo na izbor

Učlanjen
    27.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Thumbs up Re: SAMOUBISTVO I EUTANAZIJA

Sta bi sa temom?

Ako vas odbija moj prethodni post, kazite i obrisacu ga!

Buduća legenda
    Učlanjen
    22.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Sta bi sa temom?

Ako vas odbija moj prethodni post, kazite i obrisacu ga!
    Ne moraš,već su svi pročitali.
    Ne znam šta bih ti rekla.

Učlanjen
    27.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

TEMA JE DEFINITIVNO DUPLIRANA!

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=272719

Ali, sta je - tu je!

OBAVEZNO POGLEDAJTE SRODNU TEMU DA NE BIH MORAO DA COPY/PASTUJEM POSTOVE OVDE!

Ali, ipak evo malo "pikanterije"

Citat Original postavio Parsifal Pogledaj poruku
    baraba
    Треба народ да прочита управо на овом пдф-у, јер му стално подмећете лажне приче о људским правима и хуманизму у Европи и Америци.

Треба ли да наведем случај резервисте који је одбио да по други пут иде у Ирак и кога су пандури због тога убили на кућном прагу - као опомену другим резервистима, затим убиство Роднија Кинга и могу набрајати до сутра.

inagadadavida
    Лепо се на овом снимку види да покреће трепавице, вилицу, да је свесна и срећна што јој је отац дошао у посету: http://pop.youtube.com/watch?v=KEdhe7xLD3E
    Poslednji put ažurirao/la P E G A Z : 19.03.2009. u 03:15

Buduća legenda
    Učlanjen
    22.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pegaz,briši ove snimke,molim te...osim toga,mislim da su po pravilniku zabranjeni.

Učlanjen
    08.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1121

Hvala Cilj mi je da vas time ne opterecujem (citaj dalje)

PEGAZOV ODGOVOR
    [B]JA BOLUJEM OD NEIZLECIVE I VEOMA TESKE BOLESTI. NIJE SMRTONOSNA (TJ. NE MORA DA BUDE ), ALI JE NA GRANICI NEPODNOSLJIVOSTI
    .

Ja sam akcenat stavio na smrtonosne bolesti i na ono dokle i kako takve bolesti svedu čoveka.Bolest koja čoveku ne oduzima svesnost,pa samim tim ni mogučnost da razmišlja ne može niukom slušaju da bude predmet izbora u smislu eutanazije.Ti dragi moj pegaze na svu sreću ne ležiš u bolnici bez saznanja o tome gde se uopšte i zašto nalaziš.A to je suština o kojoj sam ja govorio.

STANJE POBEDJUJEM HRISTJANSKIM SMIRENJEM, TRPLJENJEM I BLAGODARENJEM BOGU KOJI ME NA OVAJ NACIN CISTI OD MOJIH MNOGOBROJNIH GREHOVA
    .

Dragi pegaze,da si zahvaćen bolestima koje čoveka vode u postepeno umiranje ali bez svesti o umiranju sigurno ne bi mogao da takvu bolest pobedjuješ hriščanskim smirenjem i trpljenjem.Bolest koja čoveku ne oduzima ni mogučnost razumnog postupanja ni svest o sebi i svom okruženju nije i ne može biti razlogom zbog kojeg bi čovek i pomišljaoa na eutanaziju.Da budem iskren malo mi je nejasno da tvoju bolest doživljavaš kao božije čišćenje od mnogobrojnih grehova koje si učinio.Da je to tako onda bih i ja morao biti na nekom sličnom božijem čišćenju da tako kažem.I ne samo ja.

ZELIM DA VAM SKRENEM PAZNJU NA TO DA MOJE STANJE NE BIH POZELEO NI SVOM NAJGOREM NEPRIJATELJU, JER MALO KO JE U STANJU DA NOSI OVAKAV KRST
    Ne znam o kakvom se stanju radi i verujem ti da nije lako nositi takav krst ali sama činjenica da si ovde da kažem sa nama,obesmišljava svaku mogučnost razmišljanja o nekoj eutanaziji.Ovde si sa nama,družimo se na neki način i to je sasvim dovoljno da ne izgubiš i poslednji smisao života.

Oprostite na iskrenosti, nadam se da me vise niko nece pomenuti ili prozvati MOJ LICNI STAV po ovom pitanju, jer sam otvorio temu ne da bih se jadao, vec da bismo razmenili misljenja i obratili paznju na implikacije koje se ticu gotovo svakog aspekta socijalnog zivota.
    Što se tiče tvog ličnog stava po ovom pitanju,sasvim je logično i prirodno da tvoje zdravstveno stanje ma o čemu se radilo,takvim kakvim jeste a koje ti ne oduzima ono osnovno,svest o postojanju nikako ne može da bude razlogom i za pomišljanje na eutanaziju.Kada stojim iza svog stava da sam za eutanaziju,prvenstveno mislim na one ishode u procesima bolesti koje čoveka svedu na vegetativnu formu biljke.To su ona stanja u kojima čovek ne zna za sebe,ništa ne oseća i ništa ne zna,kada nema ni potrebu niti može da jede da pije i tome slično.To su stanja od kojih si ti opet da kažem na svu sreću mnogo daleko isto koliko i ja ili bilo ko drugi.Verujem da si skapirao poentu moje priče.

Nastavljamo...
    Nema razloga da ne nastavljamo.A ovde bih dodao da ti iako si zahvaćen tom nekom bolešću jasno možeš da izraziš ŽELJU,možeš da osečaš sebe,da misliš i da budeš oživotvoren u dovoljnoj meri.Budi mi pozdravljen.

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1493

slazem se u potpunosti sa jerohincem

Učlanjen
    27.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Exclamation Re: SAMOUBISTVO I EUTANAZIJA

Pegaz,briši ove snimke,molim te...osim toga,mislim da su po pravilniku zabranjeni.
    Kada moderator doticnog podforuma ukloni link, uklonicu ga i ja iz citata.

(osim ako me moderator OVOG pdf ne preduhitri )
    Poslednji put ažurirao/la P E G A Z : 19.03.2009. u 03:38

Slične teme

1. Eutanazija - da ili ne?
    Autor WEISHAUPT u forumu Filozofija
    Odgovora: 200
    Poslednja poruka: 15.05.2012., 19:06
  2. EUTANAZIJA
    Autor bezbožnik u forumu Filozofija
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 27.11.2007., 09:27
  3. Eutanazija...
    Autor shx u forumu Filozofija
    Odgovora: 42